Veikalos “Maxima” nopērkami mazpulcēnu izaudzētie burkāni29.10.2019

     Sākot ar 23. oktobri, lielākajos „Maxima Latvija” veikalos pieejami biedrības „Latvijas Mazpulki” bērnu un jauniešu izaudzētie krāsainie burkāni. Uzņēmums “Maxima” jau devīto gadu atbalsta “Latvijas Mazpulkus”, sniedzot praktisku ieskatu uzņēmējdarbības pamatos.

    Krāsaino burkānu audzēšanā iesaistījās 27 mazpulcēni no 15 Latvijas mazpulkiem.

 

Arī 541. Zantes mazpulka 2 mazpulcēni iesaistījās šī  projekta īstenošanā:

 

Marta Vanderzelle izaudzēja un sagatavoja pārdošanai 50 kg  

Ralfs Krastiņš  - 80kg krāsaino burkānu.

    23. oktobrī T/C Akropole MAXIMA veikalā tika svinīgi izlikti pārdošanai mazpulcēnu izaudzētie krāsainie burkāni.

 Iesaistīšanās šajā projektā sniedz mazpulcēniem lielisku iespēju iegūt pirmās uzņēmējdarbības iemaņas, visos tās posmos, sākot no sēklas līdz ražai, līdz iepakošanai un pārdošanai. Svarīga ir arī pieredze noslēgt līgumu, uzņemties atbildību pret sadarbības partneriem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zantenieku foto izstāde "Dārza brīnumi 201922.10.2019

18. oktobrī jauktās grupas bērni devās uz Zantes kultūras namu aplūkot foto izstādi "Dārza brīnumi 2019". Bērni ar lielu interesi vēroja dārzeņus, ziedus un ogas. Lielāko daļu izstādes eksponātu visi pazina. Bet pilnīgi noteikti pārsteidza Initas Usas zilie kartupeļi un Aijas Jurkovas gurķi. Arī audzinātāja un auklīte neatpazina šos dārzeņus. 
Interesanti bija vērot arī Paulu Butu pie lielās, baltās petūnijas. Liesma Upmane pārsteidza ar sīpoliem, kuri bija izauguši ļoti lieli. Pensionēta skolotāja Milda Grīsle atrādīja savu raženo šabeļpupu. Izlobot tās pākstis, izrādījās, ka ieguvums ir 202 pupiņas. Sanitas Plotko dārzā šovasar raženi ziedēja rozes un lilijas. Viena no lilijām uzziedējusi ar 29 ziediem. Dacei Rozei atkal siltumnīcā bijis tomātu trakums. Tie vērojami dažādās krāsās un lielumos. Kultūras nama vadītājas Egijas Lāces dārzs 1.septembrī viņu sagaidījis ar uzziedējušu hiacinti un narcisēm. 
Šādus un vēl citus brīnumus mēs redzējām šajā izstādē. Mums patika un iesakām to apmeklēt arī citiem. Tiešām ir to vērts!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Skolotāja Ieva

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Novada skolēni piedalās starpteritoriālā projektā EZIS 22.10.2019

Lai veicinātu zinošu un motivētu jauno speciālistu un uzņēmēju pienesumu darba tirgū eksaktajās un tehniskajās nozarēs, Kandavas K.Mīlenbaha, Kandavas  Reģionālās vidusskolas, kā arī Zantes, Zemītes un Vānes pamatskolas skolēni piedalās projektā EZIS jeb “Inženierzinātņu apguves popularizēšana reģiona ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības veicināšanai”.

Skolēni no Kandavas K.Mīlenbaha, Kandavas  Reģionālās vidusskolas, Zantes, Zemītes, Vānes, Pūres, Irlavas pamatskolām un Jaunpils vidusskolas, kopskaitā 11, aktīvi iesaistījušies projekta  nodarbībās un atzinuši tās par interesantām un noderīgām tādu mācību priekšmetu kā ķīmijas un fizikas apguvē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

4.-6.klases ekskursija uz Brocēniem.


18.oktobrī 4.,5.un 6.klases skolēni ar projekta “Skolas somas” atbalstu Karjeras nedēļas ietvaros devās uz Brocēniem, kur iepazinās ar cementa ražošanas uzņēmumu “Schwenk Latvia” un vietējo mājražotāju bodnīcu Brocēnu centrā.

Cementa ražotnē skolēni tika iepazīstināti ar ražošanas procesu – sākot ar izejmateriāliem, kas nepieciešami, lai varētu izgatavot cementu un beidzot ar cementa pielietojumu būvniecībā. Kā pastāstīja ražotnes Vides speciāliste, cementa ražošanai ir vajadzīgs ļoti liels karstums – līdz pat 2000 grādu pēc celsija. Lai šo lielo temperatūru iegūtu, kā izejvielas tiek izmantoti dažādi alternatīvie kurināmie, piemēram, riepas un atkritumi. Taču lai atkritumi būtu derīgi kurināšanai, tie ir pareizi jāšķiro, tāpēc skolēniem bija iespēja atsaukt atmiņā un nostiprināt zināšanas, kā to pareizi darīt. Tāpat bija iespēja izstaigāt ražotnes ēkas ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību, apmeklēt laboratoriju, kurā tiek pārbaudīta gatavā cementa kvalitāte. Ekskursijas noslēgumā Vides speciāliste aicināja skolēnus mācīties matemātiku, fiziku, ķīmiju, angļu un krievu valodu un izvelēties turpmākas darba gaitas tieši šajā uzņēmumā, kurš pašlaik nodarbina 250 darbiniekus jeb 150 dažādu profesiju pārstāvjus ražotnē, bet kopumā dod darbu vismaz 700 cilvēku no Brocēnu novada, tās apkārtnes un visas Latvijas.

Brocēnu mājražotāju bodnīcā skolēni iepazinās ar dažādiem mājražotāju labumiem, kuri sākotnēji, kā pastāstīja gide, ir radušies kā hobiji, bet pārauguši jau par pieprasītiem un labi zināmiem produktiem tirgū. Lielāka daļa mājražotāju dzīvo turpat Brocēnos. Cilvēki, kuri pēc skolu absolvēšanas, pēc neinteresanta un vienmuļa darba Rīgā , atgriezušies mājās, lai darītu to, kas patīk un pat nopelnīt ar hobiju palīdzību.

Ceļā uz mājām skolēni atzina, ka ir cītīgi jāmācās , lai varētu strādāt labi atalgotu darbu un jādara tas, kas pašam rada interesi un aizrauj. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Skolas soma 3D18.10.2019

17.10.2019 Kandavas novada Zantes pamatskolā notika pasākums „3D par telefoniem”. Tas ir modernās dejas projekts, kas veidots jauniešiem, lai ar kustībām un deju, parādītu atkarības no telefoniem. Telefons šodien ir ierīce, kura paņem visu brīvo laiku. Tas ir tik nemanāmi, ka pat neaizdomājamies. Izrādes dejotāji-Eva, Līna un Jānis vienas mācību stundas laikā ar interaktīvu izrādi, lika aizdomāties par šo atkarību, un to, kā tas ietekmē saskarsmi un ne tikai. Caur laikmetīgo deju tiek pausts skats uz jauniešu atkarību no telefoniem, darot to bez moralizēšanas un sava viedokļa paušanas. Mākslinieki šo savā ziņā aktuālo problemātiku pauž caur deju, kustību, zīmīgiem tekstiem, atslēgas vārdiem uz tāfeles, izmantojot arī groteskas elementus, tādējādi izceļot telefona lietojuma pārspīlējumu mūsdienās. Izrādes beigās notika diskusija, par to, vai telefona lietošana ir laba vai slikta, aizdomāties par  reālo un virtuālo pasauli.

 

Direktora vietniece audz. darbā T.Tripāne

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Futbols Cērē11.10.2019

Kandavas novada Zantes pamatskolas skolēni 10.10 sacenšoties Cērē ieguva III. vietu novada sacensībās futbolā 6.-7.klašu grupā. Visspraigākā sacensība, ar rezultātu 3:3, notika starp Kandavas novada Zantes pamatskolu un Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolu. Nedaudz veiksme pievīla cīņā ar Cēres pamatskolu.Paldies:

Mārim Uldim Doniņam

Kārlim Kālim

Ralfam Zaueram

Laurim Akselam Alkšbirzem

Kristiānam Artim Bilavam

Danielam Rimovičam

Kristeram Vētram

Artūram Lūsim

Raivim Bilavam

printēt

​ Ķirbju izstāde jauktajā grupā01.10.2019

Tuvojoties Miķeļdienai, uzaicināju savas grupas vecākus, izveidot kopīgu ķirbju izstādi. Parādoties pirmajiem ķirbjiem, arī bērni vēlējās pagatavot katrs pats savu ķirbi. No sākuma lielāko ķirbi apskatījām, aptaustījām, pasmaržojām, vienu no mazākajiem arī pagaršojām. Tad domājām kā mēs ķirbi pagatavosim.  Kopīgi nolēmām, ka tos krāsosim ar otām un akvareļu krāsām.. Šo darbiņu bērni veica ar lielu prieku. Un izdevās jau arī īsti skaistuļi.

Paldies jauktās grupas bērnu vecākiem par dalību ķirbju izstādē. Kopā mums izdevās!

Skolotāja Ieva

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Miķeļdiena bērndārzā30.09.2019

27.septembrī  Zantes pamatskolas bērnudārza  jauktā bērnu grupa un 5.-6. gadīgā  grupa svinēja Miķeļdienu. Ciemos bija ieradušies Zantes pamatskolas skolēnu pašpārvaldes skolēni improvizējot  Dārznieku, Tomātu, Kāpostu, Ābolu un Ķirbi. Dārznieks Māris  ar saviem palīgiem Martu, Elīzi, Samantu un Madaru bērniem mācīja  rotaļas un spēles piemērotas Miķeļdienai, stāstīja par tradīcijām, ticējumiem. Jauks pasākums un liels paldies skolēnu pašpārvaldei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (34)
<>


Jaunākās galerijas