Jaunumi

Projekts „Dari pats!”

                                                                                                         AYv2p2JdRErIAAAAAElFTkSuQmCC                                        
         whatsapp_image_2021_10_15_at_14_29_26.jpgProjekta „Dari pats!” ietvaros, pabeigts biedrības “Es-tev, Tu-man!” projekts “Ugunskura vietas izveide pie Skolas dīķa Zantes pagastā”.
         Projekta ietvaros tika izveidota labiekārtota ugunskura vieta pie Skolas dīķa ar galdu un soliem, kā arī betonēta ugunskura vieta ar padziļinājumu kurināšanai un drošībai pret degšanu. Pie ugunskura izvietoti un zemē nostiprināti 4 soli. Projekta realizācijā kopā piedalījās 12 aktīvi pagasta iedzīvotāji, tai skaitā 8 jaunieši vecumā no 12-15 gadiem.
     Projekta realizācija noritēja  3 etapos: ug2unskura vietas sagatavošana (laukuma izpļaušana, zaru novākšana), materiālu iegāde un sagatavošana (akmeņu, cementa, skrūvju, krāsas un smilts sagāde), vietas izveide (vietas cementēšana, soliņu un galda materiālu sagatavošana un uzstādīšana, krāsošana).
      Brīvprātīgais darbs tika izmantots, lai piegādātu kokmateriālus, akmeņus, cementēšanas materiālu, kā arī uzstādīšanas darbu veikšanai.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā

img_20211007_124510.jpgZantes pamatskolas izglītojamie 7. oktobrī devās uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un piedalījās ekskursijā “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”, kas atbalstīta ar Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvu “Latvijas skolas soma”. Zooloģiskajā dārzā izglītojamos sagaidīja gide, kura vadīja šo nodarbību. Ekskursijas maršruts un saturs bija par Latvijas pilsētu ģerboņos atveidotajiem dzīvniekiem. Izglītojamajiem bija iespēja iesaistīties pētnieciskās aktivitātēs. Ekskursijas laikā dalībnieki vēroja dzīvniekus un izzināja to dzīvesveidu savvaļā, klausījās teikas par dzīvniekiem, minēja mīklas. Iepazīto dzīvnieku izskatu salīdzināja ar ģerboņos attēloto, kā arī diskutēja par dzīvnieka izvēli Latvijas novadu pilsētu ģerboņos.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Zantenieku fotoizstādes "Dārza brīnumi 2021" apmeklējums Zantes kultūras namā

01.10.2021

img_20211008_104337.jpg


1. oktobrī jaukta vecuma pirmsskolas vecuma bērni devās uz Zantes kultūras namu apskatīt fotoizstādi "Dārza brīnumi 2021". 

Arī šogad "dārza brīnumi" priecēja un pārsteidza. Mazie atpazina tomātus, gurķus, kartupeļus un ķirbjus. Lielu interesi izraisīja redzamie tārpiņi un taurenis.  

Izstādē varēja apskatīt Daigas Poškas lielo ķirbju ražu, Ņiņas Grīnbergas lielās sīpolu pīnes, Andra Lāča garo saulespuķi, Andras Kronbergas skaisto gladiolu dārzu  un vēl daudz dažādu brīnumu.

                                                                                 Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Miķeļdiena jauktajā grupiņā

29.09.2021


img_20211005_105526.jpg


Lieldieniņa liela diena,

Tā atnāca tukšu roku;

Miķelītis mazs vīriņš,

Tas atnāca pilnu roku.

Miķeļdiena ir rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Miķeļi ir bagāti svētki, jo viss , kas ir izaudzēts, ir novākts un salikts pagrabos. 

Miķeļdienā bērni jauktajā grupiņā degustēja ābolus, bumbierus, burkānus, avenes un smiltsērkšķu sīrupu, krāsoja darbiņu ar galda bietēm un veidoja kopīgi mandalu no dabas materiāliem. 

Paldies vecākiem par sadarbību un atbalstu.

                                                                                                                                                           Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Fizisko aktivitāšu ceļojums “Kusties un esi vesels” Zantes pagastā

21.09.2021

20210917_101604.jpg17.septembrī, ievērojot šobrīd valstī noteiktos Covid 19 ierobežojumus, Zantes pagasta sporta laukumā notika brīnišķīgs pasākums sportiskā garā, kurā piedalījās 81 Zantes pamatskolas un tajā skaitā 18 pirmskolas audzēkņi. Jaunieši sacentās 12 dažādās sportiskās aktivitātēs, piemēram, lidojošo šķīvīšu mešanā, staigāšanā uz saitēs iestiprinātiem koka klučiem, lielajā boulingā, priekšmetu mešanā lielos un mazos vertikālos mērķos u.c. Ar aizrautību visi izmēģināja spēkus mini BMX trasē un kā ir ”izšaut” tenisa bumbiņu no lielās kaķenes, kura bija tik liela kā cilvēks ar izplestām rokām. Vislielāko piedzīvojumu varēja izbaudīt Orbitron 3D šūpolēs, kas iepriecināja ikvienu, kurš bērnībā sapņojis lidot kosmosā. „Orbitron” ir atrakcija, kas simulē lidojuma un bezsvara stāvokļa sajūtu, tāpēc to mēdz dēvēt par kosmonautu un pilotu trenažieri. Tā ir pirmā  un vienīgā šāda veida atrakcija Latvijā.

Lasīt visu ziņu galerija (37)

Piedzīvojumu spēle “Izlūku gaitās”

20.09.2021

whatsapp_image_2021_09_20_at_20_53_35.jpg20.septembrī, 7.,8.,9.klases skolēni, devās ekskursijā uz Ķemeru nacionālo parku,  lai piedalītos spēlē “Izlūku gaitās”. Spēle ļāva skolēniem ceļot laikā un atgriezties 100 gadus senā pagātnē. Spēles noteikumi paredz tādus apstākļus, kādos dzīvoja un cīnījās latviešu strēlnieki. Tikai paši drosmīgākie un veiklākie spēs izkļūt no vācu gūsta… . Interaktīvi izglītojošā veidā skolēni guva priekšstatu par latviešu strēlnieku gaitām un cīņām Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku – izlūku darbību.
 Skolēni iepazinās ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, politisko un ekonomisko situāciju bataljonu veidošanas brīdī. Spēles dalībnieki tika sadalīti divās grupās. Viena apguva un izdzīvoja latviešu strēlnieku bataljonu apmācības procesu. Otra grupa nokļuva vācu pusē, kur iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Pēc apmācības kursa, kur notika mērķī šaušana, apgūtas maskēšanās un izlūku prasmes, veicinātas sadarbības prasmes, notika izlūkgājiens uz vācu pozīcijām. Skolēnu, latviešu strēlnieku grupai, bija jāatrod un jāiegūst svarīga trofeja. Tika šautas signālraķetes, uzbrukums un imitēta kauja. Noslēgumā visi baudīja tēju no patvāra, kādu izmantoja latviešu strēlnieki. Pie tējas dalījāmies iespaidos par piedzīvoto, teicām paldies Mārim Ribickim par iespēju izjust vēstures pieskārienu. 
Vēstures sk. L.Šaicane 

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Zantes skolai EKO karogs

19.09.2021

Zantes skolai EKO karogs piešķirts jau 15 gadu pēc kārtas

eko.jpgPirmdien, 20. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 104 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm tiks piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 44 - iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Tiešsaisti varēs vērot Tiešraide Facebook platformā

Paldies skolotājai Zaigai Puriņai, kas līdz šim vadījusi Zantes EKO skola programmas īstenošanu dzīvē.

Meža ekspedīcija Kalvenē

16.09.2021

7.septembrī, Zantes pamatskolas skolēni piedalījās Latvijas Valsts Mežu organizētajā  Meža ekspedīcijā  Kalvenē.

whatsapp_image_2021_09_16_at_14_20_22_1.jpgSkolēni, kopā ar skolotāju  iepazina meža zinātni, skaitīja kokus, mācījās kopt jaunaudzes, retināja mežu, mērīja koku augstumu, atklāja dažādus, interesantus koksnes produktus, noteica koku vecumu, būvēja tiltu bez naglām un skrūvēm. Katrā stacijā mūs sagaidīja Latvijas Valsts Mežu pārstāvis,  iepazīstināja ar vietu, kurā atrodamies. Pēc informācijas noklausīšanās, skolēniem bija jādarbojas praktiski! . 10  stacijās , kopā noieti 2 km pa mežu un  purva laipām. Pagaršotas brūklenes, dzērvenes, mellenes un zilenes.
Baudot saulaino un silto  laiku , kopā  atpūtāmies dabā, uzņēmām spēku un enerģiju jaunajam mācību gadam.

Skolotāja-Zaiga

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Zinību diena!

01.09.2021

8e6ca458_64aa_475e_b766_3b7bece17430.jpgPēc ilgāka pārtraukuma beidzot klātienē varējām satikties, lai atkal ieskandinātu skolas zvanu. Pirmais septembris ir īpašs ikvienam skolēnam un skolotājam, bet visīpašākais tas ir 1.klases skolēniem, kuri pirmo reizi vērs skolas durvis, lai iegūtu arvien jaunas zināšanas. Šodien pirmklasniekus sveikt ieradās Zīļuks ar Tinci un palīgiem – Runci Renāru un Peli. Viņi bērniem dāvināja burtus, jo tie esot paši svarīgākie ne tikai lai varētu lasīt, bet arī labāk spētu rīkoties ar datoru. Tāpat pirmklasniekus sveica un pašvaldības sarūpētās mugursomas  pasniedza Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis, kurš, nu jau kā ierasts, dāvināja pirmklasniekiem braucienu uz Tērvetes dabas parku.

 Skolas direktore sveica tos pedagogus, kuriem šis pirmais septembris ir nozīmīga darba jubileja-

INESE POLE – 10 darba gadi

ANITA GAILE – 25 darba gadi

ELITA OSE un ANTRA GRUNDMANE – 30 darba gadi

TIJA TRIPĀNE  - 35 darba gadi.

Arī šis mācību gads ir iesācies ar jauninājumiem pedagogu vidū. Turpmāk par angļu valodas skolotāju sākumskolā strādās ĒRIKA MATULE, bet skolotāja ANDA BESERE  strādās pirmsskolā.

Lai šis mācību gads ir interesants un notikumiem bagāts! Izturību gan skolēniem, gan vecākiem, gan pedagogiem!

Lasīt visu ziņu galerija (22)
<>


Jaunākās galerijas