Jaunumi

Ekskursija uz Liepāju!

28.05.2023

log.jpg25.05.2023 Zantes pamatskolas 2.-6.klases skolēni devas mācību ekskursijā uz Liepājas koncertzāli un Liepājas muzeju, pateicoties Kultūrizglītības programmai "Latvijas skolas soma”.Skolēnus pārsteidza koncertzāles izcilā akustika ,stikla logu fasāde un laikmetīgā ēkas arhitektūra, kura tiešām atgādināja lielu dzintara gabalu.

Liepājas muzejā apmeklētājiem bija iespēja iepazīt muzeju gida pavadībā, piedalīties muzejpedagoģijas nodarbībā.Iepazīstoties ar muzeja dažādajām ekspozīcijas zālēm (riju,piedarbu,pirti utt.,)skolēniem radās daudz izzinošu jautājumu un ar interesi tika apskatītas ekspozīcijas. Daudzi teica, ka vēlreiz vēlētos te atgriezties ar ģimeni vai  ar klasi.

Pēc kartes tika izstaigāta arī Liepāja pa nošu ceļu.Skolēni paši savās digitālajās ierīcēs meklēja objektus.Vēlriez iepazīta populārā Imanta Kalniņa dziesma “”Pilsētā,kurā piedzimst vējš””.Apskatīti bronzā izlietie himnas tēli-vārna,krogus aina,telefonisti utt.

Lai īsinātu garo ceļu līdz Liepājai, prieku sagādāja zoo ”Cīrulīši” apmeklējums,īpaši ieraugot 8 vilkus, kuri slēpdamies pārvietojās savā teritorijā.

                                                                                                                                                         Sk.Tija

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Meža dienas!

28.05.2023

whatsapp-image-2023-05-28-at-16-11-07.jpg2.-8.klašu skolēni devās uz Meža dienām Tērvetē. Skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās informatīvās aktivitātes, kas saistītas mežu. Kā arī devāmies pec apbalvojuma, ko ieguva 6.klases skolniece Alise Ļisicka piedaloties konkursā "Mežs un veselība".

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Starptautiskais vokālistu konkurss!

24.05.2023

whatsapp-image-2023-05-23-at-13-10-36.jpg2023.gada 20.maijā 2.klases skolnieces Lūcija Gilova un Sanija Cabule piedalījās starptautiskajā vokālistu konkursā Tukuma kultūras namā. Lepojamies ar Lūcijas iegūto 2.vietu savā vecuma grupā un Sanijas saņemto 3.pakāpes diplomu. Paldies vecākiem par finansiālu atbalstu, nodrošinot meiteņu dalību konkurā. Prieks par Lūcijas ieguldīto darbu sagatavojot priekšnesumu, kura dziedāja savas spēlētās ukuleles pavadībā!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Mātes diena jauktajā grupiņā 2023

15.05.2023 kur : Zantes pamatskola
34611238711625871851370245587045018932281944n.jpg

Es savai māmiņai

Kā sirsniņa azotē.

Kā sirsniņa azotē,

Kā puķīte dārziņā.


15.maijā jauktās grupas bērni sveica ar svētku koncertu un pašu gatavotu dāvaniņu savas māmiņas Mātes dienā.


                                                                         Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Konkurss "Labais darbs"

14.05.2023

whatsapp-image-2023-05-14-at-18-17-22.jpgVides pulciņa dalībnieki: Ieva, Viktorija un Toms piedalijās Tukuma novada konkursā “Labais darbs” prezentējot jaunizveidoto veselības dobi pie skolas, kur turpmāk tiks audzētas zāļu tējas! Paldies EKO komandai!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

"Latvijas Skolas soma"

14.05.2023


g30gGR9B94kAAAAASUVORK5CYII=

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

10. maijā Zantes pamatskolas skolēni no 4.-8.klasei, programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros, devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Braucot skolotāja Tija  sniedza informāciju par  dabas objektiem, nozīmīgām kultūrvēsturiskām celtnēm, upēm un tiltiem, kurus redzēja pa ceļam, kā arī par  galvenajiem kultūrvēsturiskiem objektiem un celtnēm Vecrīgā.

Mācību ekskursijas laikā skolēniem tika dots orientēšanās uzdevums , izmantojot telefonus, atrast nosauktos objektus, piemēram, LNO, Brīvības pieminekli, skulptūru “Brēmenes muzikanti”, Melngalvju namu utt. Grūtības nesagādāja atrast dotos objektus Vecrīgā un tos nofotografēt, lai pēc tam, tos izmantotu mācību procesā veidojot kolāžas.

Modes muzeja apmeklējums palīdzēja izprast tērpu vēsturi. Skolēniem bija iespēja konstruēt savu dizaina tērpu ,kura idejas vēlāk tiks apstrādātas un novērtētas vizuālās mākslas stundās.

 Otra vieta, kuru apmeklēja skolēni, bija RSU Anatomijas muzejs. Muzejs atrodas jaunās, modernās telpās ar interaktīviem eksponātiem un arī šeit varēja izmantot mobilās ierīces, lai izzinātu ekspozīciju. Redzētais tika saistīts ar dabas zinību jomu, kur katrs varēja izpētīt cilvēka organisma svarīgākās sistēmas.

Vecāko klašu skolēni pabija  arī barikāžu muzejā, kur iepazina 1991.gada barikāžu laika aculiecinieku savāktos materiālus un priekšmetus. Varēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes aplūkojot izstādi un video sižetus.

7. un 8.klašu skolēni patstāvīgi mācījās orientēties pilsētā, noteiktā laika posmā. Tas izdevās lieliski!

Dienas noslēgumā jaunieši atpūtās Dominas izklaižu centrā “Apollo Skypark”. Fiziskās aktivitātes visiem bija saistošas, interesantas un jautras.

Mājupceļā visiem tika  novērotas tikai pozitīvas emocijas.

Prieks un gandarījums par izdevušos ekskursiju! Par to vēsta atgriezeniskā saite no skolēniem.

                                                                      Informāciju sagatavoja  skolotāja Elita

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Zantes pamatskolas jaunsargu vienība!

03.05.2023

whatsapp-image-2023-05-03-at-09-58-50.jpg2023.gada 29.aprīlī, O.Kalpaka muzejā un piemiņas vietā "Airītes", Zirņu pagastā, Saldus novadā, notika Saldus vidusskolas un Zantes pamatskolas jaunsargu vienību dienas apmācību pasākums. Dienas rīta pusē jaunsargi, atbalstot muzeja attīstību, veica muzeja apkārtnes uzkopšanas darbus. Pēc kā muzeja apkārtnes mežos jaunsargi, orientējoties pēc kartes, atrada I un II Pasaules kara bunkurus un pozīcijas, kā arī noklausījās lekciju par tiem un cīņām, kas norisinājušās šajā apkārtnē. Dienas noslēgumā jaunsargiem bija ekskluzīva iespēja veikt Lasertag izspēles, tādējādi apgūstot darbības ar ieročiem un taktiskos elemenetus, kā arī gūstot izklaides un prieka devu. Jaunsargiem maija un jūnija mēnesis ir piesātināts ar dažādiem pasākumiem. Ja arī Tu vēlies iesaistīties Jaunsardzes kustībā, sazinies ar Zantes pamatskolas direktori vai jaunsargu instruktoru J.Pūpolu.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Biedrības „Latvijas Mazpulku” XXV sporta spēles „Zaļais starts”.

01.05.2023

2023. gada 29. aprīlī  541.Zantes mazpulka divas komandas piedalījas Biedrības „Latvijas Mazpulku” XXV sporta spēlēs „Zaļais starts”, kuras notika Kauguros, Jūrmalā.

Jaunākās grupas komanda „Stiebriņi”:          Vecākās grupas komanda „Lauku sievas”:  

Jānis Roze                                                        Ieva Krūmiņa

Renārs Krūmiņš                                                 Viktorija Koļcova

Violeta Stepanova                                             Monta Rasa

Signe Ņikuļina                                                   Dārta Cinkuse

Jaunākajā  grupā Zantes mazpulka komanda „Stiebriņi ” ieguva 3. vietu!

Vecākajā grupā Zantes mazpulka komanda „Lauku sievas” saņēma pateicību par piedalīšanos Sporta spēlēs.

Individuālajās sacensībās disciplīnā „Ūdens turēšana”, Renārs ieguva 1. vietu.

Individuālajās sacensībās disciplīnā „Lodes grūšana” Ieva ieguva 1. vietu.

541. Zantes mazpulka vadītāja Anita Gaile

Lasīt visu ziņu galerija (19)
<>


Jaunākās galerijas