Projektu nedēļas 2.diena

09.11.2016

9.11.2016. projekta nedēļas ietvaros gatavojām mūzikas instrumentus- lietus kokus, bungas un dažādus grabināmos instrumentus. Instrumentu gatavošanai tika izmantoti skolēnu līdzpaņemtie materiāli - tukšas pudelītes, ietinamo papīru, folija, tualetes papīra, roku dvieļu pārpalikušās čaulas, plastmasas spaiņi bungu gatavošanai. Dažādi dabas materiāli- rīsi, zirņi, pupas u.c, grabināmo instrumentu gatavošanai. Skolēni ar lielu interesi darbojās instrumentu darināšanā un bija priecīgi par paveikto. Noslēgumā izmantojot darinātos mūzikas instrumentus vienojāmies kopīgā dziesmā ,,Mārtiņš brauca ziemas ceļu,, tā ievadot Mārtiņdienu.


                                                                                                                                                Skolotāja Sandra

Kurzemes un Zemgales novadu Mazpulku projektu forums

22.10.2016

 22. oktobrī Kandavā notika Kurzemes un Zemgales novadu Mazpulku  projektu forums. Zantes Mazpulku šogad pārstāvēja čaklākie mazpulcēni- Niks Brīvers, Artūrs Heidingers, Beāte Dišlere un Madara Krūmiņa.

Niks šajā gadā audzēja burkānus un veica interesantu pētījumu par burkānu sēšanu, ka arī  pagatavoja dažādus našķus no burkāniem.

Beāte, Artūrs un Madara piedalījās projektā „Kartupeļu pētījums”. Mazpulcēni pētīja dažādas kartupeļu šķirnes: Beāte – „Magdalēna”, Artūrs – „Imanta”, Madara – „Borodzjanskij rozovij”.

Niks par projektu „Burkāni manā dārzā” ieguva  1. vietu un 3. pakāpes       sertifikātu.

Beāte ieguva 2. vietu un 2. pakāpes sertifikātu

Artūrs  - pateicību un 3. pakāpes sertifikātu

Madarapateicību un 1. pakāpes sertifikātu.

Zantes Mazpulks apbalvošanai ar Latvijas Mazpulku Padomes Atzinības rakstu šogad izvirzīja Nika Brīvera mammu – Māru Brīveri. Kā dāvanu viņa saņēma ābelīti. Lai tā aug un dāvā augļus, kas liecina par ģimenes kopīgu darbu, jo tikai sadarbībā ar vecākiem var gūt teicamus panākumus un sasniegumus. Paldies arī citiem vecākiem, kas palīdzēja saviem bērniem veikt pētījumus.

Lepojamies ar Signi Petrovu un skolotāju Anitu Gaili par sasniegumiem Zemkopības ministrijas konkursā "Sējējs 2016"

14.10.2016

2016.gada 14.oktobrī Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aulā, lauksaimniekiem, lauku uzņēmējiem un jaunajiem zemniekiem pasniegtas Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa "Sējējs 2016" balvas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Projekta nedēļas 1.diena.

29.09.2016

29.septembrī norisinājās skolotāj dienas pasākums, kuru organizēja 9.klase.
Jaunie skolotāji 9.klases skolēni lieliski tika galā ar savu uzdevumu – sagatavojot skolēnus skolotāju sveikšanas mirklim. Jaunāko klašu skolēniem tika iemācīti dzejoli, vēlējumi un apsveikumi. Skolotāji pa šo laiku piedalījās savā mācību stundā, kuru vadīja 9.klases skolniece Gunita Pole. 
9.klase sagatavoja nelielu foto filmu, kas aizkustināja ik vienu skolotāju.
Miķeļi – latviskās tradīcijas
Jau otro gadu skolā esam pamainījuši Miķeļdienas svinēšanas tradīcijas kārtību. Miķeļdienas tirdziņš notiek skolas telpās. Skolēnu un vecāku aktivitāte ir pietiekoša. Ir gan tirgot gribētāji un pirkt gribētāji. Skolēni sacepusi dažādus gardumus, pagatavojusi sukādes. Pārdod arī izaudzēto ražu tomātus, rudens avenes, ābolus. Vēl cits pagatavojis rokdarbu.
Pēc tirgus aktivitātēm notika rudens pārgājiens ar uzdevumiem. Pārgājienā piedalījās arī vecāki. Kopā piedalījās deviņas komandas, katrai dots koka nosaukums, kas pārgājiena laikā jāatrod un jāapraksta, veidojot koka pasi. Komandai  bija jāatmin rēbuss, jāpieveic šķēršļu josla, jāatšifrē ziņojums un jāveic maršruts pēc kartes. Daudz pozitīvu emociju izraisīja „Meža veča” tēla veidošana no dēlīšiem un dabas materiāliem. 
Pēc spraigā darba visi pulcējās pie kopīga ugunskura skolas parkā. Kopīgi sildījāmies, cepām desiņas, draiskojāmies un pārrunājām piedzīvoto mežā, pļavā un trasītē.
Daudz labu vārdu no vecāku puses un gandarījums par izdevušos dienu. Skolēniem mājasdarbs  - pārgājiena izvērtējums rakstos, zīmējumos vai kolāžā. Pirmā projekta nedēļas diena aizvadīta veiksmīgi. Otrā būs Mārtiņos.

Paldies par līdzdalību atbalsta programmā "Savai skolai"

29.09.2016

Paldies ikvienam, kurš ar savu līdzdalību atbalsta programmā "Savai skolai" palīdzēja mums saņemt mūzikas centru, printeri un inventāru sportam. Pateicamies par katru krāto uzlīmi, kas mūs veda tuvāk izvēlētajam mērķim! Kopā esam spēks!

Cieņā - Kristīne Elksnīte

Skolu Olimpiskā diena!

23.09.2016

            23.septembrī  32 mūsu skolas skolēni piedalījās Skolu  Olimpiskā dienā, kas notika K.Mīlenbaha vidusskolas stadionā. Zantes skolu pārstāvēja 2.-3.klases komanda, 4.-5.kl. komanda un 6.-7.klases komanda. Šī mācību gada moto “Padod bumbu!”. Pēc kopīgas vingrošanas dalībnieki devās sporta arēnā, lai mērotos spēkiem dažādās disciplīnās. Kopvērtējumā stafetēs 1.-4.kl. grupā izcīnījām 3.vietu! 
           Olimpiskās dienas  ietvaros notika novada rudens kross. Ieguvām vairākas godalgotas vietas savās vecuma grupās:
                      Raivis Bīlavs – 1.vietu
                      Maija Anna Rone – 1.vietu
                      Kristaps Rorbahs – 1.vietu
                      Māris Uldis Doniņš – 2.vietu
                     Jānis Krūmiņš -  2.vietu
                      Madara Krūmiņa – 3.vietu
                      Alise Šulca – 3.vietu
                      Annija Savva – 4.vietu
                      Marta Vanderzelle – 4.vietu.
Paldies arī pārējiem sportistiem!

Latvijas Ekoskolu apbalvošana

19.09.2016

 

19.septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana . Kandavas novada Zantes pamatskola prestižo starptautisko Zaļo karogu    saņem jau 9.gadu pēc kārtas.  Uz Zaļā karoga saņemšanas ceremoniju devās aktīvās  ekopadomes dalībnieces  – E.Oliņa 5.kl. un B.Dišlere 6.kl..
 
Apbalvošanas pasākums noslēdzās ar Ekoskolu pārstāvju kopīgo gājienu, kas šogad  veltīts tieši kampaņas “Solis pasaulē” atklāšanai. Gājienā savstarpējas sadarbības nepieciešamība tika simboliski parādīta, savijot katras skolas atvestu pavedienu lielā zināšanu, rīcību un apņemšanās kamolā, kuram radošā akcijā tika aicināti savu apņemšanos pievienot arī vairāku valsts institūciju – VARAM, IZM un ĀM – pārstāvji.  

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau četrpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas vairāk kā 200 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk nekā 49 000 skolas. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un ikreiz jānopelna no jauna. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņem Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir VARAM, IZM un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji. 

Nometne Apšuciemā

12.08.2016 - 21.08.2016


No š.g.12.augusta līdz 21.augustam notika Zantes un Kandavas novada bērnu vasaras nometne Apšuciemā.Nometnē piedalījās 19 mūsu skolas dažāda vecuma bērni. Par aktivitātēm,jautrību un drošību rūpējās 12 darbinieki-audzinātājas,brīvprātīgās meitenes un medicīnas darbiniece.

Jau pirmā diena iesākās ar ekskursiju uz Valguma baskāju taku.Tā bērniem sagādāja patiesu prieku.

Nometnes laikā bērniem bija iespēja apgūt dažādus rokdarbus- kvīlingu, rotu gatavošanu no māla un filca, lavandas maisiņu šūšanu, akmentiņu apgleznošanu, smilšu figūru veidošanu,galda spēļu gatavošanu u.c.

Saulainā laikā notika dažādas sportiskas aktivitātes pie jūras un pagalmā.Lai arī laiks mūs nelutināja dabūjām arī papeldēt jūrā, devāmies garākā pārgājienā līdz Plieņciema baltajai kāpai ,veidojām smilšu figūras jūras krastā.Sportiskās aktivitātes neapsīka pat lietainajās dienās,jo sportot varēja telpās.

Pasaku pēcpusdienā tika izlozētas un pa grupām izspēlētas dažādas pasakas, kur katram nometnes dalībniekam bija sava loma. Prieks bija par to, ka nebija vienaldzīgo un neviens nestāvēja malā.

Bērni apguva arī orientēšanās prasnes,jo bija jāatrod kontrolpunkti nometnes apkārtnē. Pēdējā punktā katru grupu sagaidīja pārsteiguma balvas.

Lielākie bērni paši pēc savas iniciatīvas bia izdomājuši un sagatavojuši pārbaudījumus audzinātājiem un darbiniekiem. Šī pēcpusdiena izraisīja lielu jautrību.

Noslēgumā pēdējā vakarā notika „Talantu šovs”,kur katrs varēja dažādi izpausties. Bērni dziedāja,dejoja, vingroja,skaitīja dzejoļus, rādīja dažādus trikus un eksperimentus.Koncerts noslēdzās ar disko balli.

Nometnē bērni varēja savstarpēji iepazīties, sadraudzēties, jautri pavadīt laiku un nodibināt jaunus kontaktus.

Pēdējās stundas pirms došanās mājās gan bija tādas skumjākas, neiztika pat bez asarām, jo negribējās šķirties no jaunajiem draugiem.

Vēlamies pateikt paldies ēdnīcas pavārēm par gardajām maltītēm!

Paldies Latvijas Bērnu Fondam par nometnes sponsorēšanu!

Paldies Kandavas novada domei par autobusu!

Paldies visiem sponsoriem,organizatoriem,audzinātājiem, feldšerītei par lielisko atpūtu Apšuciemā pie jūras!

Ļoti vēlamies , lai šādas nometnes būtu arī turpmāk, jo tajās bērni atraisās,jūtas priecīgi, laimīgi, apgūst jaunas prasmes būt kolektīvā ārpus mājām un pašiem rūpēties par sevi.

Nometnes dalībnieku vārdā audzinātāja Anita Krūtaine

<>


Jaunākās galerijas