4.-6.klases ekskursija uz Brocēniem.


18.oktobrī 4.,5.un 6.klases skolēni ar projekta “Skolas somas” atbalstu Karjeras nedēļas ietvaros devās uz Brocēniem, kur iepazinās ar cementa ražošanas uzņēmumu “Schwenk Latvia” un vietējo mājražotāju bodnīcu Brocēnu centrā.

Cementa ražotnē skolēni tika iepazīstināti ar ražošanas procesu – sākot ar izejmateriāliem, kas nepieciešami, lai varētu izgatavot cementu un beidzot ar cementa pielietojumu būvniecībā. Kā pastāstīja ražotnes Vides speciāliste, cementa ražošanai ir vajadzīgs ļoti liels karstums – līdz pat 2000 grādu pēc celsija. Lai šo lielo temperatūru iegūtu, kā izejvielas tiek izmantoti dažādi alternatīvie kurināmie, piemēram, riepas un atkritumi. Taču lai atkritumi būtu derīgi kurināšanai, tie ir pareizi jāšķiro, tāpēc skolēniem bija iespēja atsaukt atmiņā un nostiprināt zināšanas, kā to pareizi darīt. Tāpat bija iespēja izstaigāt ražotnes ēkas ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību, apmeklēt laboratoriju, kurā tiek pārbaudīta gatavā cementa kvalitāte. Ekskursijas noslēgumā Vides speciāliste aicināja skolēnus mācīties matemātiku, fiziku, ķīmiju, angļu un krievu valodu un izvelēties turpmākas darba gaitas tieši šajā uzņēmumā, kurš pašlaik nodarbina 250 darbiniekus jeb 150 dažādu profesiju pārstāvjus ražotnē, bet kopumā dod darbu vismaz 700 cilvēku no Brocēnu novada, tās apkārtnes un visas Latvijas.

Brocēnu mājražotāju bodnīcā skolēni iepazinās ar dažādiem mājražotāju labumiem, kuri sākotnēji, kā pastāstīja gide, ir radušies kā hobiji, bet pārauguši jau par pieprasītiem un labi zināmiem produktiem tirgū. Lielāka daļa mājražotāju dzīvo turpat Brocēnos. Cilvēki, kuri pēc skolu absolvēšanas, pēc neinteresanta un vienmuļa darba Rīgā , atgriezušies mājās, lai darītu to, kas patīk un pat nopelnīt ar hobiju palīdzību.

Ceļā uz mājām skolēni atzina, ka ir cītīgi jāmācās , lai varētu strādāt labi atalgotu darbu un jādara tas, kas pašam rada interesi un aizrauj. 

<>


Jaunākās galerijas