“Brašais ugunsdzēsējs”30.09.2019

Kandavas novada Zantes pamatskolas izglītojamie un Zantes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības komandas (BUB) 2019.gada 20.septembrī Jelgavā piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotajās sacensības ugunsdzēsības sportā “Brašais ugunsdzēsējs”.

Kopumā 48 komandas no visas Latvijas demonstrēja savas iemaņas šļūteņu izvilkšanā, savienošanā, motorsūkņa darbināšanā, ūdens padošanā pa šļūtenēm no ūdenstilpnes un mērķu piepildīšanā ar ūdeni.

Lielākā konkurence bija Jauniešu zēnu komandai. Piecpadsmit komandu konkurencē  Zantes jauniešu zēnu komanda  (Brašie Zantenieki)  startēja 15. ar laiku  56 sekundes. Jauniešu meiteņu komandām bija mazliet mazāka konkurence, starp sešām komandām meiteņu komanda Bultas startēja pirmās ar laiku 1.01 minūte un meiteņu komanda Brašās Zantenieces startēja 6. (sestās) ar laiku 1.31. Diemžēl meiteņu un zēnu komandas netika uz pussfinālu, bet tas nekas mums ir kur augt un tiekties.

Sieviešu un vīriešu komandai, tā pat kā jauniešu meiteņu komandai nebija tik liela konkurence, kā jauniešu zēnu komandai. Pavisam kopā komandu skaits gan sieviešu, gan vīriešu komandai kopumā bija piecas komandas. Diemžēl vīru komandai Brīvprātīgie ugunsdzēsēji nebija tik veiksmīgs skrējiens un palika  piektajā vietā. Sieviešu komandai Brīvbprātīgās ugunsdzēsējas cīnījās pussfinālā par trešo vietu. Pietrūka tikai dažas sekundes līdz 3.vietai, pussfināla skrējiens ar laiku 46 sekundes.

Paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās ugunsdzēsēju sacensībās:

Jauniešu meiteņu komandai "Bultas" – Kristīnei Liepiņai, Annijai Savvai, Madarai Krūmiņai, Anetei Lindai Dišlerei, Sofijai Līgai Ābelei un Ramonai Brujevai Jauniešu meiteņu komandai "Brašās Zantenieces" - Beātei Dišlerei, Sendijai Keitai Stolai, Elīzai Oliņai, Martai Vanderzellei , Maijai Annai Rone un Marikai Samanatai Kalniņai Jauniešu Zēnu komandai "Brašie Zantenieki" - Bilam Narkevičam, Ralfam Krastiņam, Gustam Beserim, Kārlim Kālim, Kristeram Oliņam un Mārim Uldim Doniņam. Zantes sieviešu BUB  - Inesei Stolai, Inesei Polei, Sintijai Kļavai, Lailai Bilavai, Andai Beserei, Andrai Kronbergai un Aijai Heidingerei. Zantes vīriešu BUB - Uldim Oliņam, Jānim Kālim, Edijam Strogonovam, Ingusam Puškinam, Kristianam Eversonam un Gatim Krastiņam.

 

Paldies mūsu čaklajiem rūķīšiem, kas parūpējās, lai komandas dalībnieki būtu paēduši un padzēruši siltu tēju.

Vislielāko paldies vēlamies pateikt  Uldim Oliņam par ieguldīto darbu jauniešu un  sieviešu  komandas sagatavošanu sacensībām un Jānim Kālim  par inventāra nodrošināšanu.

 

                                                                                                                A.Kronberga

<>


Jaunākās galerijas