"Latvijas Skolas soma"

14.05.2023


g30gGR9B94kAAAAASUVORK5CYII=

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

10. maijā Zantes pamatskolas skolēni no 4.-8.klasei, programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros, devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Braucot skolotāja Tija  sniedza informāciju par  dabas objektiem, nozīmīgām kultūrvēsturiskām celtnēm, upēm un tiltiem, kurus redzēja pa ceļam, kā arī par  galvenajiem kultūrvēsturiskiem objektiem un celtnēm Vecrīgā.

Mācību ekskursijas laikā skolēniem tika dots orientēšanās uzdevums , izmantojot telefonus, atrast nosauktos objektus, piemēram, LNO, Brīvības pieminekli, skulptūru “Brēmenes muzikanti”, Melngalvju namu utt. Grūtības nesagādāja atrast dotos objektus Vecrīgā un tos nofotografēt, lai pēc tam, tos izmantotu mācību procesā veidojot kolāžas.

Modes muzeja apmeklējums palīdzēja izprast tērpu vēsturi. Skolēniem bija iespēja konstruēt savu dizaina tērpu ,kura idejas vēlāk tiks apstrādātas un novērtētas vizuālās mākslas stundās.

 Otra vieta, kuru apmeklēja skolēni, bija RSU Anatomijas muzejs. Muzejs atrodas jaunās, modernās telpās ar interaktīviem eksponātiem un arī šeit varēja izmantot mobilās ierīces, lai izzinātu ekspozīciju. Redzētais tika saistīts ar dabas zinību jomu, kur katrs varēja izpētīt cilvēka organisma svarīgākās sistēmas.

Vecāko klašu skolēni pabija  arī barikāžu muzejā, kur iepazina 1991.gada barikāžu laika aculiecinieku savāktos materiālus un priekšmetus. Varēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes aplūkojot izstādi un video sižetus.

7. un 8.klašu skolēni patstāvīgi mācījās orientēties pilsētā, noteiktā laika posmā. Tas izdevās lieliski!

Dienas noslēgumā jaunieši atpūtās Dominas izklaižu centrā “Apollo Skypark”. Fiziskās aktivitātes visiem bija saistošas, interesantas un jautras.

Mājupceļā visiem tika  novērotas tikai pozitīvas emocijas.

Prieks un gandarījums par izdevušos ekskursiju! Par to vēsta atgriezeniskā saite no skolēniem.

                                                                      Informāciju sagatavoja  skolotāja Elita

<>


Jaunākās galerijas