Tikšanās ar sporta žurnālistu un producentu Armandu Tripānu Zantē. 25.02.2020

„IEDVESMAS STĀSTS” - 

tikšanās ar sporta žurnālistu un producentu Armandu Tripānu Zantē.

 

21.februārī  Zantes kultūras namā ar Zantes pamatskolas skolēniem, skolotājiem  un vecākiem tikās  interesanta personība - sporta žurnālists un producents  Armands Tripāns.  

A.Tripāns pusi no sava mūža ir pavadījis hokejā, no sešu gadu vecuma spēlējot vienā maiņā ar L.Dārziņu un M. Karsumu, līdz ar to pārzinot visu par hokeju no A-Z.  Iespējams, ka tāpēc uzsāka veidot raidījumu ciklu „Hokeja laukums”. Kādu brīdi hokeja slidas bija nepieciešamas startējot "Red Bull Crashed Ice" pasaules čempionātā – pasaulē lielākajās, ātrākajās un ekstrēmākajās sacensībās uz slidām un ierindojoties starp 20 labākajiem sportistiem pasaulē. Kā sporta žurnālists translējis reportāžas no piecām Olimpiskajām spēlēm.  Ieguvis bakalaura grādu sporta zinātnē. Veido filmas par ievērojamām Latvijas personībām – leģendām – U.Semjonovu, H.Balderi, K.Stupeli u.c., kā arī dokumentālās filmas „Zemes stāsti” un „Meža stāsti”.

A.Tripāns ar aizrautību stāstīja par to, kas, viņaprāt,  ir  īsti un patiesi svarīgs dzīvē, lai sasniegtu virsotnes. Savas virsotnes - nevis vecāku, skolotāju vai draugu, un būt laimīgam darot darbu, kurš sagādā gandarījumu un finansiālu labklājību.  Atzina, ka tad, kad viņš mācījās skolā, tad nebija šāda iespēja, ka dažādi cilvēki viesojās skolās un stāstīja par sevi un iedvesmoja citus, un viņam tas ļoti pietrūcis. Stāstos galvenā doma un atziņa bija par mīlestību pret savu tuvāko, pret vietu, kur tu dzīvo, pret savu valsti. Armands ir bijis vairāk nekā 40 valstīs un atzīst, ka nekur nav labākas vietas par Latviju.

            Pasākumā piedalījās arī Armanda vecmāmiņa Zigrīda Neimane,  kura pirms 67 gadiem ir beigusi Zantes pamatskolu. Z.Neimane dzīvo kaimiņpagastā Viesatās, kur skolas gados Armands pavadījis vasaras, un ar lielu prieku atceras makšķerēšanu un peldēšanos Viesatu dīķī. Arī šobrīd, kad sanāk laiks, viņš laprāt brīvdienas pavada laukos.

A.Tripāns uzskata, ka ir jādzīvo ne pēc citu cilvēku domām, ieradumiem, vēlmēm, ieteikumiem, bet jāveido savs mērķis, sava pārliecība un jādzīvo ar sirdi. Tikai no cilvēka paša, viņa uzskatiem un domām veidojas vai nu laba dzīve, vai bedre, un katrs pats  izvēlās, kurā pusē būt.  Iedvesmojot skolēnus sapņot par lieliem mērķiem un ticēt, ka viss ir sasniedzams, kā piemērus, A.Tripāns demonstrēja video stāstus par cilvēkiem, kuri nākuši no tikpat  maziem pagastiem kā Zante, un ar neatlaidīgu darbu, gribasspēku un mērķtiecību ir sasnieguši savas virsotnes.  Nav jāvaino apstākļi, ģimene, valsts, bet katram pašam ir jāatrod savs mērķis un pa mazam solītim jādodas uz sevis izvēlēto virsotni. Ticiet sev, dariet un viss būs iespējams!

<>


Jaunākās galerijas