Labbūtības ceļakartes aktivitātes Zantes skolā

valstsjaunatnesprogramma_logo_krasains.jpg    1daļa

Skolā turpinās projekta “Līdzdalības sienas” īstenošana. Tajā  piedalās skolēni, kas vēlas savu ikdienas dzīvi skolā padarīt interesantu, aktīvu un atbalstošu visiem skolēniem.
     Pirmie darbi izdarīti. Konkursā par līdzdalības sienas dizaina izveidi uzvarēja – Kristiāna ar savu krāsaino skici.
Ļoti svarīgi ir noteikumu izstrāde – Kā lietot līdzdalības sienu? Kādu informāciju tur liksim? Kā un ar ko iepriecināsim, ik dienu, viens otru? Kurš būs atbildīgs par to? Tas bija jauniešu kopdarbs tos izmantot.
     Skolā ir piemērota vieta, kura pieejama visiem, un tāpēc kopīgi tiek plānota tās iedzīvināšana ar labām jauniešu idejām, diskusijām, aptaujām, izstādēm, svētku noformējumiem, lai uzlabotu savu pašsajūtu pandēmijas COVID – 19 laikā.
     Darbosimies, domāsim pozitīvi, palīdzēsim viens otram!

whatsapp_image_2021_12_06_at_21_18_02_1.jpg

2 daļa
     Kas ir Mentālā veselība? To mēģinām noskaidrot diskusijās un sarunās, gan neformāli - dabā, pie kopēja ugunskura, saliedēšanās spēlēs un klasē. 
      Novembrī projekta ietvaros tika veikta aptauja par emocionālo labsajūtu attālinātajā mācību procesā un klātienē. Tika iesniegtas 30 atbildes un tas ir labs aktivitāšu rādītājs, pēc kura var secināt, ka jaunieši nav vienaldzīgi par to, kas notiek pasaulē un tuvākajā vidē.


      Daudz šķēršļu un grūtību jāpārvar ik dienu. Kā to izdarīt, kā saskatīt  un risināt situācijas? Par to arī runājam, caur spēlēm, radošu darbošanos un iespēju robežās iesaistām ārējos resursus. Esam uzmanīgi, ievērojam valstī neteiktos ierobežojumus un darbojamies savā “burbulī”.

3.daļa
       whatsapp-image-2021-12-20-at-21-44-15.jpgVisaizraujošākās projekta ietvaros bija radošās aktivitātes. Sēdspilvenu šūšana un pildīšana bija īsts pārbaudījums meitenēm. Šūšanas darbos palīdzēja skolas darbiniece. Paldies Montai!
       Ne māzāk jautri un aizraujoši bija piparkūku cepšana un dāvanu maisiņu gatavošana. Apsveikumi un skolas noformējums ilga pat pēc stundām. Jaunieši ar lielu interesi radīja skaistas lietas. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, darbības tika organizētas klases ietvaros.
       Jauniešu līderu komanda piedalījās sarunās ar mentoru un guva jaunu iedvesmu savai darbībai arī turpmāk.
Vecāko klašu jauniešiem bija iespēja apmeklēt “Papardes zieda” organizētās lekcijas.
        Psiho emocionālo labsajūtu katrai dienai radīja jaunizveidotā – Līdzdalības siena, kurai garām paiet nevar neviens. Uzmundrinājumi, zīmējumi, sveicieni jubilejās, dienas aktualitātes un cita informācija regulāri mainās. Sienai pat iedots mīļš nosaukums – Čaviņa.
        Čaviņa pilda savas funkcijas lieliski. Lai tā arī turpinās!
        21.decembrī čaklākie jaunieši piedalīsies projekta -Labbūtības ceļakartes noslēguma svinīgajā līnijā.

 

<>


Jaunākās galerijas