Lapas karte

Jaunumi

Zantes pamatskolas skolēni piedalās 4.-6.klašu atklātajā konkursā “”SMART- Smaidi, Mācies, Atmini, Radi, Tiekamies!””.

12.04.2024

img-20240412-wa0014.jpg

12.04.2024. Zantes pamatskolas skolēni Krišjānis Inkins no 4.kl., Anastasija Narkuss no 5.kl., Kate Liberga no 6.kl. pārstāvēja skolu Tukuma Mākslas muzejā, piedaloties 4.-6.klašu atklātajā konkursā “”SMART- Smaidi, Mācies, Atmini, Radi, Tiekamies!””.  
Konkursa saturs saistīts ar praktisku un teorētisku darbību – apgūt mākslas darbu analizēšanas pamatiemaņas, apliecināt prasmes izteikt un pamatot viedokli, risināt nestandarta uzdevumus, analizēt un izvērtēt informāciju, orientēties telpā, izteikties krāsās un materiālā. 
Mūsu skolēni apzinīgi un apņēmības pilni strādāja, apskatīja gleznu galeriju, analizēja darbus, nosūtīja kopīgi izveidoto elektronisko pastkarti. Muzeja darbiniece mūs ļoti viesmīlīgi uzņēma, parādīja un pastāstīja par speciālo stiklu, ko izmanto ierāmējot darbus, lai neveidojas atspīdums, pastāstīja kādai jābūt telpu gaisa temperatūrai un mitrumam, lai darbi labi uzglabātos, rādīja pašu ierīci, ar ko muzejā to mēra. Parādīja mums visas muzeja ekspozīcijas, arī āra- laternu ekspozīcijas. Izzinošs, radošs, darbīgs, vērtīgs skolas rīts Tukuma Mākslas muzejā. Paldies!

                                                                                                                                Skolotāja Inga Ozola Inkina

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Zantes pamatskolas teātra pulciņš Svilpis piedalījās skolēnu teātra uzvedumu festivālā “Dedzi gaiši uguntiņa!”

11.04.2024

img-20240411-wa0029.jpg11.04.2024. Zantes pamatskolas teātra pulciņš Svilpis pārstāvēja skolu Tukuma novada izglītības iestāžu un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivālā “Dedzi gaiši uguntiņa!” Kandavas kultūras namā. Festivālā uz skatuves kāpa 10 teātru kolektīvi. Mēs Zantes pamatskolas teātra pulciņš Svilpis,šoreiz pavisam jaunā sastāvā : Rinalds Liskops-1.kl., Sanija Cabule un Lūcija Gilova -3. kl., Krišjānis Inkins un Sabīne Bemane- 4.kl., Signe Ņikuļina -5.kl, Alise Ļisicka -7.kl. Parādījām nelielu lugu “Zupa bez sāls”. Ar humoru, ar sāli par pašiem labākajiem bērniem, kuri vēlējās sagādāt māmiņām pārsteigumu, izvārot zupu. Guvām ļoti labu pieredzi, gandarījumu un prieku, saliedētību, draudzību un toleranci. Izbaudījām skatuves un aizkulišu burvību.Ļoti interesanti bija skatīties pārējo festivāla dalībnieku sniegumu. Paldies žūrijai par izvērtējumu, veselīgo kritiku, iedvesmu turpmākajām teātra spēlēm! Paldies organizatoriem! Paldies bērnu vecākiem par atsaucību! Paldies jaukajām skolas pavārītēm par proviantu, lai aktieriem būtu pilns puncis un labs prāts! Paldies visiem, visiem, kuri turēja īkšķus!

                                                                              Teātra pulciņa Svilpis vadītāja Inga Ozola Inkina

Lasīt visu ziņu galerija (26)

Zantes pamatskolā viesojās NMPD profesionāļi

10.04.2024

img-20240410-wa0048.jpgKarjeras dienu ietvaros , 10.04.2024., Zantes pamatskolā ieradās profesionāļi no NMPD Roberts Trencis un Imants Upītis. Ļoti, ļoti vērtīga, izzinoša, praktiska nodarbība!  Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta pārstāvji pastāstīja skolas saimei par savu profesiju, tās specifiku, parādīja lielu daļu no līdzi paņemtās tehnikas, inventāra, rādīja un pamācīja kā pareizi elpināt, kā bērns var pagriezt lielu pieaugušo, parādīja kā ieliek cilvēku vakuuma maisā, parādīja somu, ko ņem līdzi uz izsaukumiem un tās sastāvu, uztaisīja kardiogrammu, parādīja kā strādā elektrošoks u.c. Skolēniem un skolotājām radās daudz jautājumu uz kuriem NMPD pārstāvji sniedza atbildes. Nodarbības otrajā daļā devāmies apskatīt NMPD auto arī no iekšpuses, iedarbinātas visas sirēnas, tika nodemonstrēts ķēžu krēsls ar ko cietušo iespējams novest pa kāpnēm. Izsaku lielu, lielu paldies visas Zantes pamatskolas vārdā par jūsu darbu NMPD, paldies par šo vērtīgo nodarbību!

                                                                                                                Ar cieņu, skolotāja Inga Ozola Inkina

Lasīt visu ziņu galerija (57)

Lieldienas

30.03.2024 - 01.04.2024

75.gadu komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

25.03.2024

img-20240325-wa0073.jpg


Šodien, 25.03.2024. Zantes pamatskolas saime pieminēja 1949. gada 25. marta deportācijas, kad no mūsu Latvijas tikai izvesti vairāk kā 43 000 cilvēku. Paldies 8.klases skolēniem Adriānai Mušketovai, Lindai Grinšponei un Artūram Šteinam par drosmi un atsaucību!

                                               Skolotāja Inga Ozola Inkina

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zantes skolu apciemo absolvents, virsseržants Toms Grīslis

18.03.2024 kur : Zantes pamatskola


img-20240318-wa0025.jpg18.03.2024. Karjeras dienu ietvaros Zantes pamatskolu apciemoja virsseržants Toms Grīslis, kurš pastāstīja par savu profesiju, pārjautāja bērniem par NATO, jo 26.02. 2024. skolas saime ar Tomu Grīsli tikās zoom platformā, kur bērnus iedvesmoja dalībai Aizsardzības ministrijas konkursā Latvija NATO 20. Virsseržants bija sagatavojis konkursa jautājumus par NATO un par pareizajām atbildēm bērni ieguva unikālas balvas. Toms Gríslis atzina, ka skolēni ir zinoši un ieinteresēti, bērni un skolotāji uzdeva daudz jautājumus. Virsseržants bija priecīgs par visiem radošajiem darbiem, ko bērni sagatavojuši konkursam Latvija NATO 20 un izvirzīja savu simpātijas darbu, kas ir 4.klases skolnieces Sabīnes Bemanes zīmējums. Arī Sabīne saņēma stipru rokas spiedienu un balvu. Tikšanās otrā daļa noritēja ar Zantes pamatskolas Jaunsargiem, 7.-9.kl. skolēniem. Tur virsseržants rādīja prezentāciju un stāstīja par reālo dzīvi armijā, stāstīja par iespējām, nepieciešamo izglītību, fizisko sagatavotību u.c. Toms Grīslis parādīja jauniešiem karavīru istabu, ēdnīcu, medicīnas centru, sporta zāli, mācības mežā, tehniku, atbildēja uz jautājumiem. Ļoti vērtīga tikšanās! Jāpiebilst, ka Toms Grīslis ir absolvējis Zantes pamatskolu un ar šo lepojas, bija priecīgs apskatīt skolu, pakavējās atmiņās. Paldies 8.klases skolniecei Adriānai Mušketovai un skolotājai Antra Grundmane par ekskursiju pa skolas telpām un sirsnīgajām atmiņām! Vērtīgi!

                                                                                                                   Skolotāja Inga Ozola Inkina

Lasīt visu ziņu galerija (22)