Jaunumi

Ziemassvētki jaukajā grupiņā

21.12.2022 kur : Zantes pamatskola

img-20221221-wa0036.jpg

Ziemassvētku vecīti,

Ziemassvētku vecīti.

Mēs Tevi gaidījām

Drīz būs Ziemassvētki.


21. decembrī, jauktās grupas bērni un vecāki  pārtapa par rūķiem un devās līdzi lielajam rūķim meklēt Ziemassvētkus.

 Meklējot svētkus mežā, rūķi pamodināja lāci. Lācis stāstīja un rādīja, ka viņa Ziemassvētki ir mīkstie un krāsainie spilveni. Lāča Ziemassvētki rūķiem tomēr nepatika un viņi devās tālāk meklēt svētkus.

Pa mežu rūķiem pretī skrēja zaķis un lielīgs stāstīja, ka zina, kas ir Ziemassvētki. Zaķis izbēra pikas no maisa un kopā ar rūķiem pikojās. Tomēr arī šādi Ziemassvētki rūķiem nelikās īstie. Un viņi devās tālāk.

Pēkšņi lielais rūķis izdzirdēja, ka ar viņu runā egle. Egle stāstīja, ka īstie Ziemassvētki ir tad, kad ir izrotāta eglīte un tajā mirdz gaismiņas. Mazie rūķi nevarēja saprast, kas ir jādara, lai eglīte sāktu mirdzēt. Sākumā rūķi plaukšķināja plaukstas, tad pūta vēju, bet eglīte nemirdzēja. Šo brīnumu  rūķiem izdevās paveikt tikai tad, kad viņi eglītei nodziedāja dziesmiņu.

Lielajam rūķim šķita, ka beidzot Ziemassvētki ir atrasti. Bet lācis ar zaķi nebija mierā. Lai būtu īsti Ziemassvētki, vēl vajagot Ziemassvētku vecīti un dāvanas.  Mazie rūķi tik sparīgi sauca Ziemassvētku vecīti, ka tas caur puteņiem nobridies, smagu dāvanu maisu pārstiepies, bija klāt.


Mīļumjaukus svētkus!


                                                                                                                                                        Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Pastariņa muzejs!

21.12.2022

whatsapp-image-2022-12-20-at-19-39-13-1.jpg20.12. 2022 nebaidoties no briesmīgajiem laika apstākļiem, sasalstošā lietus, slidenajiem ceļiem, 5.klases skolēni apmeklēja Pastariņa muzeju. Bija interesanti uzzināt par rakstnieka E.Birznieka-Upīša bērnības takām,senajām tradīcijām sagaidot Ziemas saulgriežus,tika izspēlētas spēles un rotaļas.Skolēni gatavoja svētku puzurus, vaska sveces, cepa saules maizītes, plucināja aitas vilnu vērpšanai. Dienas gaitā notika arī konkurss , un, kurš cītīgāk klausījies gides stāstījumus, tika pie balvām.

Skolotāja Tija

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Mārtiņdiena

16.12.2022

whatsapp-image-2022-12-16-at-14-09-19-1--copy.jpgZeme rīb, rati klaudz,

Kas to zemi rībināja?

Nu atbrauca Mārtiņdiena

Deviņiem kumeļiem.

Mārtiņdienas rītā skolā mūs sagaidīja Mārtiņbērni ( teātra pulciņa dalībnieki) ar dažādiem interesantiem uzdevumiem. 4.klases skolēni runāja latviešu tautas dziesmas un  atklāja Mārtiņdienas tirgu. Skolas zālē skolēni tirgojās ar pašgatavotām kūkām, cepumiem un citiem gardumiem. Netrūka ne pārdevēju, ne pircēju.

1.-4.klašu skolēni gāja latviešu tautas rotaļās. Visas dienas garumā varēja minēt mīklas, dažādus atjautības uzdevumus, zīmēt Mārtiņgaiļus.  Turpināja sacerēt pasaku par Zoss dalīšanu. Interesantākās pasakas bija Lūcijai Gilovai (2.kl.) un Kristeram Mušketovam ( 5.kl.)

                                                            Skolotāja D.Poška

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Koncertlekcija “Ziemassvētku pasaka”

10.12.2022

whatsapp-image-2022-12-09-at-15-29-54-1.jpg9.12.2022 Zantes pamatskolas audzēkņiem bija iespēja tikties ar jaukiem māksliniekiem Artu Abaroniņu un Kārli Mangulsonu .

Koncerta programmā skanēja dziesmas par Ziemassvētkiem.Skolēni klausījās interesantākās Ziemassvētku pasakas, tādu autoru  kā Hans Kristeans Andersens, Margarita Stāraste, brāļi Grimmi un Kārlis Skalbe, nezināmus un maz publicētus faktus. Bija iespēja vērot arī Latvijas nacionālās operas baletdejotājas Annijas Kopštāles deju. Skolēni vēroja uzstāšanās kultūru dziesmu laikā, mācījās klausīties un pateikties māksliniekiem par koncertu.Dziesmu starplaikos klausītājiem tika organizēta atraktīva viktorīna par Ziemassvētkiem,eglīti,dziesmu nosaukumiem u.c.

 Programmas saturu varēs izmantot latviešu valodas, mūzikas mācību priekšmetu satura papildināšanā.

Izdevumus par pasākumu  sedza  no valsts programmas “Latvijas skolas soma” līdzekļiem.

                                                                        Skolotāja Tija

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Latvijas dzimšanas diena!

20.11.2022

whatsapp-image-2022-11-17-at-14-50-18.jpg17.Novembrī notika svinīgais pasākums, Latvijas dzimšanas dienai, kurā uzstājās teātra pulciņa dalībnieki un dziedošie ansambļa skolēni no 2. līdz 8.klases!

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Valsts svētki jauktajā grupiņā

17.11.2022

img20221117093417.jpg

Es mīlu Tevi, Latvija,

Vai tu to tagad dzirdi?

Es mīlu Tevi, Latvija,

Ar savu mazo sirdi!

Es mīlu Tevi, Latvija,

Vai tu to tagad dzirdi?

Es gribu, lai Tu Latvija

Kā spoža zvaigzne mirdzi!


/Dace Kravale, Jolanta Saukante/


Šodien, 17. novembrī, jauktās grupas bērni svinēja valsts svētkus.

Kopīgi gatavojām sarkanbaltsarkanos karodziņus, svētku sviestmaizes, klausījāmies valsts himnu, aplūkojām Latvijas karti,  dziedājām dziesmu, dejojām deju, muzicējām ar mūzikas instrumentiem un gājām rotaļās.

Noslēgumā klājām svētku galdu, cienājāmies ar pašu gatavotām sviestmaizēm  un konfektēm Latvija.

Saules mūžu Latvijai!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Miķeļdiena!

16.11.2022

whatsapp-image-2022-11-15-at-20-58-42.jpgKā katru gadu, arī šogad Zantes pamatskolas skolēni atzīmēja Miķeļdienu. Ar rosību un  radošu kņadu  notiek pulcēšanās pie skolas zāles.

 Sākumskolas skolēni skandē latviešu tautasdziesmas par Miķeli. Pats  Miķelis ir gatavs atklāt svētku tirgu! Tirgū ir iespējams nopirkt skolēnu un viņu vecāku gatavotos gardumus, rotas lietas un dažādas sadzīvē noderīgas mantas.

Svētku noskaņa skolā valdīja visas dienas garumā, jo skolēniem bija iespēja krāsot, minēt mīklas, lasīt ticējumus un aizpildīt krustvārdu mīklu.

Zantes skolas Mazpulcēni 1.stāva gaitenī izvietoja rudens ziedu izstādi, kas priecēja acis visas nedēļas garumā.

 

Ar cieņu-skolotāja Zaiga

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Lāčplēšdiena!

15.11.2022

whatsapp-image-2022-11-15-at-20-07-51.jpgLāčplēšdienas notikumi aizsākās ar spēka zīmes veidošanu un svecīšu iedegšanu! Māras zīme ir spēka un miera simbols katrā mājā un sētā!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Skolēnu līdzpārvaldes viesošanās Tukuma jauniešu mājā!

15.11.2022

whatsapp-image-2022-11-15-at-20-11-07-3.jpg15.novembrī skolēnu līdzpārvalde  projekta “ Kontakts” ietvaros viesojās Tukuma jauniešu mājā! Veica saliedēšanās aktivitātes un kopīgi apmeklēja slidotavu!

Lasīt visu ziņu galerija (11)
<>


Jaunākās galerijas