Kurzemes un Zemgales novada mazpulku projektu forums13.11.2019

25. oktobrī Valdemārpils vidusskolā visas dienas garumā norisinājās Kurzemes un Zemgales novada mazpulku projektu forums «Zaļākai uzņēmējdarbībai laukos». Aktivitātēs iesaistījās aptuveni 200 dalībnieku jeb 23 mazpulki.

    No 541. Zantes mazpulka forumā savus projektus prezentēja 4 mazpulcēni  - Madara Krūmiņa, Kristīne Liepiņa, Beāte Dišlere un mazpulka jaunākais dalībnieks Rafaels Jānis Reinfelds. Šie mazpulcēni  šogad  pētīja sojas pupiņas un veica projektu „Pētīsim soju”.

Madara un Rafaels ieguva 1. pakāpes sertifikātus

Kristīne un Beāte – 2. pakāpes sertifikātus.

Beāte un Madara saņēma arī Apliecību par dalību pētījuma projektā “Iepazīsim soju”, jo visu vasaru cītīgi sūtīja informāciju par savu soju  uz Dārzkopības institūtu.

     Mazpulka vadītāja Anita Gaile saņēma Pateicību par ieguldījumu mazpulcēnu sagatavošanā projektu forumā.

     Dišleru ģimene saņēma Pateicību par savu bērnu - Beātes un Anetes atbalstīšanu un iesaistīšanu Mazpulku kustībā.

Noslēgumā mazpulcēni piedalījās tirdziņā — tirgoja dārzos izaudzētos un projektos saražotos produktus.

Prieks par jauniešu padarīto darbu

  • gan par „Sojas projektu” veicējiem
  •  gan par Biznesa projekta dalībniekiem Martu Vamderzelli  un Ralfu Krastiņu, kuri izaudzēja, un sagatavoja pārdošanai 130 kg krāsainos burkānus un ieguva Apliecību par dalību projektā “Krāsainie burkāni”,
  • gan arī par pārējiem mazpulcēniem, kuri pabeidza savus iesāktos projektus.

541. Zantes mazpulka vadītāja Anita Gaile

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Lāčplēša dienas militārā stafete “Latvijas sargs”13.11.2019

         

Novembris mūsu skolā ir īpašs mēnesis. Skolēni godina un atceras tos, kuri atdeva savas dzīvības par brīvu un neatkarīgu Latviju, parādot savas prasmes un zināšanas dažādos pasākumos. Par godu Lāčplēša dienai un Latvijas valsts armijas 100.gadadienai, 11. novembrī, Zantes pamatskolas skolēni piedalījās militārās stafetēs. Šogad startēja deviņas komandas no 3.-9.klašu skolēniem. Katrā komandā startēja 5 skolēni. Savu veiklību , attapību un zināšanas bija jāparāda 10 etapos – attēlu atpazīšana, šifrēts vēstījums, pirmā palīdzība ievainotajam, šķēpa mešana mērķī, gaisa takas, granātu mešana mērķī, zirnekļa tīkls, mīnmetējs,  azimuts un jāatrod vēstījums par Lāčplēša kara ordeni.    

            Laiks šogad bija ļoti labvēlīgs un kopumā komandas etapus veica stundas laikā. Pirms tam komandām bija jāpadomā par komandas nosaukumu un kopējo noformējumu. Šeit īpaši vēlos uzteikt komandu ”Brīvība”, kas bija šo uzdevumu pārdomāti veikušas. Saskaitot visos etapos iegūtos punktus un pieskaitot soda sekundes,  komanda “Brīvība” arī ieguva I.vietu. Komandas dalībnieces – Madara Krūmiņa (8.kl.), Annija Savva (5.kl.), Beāte Dišlere (9.kl.), Keita Stola (9.kl.) un Maija Anna Rone (9.kl.). Meitenes malači! II. vietu ieguva komanda “Muskuļi” – K.Liepiņš (9.kl.), A.Šteins (4.kl.), M.Doniņš (7.kl), G.Beseris (8.kl.) un M.Ķeiris (9.kl.) . III.vietu komanda “Zalkši” – K.Petrovs (7.kl.), L.Alkšbirze (7.kl.), A.Lūsis (7.kl.), R.Puškins (6.kl.) un  S.Jēgers (5.kl.)

            Visu komandu rezultātus var aplūkot tabulā.

Skolotāja Laila

 

 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0) galerija (30)

Mārtiņdiena pirmsskolā11.11.2019

Kas dimd, kas rīb 

Ap istabiņu?

Mārtiņa gailīši

Dancīti veda,

Mārtiņu vakaru gaidīdami.

Svētdien, 10.novembrī, visā Latvijā tiek svinēti Mārtiņi, kas ir latviešu gadskārtu paražās ir svinamā diena, un iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

Mēs, Zantes pirmsskolas grupu bērni un audzinātājas, svinējām Mārtiņdienu 8. novembrī. Ķekatās uz jaukto grupu atnāca 5.-6. gadīgo grupas bērni un audzinātāja Marita. Jauktās grupas bērni skaitīja dzejolīti par gailīti, dejoja deju "Kur tu teci?" un gāja dažādās rotaļās  ar lielās grupas bērniem. Pasākuma noslēgumā visi cienājāmies ar veselīgiem našķiem - āboliem, bumbieriem, burkāniem, puķkāpostiem un papriku.

                                                                                                                                                                                          Skolotāja Ieva

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Mārtiņdienas zaļais tirgus11.11.2019

Ceturtdien, 7.novembrī,  Zantes skolas  skolēni un skolotāji  kopā ar vecākiem pulcējās un Mārtiņdienas svinībām.

Skolas vestibilā visus klātesošos ar jautrām dziesmām iepriecināja 1.-4.klašu ansamblis. Īsi par to, kas ir Martiņdiena un kāpēc tā jāsvin izstāstīja 3.kl. skolēni. Pirmklasnieki bija sagatavojuši tautasdziesmas, bet, 2.klasnieki parādīja budēļu maskas, kādās pārģērbās ķekatnieki, kad apciemoja kaimiņu  mājas. Visus pārsteidza-kaķis un pele, suns, trīs čigānietes, kaza  un nāve ar izkapti.

 Pēc izradīšanās sekoja  tirgus skolas zālē. Tirgū varēja nopirkt skolēnu izceptos gardumus, dārzeņus, dziju, dažādas rotiņas un piedalīties loterijā.

Tirgus laikā darbojās rotu darināšanas darbnīca, ko vadīja sk. Anda un ar spēlēm mūs izklaidēja skolas pašpārvaldes dalībnieki.

Paldies vecākiem un skolēniem par interesi un radošu izdomu!

 EKOskolas vārdā – sk. Zaiga

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)
<>


Jaunākās galerijas