Jaunumi

Labbūtības ceļakarte

Zantes skolā  no 10.oktobra līdz 31.decembrim tiks īstenots projekts

 “Labbūtības ceļakarte”.

attachment2.jpgSkolas līdzpārvaldes 4 līderi, augusta nogalē, piedalījās jauniešu apmācībās Jelgavas tehnikumā, kurās arī iesāka realizēt ideju par līdzdalības sienas izveidi skolā.
     Līdzdalības siena būs veids, kā veicināt skolēnus līdzdarboties skolas dzīves veidošanā, aktualizējot un palīdzot novērst mentālās veselības problēmas jauniešu vidū.
     Projekta mērķis ir sniegt atbalstu izglītības iestādes jauniešu pašpārvalžu iniciatīvu projektiem – labbūtības  ceļakartes aktivitāšu īstenošanai, kas ir identificētas, balstoties jauniešu vēlmēs un vajadzībās, un saplānotas JSPA organizētās mācībās par skolēnu labbūtības ceļakartes izstrādi, tādejādi nostiprinot psihoemocionālo un pilsoniskās līdzdalības kompetenci Latvijas izglītības iestādēs, veidojot pilsoniski aktīvu, līdzdalībā balstītu jauniešu paaudzi pēc-Covid19 laikmetā.
      Projekta laikā, jaunieši paši izveidos savu ieceri  vietai un sienai, kur izpaust savas idejas, diskutēt, atpūsties pie tējas tases. Organizēs radošās darbnīcas, šujot sēžam spilvenus, gatavojot plakātus, apsveikumus un citas lietas. Projekta atklāšana plānota 17.novembrī.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Jauniešu forums

attachment1.jpgTukuma novada jauniešu forumā 21.oktobrī piedalījās Zantes skolas līdzpārvaldes līderi: Markuss Mušketovs, Viktorija Koļcova, Samanta Kalniņa un Kristiāna Puriņa. Paldies skolēniem par dalību un atbildību būt aktīviem un pārstāvēt savu skolu!

Skolotāja: Elita

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Projekts „Dari pats!”

                                                                                                         AYv2p2JdRErIAAAAAElFTkSuQmCC                                        
         whatsapp_image_2021_10_15_at_14_29_26.jpgProjekta „Dari pats!” ietvaros, pabeigts biedrības “Es-tev, Tu-man!” projekts “Ugunskura vietas izveide pie Skolas dīķa Zantes pagastā”.
         Projekta ietvaros tika izveidota labiekārtota ugunskura vieta pie Skolas dīķa ar galdu un soliem, kā arī betonēta ugunskura vieta ar padziļinājumu kurināšanai un drošībai pret degšanu. Pie ugunskura izvietoti un zemē nostiprināti 4 soli. Projekta realizācijā kopā piedalījās 12 aktīvi pagasta iedzīvotāji, tai skaitā 8 jaunieši vecumā no 12-15 gadiem.
     Projekta realizācija noritēja  3 etapos: ug2unskura vietas sagatavošana (laukuma izpļaušana, zaru novākšana), materiālu iegāde un sagatavošana (akmeņu, cementa, skrūvju, krāsas un smilts sagāde), vietas izveide (vietas cementēšana, soliņu un galda materiālu sagatavošana un uzstādīšana, krāsošana).
      Brīvprātīgais darbs tika izmantots, lai piegādātu kokmateriālus, akmeņus, cementēšanas materiālu, kā arī uzstādīšanas darbu veikšanai.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā

img_20211007_124510.jpgZantes pamatskolas izglītojamie 7. oktobrī devās uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un piedalījās ekskursijā “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”, kas atbalstīta ar Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvu “Latvijas skolas soma”. Zooloģiskajā dārzā izglītojamos sagaidīja gide, kura vadīja šo nodarbību. Ekskursijas maršruts un saturs bija par Latvijas pilsētu ģerboņos atveidotajiem dzīvniekiem. Izglītojamajiem bija iespēja iesaistīties pētnieciskās aktivitātēs. Ekskursijas laikā dalībnieki vēroja dzīvniekus un izzināja to dzīvesveidu savvaļā, klausījās teikas par dzīvniekiem, minēja mīklas. Iepazīto dzīvnieku izskatu salīdzināja ar ģerboņos attēloto, kā arī diskutēja par dzīvnieka izvēli Latvijas novadu pilsētu ģerboņos.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Zantenieku fotoizstādes "Dārza brīnumi 2021" apmeklējums Zantes kultūras namā

01.10.2021

img_20211008_104337.jpg


1. oktobrī jaukta vecuma pirmsskolas vecuma bērni devās uz Zantes kultūras namu apskatīt fotoizstādi "Dārza brīnumi 2021". 

Arī šogad "dārza brīnumi" priecēja un pārsteidza. Mazie atpazina tomātus, gurķus, kartupeļus un ķirbjus. Lielu interesi izraisīja redzamie tārpiņi un taurenis.  

Izstādē varēja apskatīt Daigas Poškas lielo ķirbju ražu, Ņiņas Grīnbergas lielās sīpolu pīnes, Andra Lāča garo saulespuķi, Andras Kronbergas skaisto gladiolu dārzu  un vēl daudz dažādu brīnumu.

                                                                                 Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Miķeļdiena jauktajā grupiņā

29.09.2021


img_20211005_105526.jpg


Lieldieniņa liela diena,

Tā atnāca tukšu roku;

Miķelītis mazs vīriņš,

Tas atnāca pilnu roku.

Miķeļdiena ir rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Miķeļi ir bagāti svētki, jo viss , kas ir izaudzēts, ir novākts un salikts pagrabos. 

Miķeļdienā bērni jauktajā grupiņā degustēja ābolus, bumbierus, burkānus, avenes un smiltsērkšķu sīrupu, krāsoja darbiņu ar galda bietēm un veidoja kopīgi mandalu no dabas materiāliem. 

Paldies vecākiem par sadarbību un atbalstu.

                                                                                                                                                           Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Fizisko aktivitāšu ceļojums “Kusties un esi vesels” Zantes pagastā

21.09.2021

20210917_101604.jpg17.septembrī, ievērojot šobrīd valstī noteiktos Covid 19 ierobežojumus, Zantes pagasta sporta laukumā notika brīnišķīgs pasākums sportiskā garā, kurā piedalījās 81 Zantes pamatskolas un tajā skaitā 18 pirmskolas audzēkņi. Jaunieši sacentās 12 dažādās sportiskās aktivitātēs, piemēram, lidojošo šķīvīšu mešanā, staigāšanā uz saitēs iestiprinātiem koka klučiem, lielajā boulingā, priekšmetu mešanā lielos un mazos vertikālos mērķos u.c. Ar aizrautību visi izmēģināja spēkus mini BMX trasē un kā ir ”izšaut” tenisa bumbiņu no lielās kaķenes, kura bija tik liela kā cilvēks ar izplestām rokām. Vislielāko piedzīvojumu varēja izbaudīt Orbitron 3D šūpolēs, kas iepriecināja ikvienu, kurš bērnībā sapņojis lidot kosmosā. „Orbitron” ir atrakcija, kas simulē lidojuma un bezsvara stāvokļa sajūtu, tāpēc to mēdz dēvēt par kosmonautu un pilotu trenažieri. Tā ir pirmā  un vienīgā šāda veida atrakcija Latvijā.

Lasīt visu ziņu galerija (37)

Piedzīvojumu spēle “Izlūku gaitās”

20.09.2021

whatsapp_image_2021_09_20_at_20_53_35.jpg20.septembrī, 7.,8.,9.klases skolēni, devās ekskursijā uz Ķemeru nacionālo parku,  lai piedalītos spēlē “Izlūku gaitās”. Spēle ļāva skolēniem ceļot laikā un atgriezties 100 gadus senā pagātnē. Spēles noteikumi paredz tādus apstākļus, kādos dzīvoja un cīnījās latviešu strēlnieki. Tikai paši drosmīgākie un veiklākie spēs izkļūt no vācu gūsta… . Interaktīvi izglītojošā veidā skolēni guva priekšstatu par latviešu strēlnieku gaitām un cīņām Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku – izlūku darbību.
 Skolēni iepazinās ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, politisko un ekonomisko situāciju bataljonu veidošanas brīdī. Spēles dalībnieki tika sadalīti divās grupās. Viena apguva un izdzīvoja latviešu strēlnieku bataljonu apmācības procesu. Otra grupa nokļuva vācu pusē, kur iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Pēc apmācības kursa, kur notika mērķī šaušana, apgūtas maskēšanās un izlūku prasmes, veicinātas sadarbības prasmes, notika izlūkgājiens uz vācu pozīcijām. Skolēnu, latviešu strēlnieku grupai, bija jāatrod un jāiegūst svarīga trofeja. Tika šautas signālraķetes, uzbrukums un imitēta kauja. Noslēgumā visi baudīja tēju no patvāra, kādu izmantoja latviešu strēlnieki. Pie tējas dalījāmies iespaidos par piedzīvoto, teicām paldies Mārim Ribickim par iespēju izjust vēstures pieskārienu. 
Vēstures sk. L.Šaicane 

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Zantes skolai EKO karogs

19.09.2021

Zantes skolai EKO karogs piešķirts jau 15 gadu pēc kārtas

eko.jpgPirmdien, 20. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 104 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm tiks piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 44 - iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Tiešsaisti varēs vērot Tiešraide Facebook platformā

Paldies skolotājai Zaigai Puriņai, kas līdz šim vadījusi Zantes EKO skola programmas īstenošanu dzīvē.

<>


Jaunākās galerijas