Jaunumi

ĀRA IZGLĪTĪBAS DIENA – 5.novembris


1afdc20a_8df2_4abd_8e70_c640afba9a8e.jpgŠogad āra izglītības dienas tēma ir-Visvairāk man patīk būt ārā!

Kandavas novada Zantes pamatskolas āra izglītības dienas mērķis ir  padarīt bērnus laimīgākus un veselīgākus.

Šī bija diena, kad katrs skolotājs kādu no mācību stundām vadīja ārā, skolas pagalmā, stadionā, zaļajā klasē  vai parkā.

  • 1.un2.klase dabas zinību un matemātikas stundas vadīja skolas parkā, zīmējot, mērot, aprēķinot laukumu koku augstumu un apkārtmēru. Atpazina koku lapas un   mizu.
  • 3.kl.angļu valodas stundu apguva rakstot krāsainus  burtus un vārdus  kvadrātos uz asfalta.
  • Sporta stundā 3.kl. orientējās ar karti skolas parkā.
  • 4.klase pētīja augus puķu dobē un pie zaļās klases.
  • 5.un 6.kl. mūzikas stundā apguva ritma kvadrātu svaigā gaisā.
  • 6.kl. sociālo zinību stundā pētīja nedrošās vietas Zantes skolas apkārtnē.

Paldies skolēniem un skolotājiem par atsaucību un piedalīšanos! !

 

Eko skolas vārdā-sk.Zaiga

Lasīt visu ziņu galerija (8)

EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENAS 2020 – LABIE DARBI PLANĒTAI!


11.jpgAr saukli “Labie darbi planētai!” no 2. līdz 8. novembrim visā Latvijā norisinās Ekoskolu Rīcības dienas 2020. Šajā nedēļā ap 37 000 bērni un jaunieši no vairāk kā 130 izglītības iestādēm pievērš sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un aprites ekonomikas principu ieviešanai ikdienā. Savās aktivitātēs viņi apņemas un izaicina sabiedrību iesaistīties vides problēmu risināšanā. Kampaņa Latvijā notiek jau astoto gadu.  

Ekoskolu Rīcības Dienu kampaņa atgādina, ka divas lielas cilvēku radītas vides problēmas – klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības izzušana – nekur nav pazudušas arī pandēmijas laikā. Viss šobrīd ir atkarīgs tikai no mūsu izvēlēm, tādēļ Ekoskolu skolēni izvēlas rīkoties un būt pārmaiņu nesēji savā kopienā.

 Arī mēs, Kandavas novada Zantes pamatskolas skolēni,, skolotāji , skolas tehniskie darbinieki darām labus darbus savai planētai!

  • Vides draugu pulciņa dalībnieki skolas parkā ierobežos teritoriju, kurā aug aizsargājamās savvaļas tulpes.
  •  Savukārt 1.un 2.kl. skolēni kopā ar audzinātāju Daigu atjaunos debespušu rādītāju, lai  dabas zinību stundās visi var  noskaidrot -  kur ziemeļi, kur dienvidi.
  • Turpinot jau iepriekšējo gadu tradīciju, šogad skolēni uzšūtos auduma maisiņus aiznesa mājās-saviem vecākiem, nevis organizēja plašāku akciju Zantes pagastā.

 

 

Ekoskolas vārda sk. - Zaiga

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Helovīns pašiem mazākajiem

30.10.2020img_20201030_132838.jpgŠorīt jauktās grupas bērnus sagaidīja pārsteigums. Ienākot grupiņā viņus gaidīja divi Helovīna ķirbīši.

Kopā dziedājām dziesmas, dejojām dejas un gājām rotaļās. Pēc tam katrs bērns izvēlējās savu balonu un piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs ar tiem. Pasākuma laikā pamanījām, ka pie mums grupiņā ir ielidojis un nosēdies uz krēsla  ciemiņš - naktstauriņš.

Bērniem ļoti patika balonu salūts. Noslēgumā cienājāmies ar Helovīnu saldumiem.


Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Dots devējam atdodas.

622a9f8e_1c43_477d_b49b_71d2b6e24c50.jpg


Ikvienam ir iespēja darīt labus darbus, lai iepriecinātu otru, un teiciens “”dots devējam atdodas”” pierādījās Kandavas novada Zantes pamatskolas audzēkņiem. Savu iespēju robežās, veicot mazus darbiņus, piemēram, 9.klases meitenes sanesa malku pensionārei, kura to pati nespēja, 6.klase sakopa kapiņus , kur atdusas bijušais Zantes skolotājs u.c., skolēni nedomāja par pārsteigumu, kuru necerēti saņēma pēc laika.

Zantes pamatskola atrodas uz Kurzemes un Zemgales robežas Latvijas rietumu daļā, un 250 km attālumā  no tās, Latgales pusē, ir Jēkabpils. Šajā pilsētā darbojas atsaucīgais volejbola klubs “”Jēkabpils Lūši”” ar menedžeri Māri Trušeli un treneri Mārci Obrumani. Pateicoties šiem cilvēkiem, Kandavas novada Zantes pamatskolas izglītojamie saņēma 10 jaunas, superīgas volejbola bumbas. Kā tās veica šos simtu kilometrus? Neticēsiet! No rokas rokās! Nu gluži kā grāmatas kādreiz “”ceļoja “” uz jauno bibliotēku. Tam bija nepieciešamas tikai trīs dienas un sešu cilvēku iesaiste. Viss dzīvē ir iespējams, ja, ko ļoti vēlies! Paldies “”Jēkabpils Lūšu”” brīnišķīgajiem cilvēkiem!

Skolotāja Tija

Lasīt visu ziņu galerija (3)

"Dārza brīnumi 2020"

26.10.2020

img_20201027_070555.jpg

26. oktobrī Zantes pamatskolas jauktās grupas bērni devās uz Zantes kultūras namu, lai apskatītu Zantes iedzīvotāju izaudzēto dārzeņu foto izstādi "Dārza brīnumi 2020".

Visvairāk izstādē varējām vērot tomātus. Tie bija gan pavisam maziņi, gan arī ļoti lieli. Vislielāko tomātu bija izdevies izaudzēt Initai Usai. Tas svēra 707 gramus.

Mums arī ļoti patika  Liesmas Upmanes izaudzētie ķirbji, kuri izskatījās pēc čūskām. 

Vijas Oliņas dārzā bija izauguši dažādu formu kartupeļi. Visiespaidīgākais bija sarkans kartupelis sirds formā. Pārējos kartupeļos, pieliekot nedaudz fantāzijas, varēja saskatīt dažādus zvēriņus. 

Arī burkānus izstādē varēja vērot dažādās formās un krāsās. Daces Rozes dārzā bija izauguši sarkanie burkāni. 

Izstādē ir vērojami vēl daudz un dažādi dārza brīnumi. Iesakām aiziet apskatīties. Izstāde Zantes kultūras namā vēl ir apskatāma līdz 30. oktobrim.

                                                                                                                           Skolotāja Ieva

 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Labo darbu nedēļa.

ae6da1b6_f9ae_4c5c_9970_6ef8b79032d6.jpg

4.klase – Nomazgāja kāpnes pie skolas ieejas.

6.klase –  Bija sakopt kapiņus pie Zantes pamatskolas bijušā skolotāja.

               Uztaisīja plakātu par maiņas apaviem.

8.klase- Izgatavoja lielos burbuļpūšamos , ar ko iepriecināt jaunākos skolas biedrus.

9.klase- Palīdzēja sanest malku Zantes pagasta iedzīvotājai ar veselības problēmām.

             Sagatavoja pārsteigumu klases audzinātājai.

Mazpulcēni- Izveidoja Mazpulku emblēmu pie skolas ar ziedu galviņām.

Skolēnu līdzpārvaldes un EKO padomes vārdā - Marta

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Stādīšanas akcija “Laimes koki”

2020.gada septembra Pasaules talkas ietvaros, kuras mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām, arī mēs - Zantes pamatskolas “Vides draugi ”  atbalstījām stādīšanas akciju “LAIMES KOKI”. Pie skolas iestādot ceriņus.

Skolotāju diena!

5ad2e0d3_aa14_441b_87af_77566d178de7.jpg

 

1.oktobrī mūsu skolā tika atzīmēta Starptautiskā Skolotāju diena. 9.klases skolēni iejustās skolotāju lomā.  “Jaunie” skolotāji vadīja vienu mācību stundu, katrs savā klasē. Tikmēr 9.klases skolniecei Madarai bija visatbildīgākais uzdevums, noskaidrot atjautīgāko, attapīgāko, aktīvāko skolotāju. Interesanti, vai kāds no 9.klases skolēniem izvēlēsies kļūt par skolotāju

Lasīt visu ziņu galerija (6)

EKO skolas apbalvošanas ceremonija

c56fa1a2_2599_41c6_9f3a_e99373471e4e.jpg

22. septembrī, raidot no studijas BirojnīcāFacebook tiešraidē, notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija, kurā tika sveiktas 183 skolas no visas Latvijas.

Apbalvošanas pasākuma svinīgajā daļā studijā esošos Ekoskolu pārstāvjus un tos, kuri raudzījās ceremoniju otrpus ekrānam, video sveiciena formātā uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits , Vides aizsardzības un reģionālās attīstībās ministrs Juris Pūce, Valsts izglītības un satura centra pārstāve Inese Liepiņa un Vides izglītības fonda pārstāvji – Jānis Ulme un Daniels Trukšāns. Studijā viesojās Ilze Dalbiņa no UNESCO Nacionālās Komisijas, kura sveica Ekoskolas žūrijas vārdā, izsakot lielu prieku, ka Ekoskolu programma ar katru gadu kļūst arvien stiprāka un visu skolu un sabiedrību iesaistošāka.

Šajā mācību gadā 110 Latvijas Ekoskolas saņēma prestižo starptautiskā Zaļā karoga apbalvojumu. Arī mūsu-Zantes pamatskola ir šo skolu skaitā. Tāpēc arī šajā mācību gadā  turpinām veikt “zaļos darbus!” Atsaucoties  Lielās talkas aicinājumam,   pie skolas iestādījām 7 “Laimes kokus”. Lai aug,  nes prieku un laimi visai  skolas saimei!

Skolotaja-Zaiga

<>


Jaunākās galerijas