Sveču diena

04.02.2019

4. februāris Sveču diena bērnu dārzā. Sveču izstāde, pārrunāt sveču dažādību- krāsas, forma, smarža. Noskatīties filmu, kā lej sveces. Eksperiments ar sveci. Gatavot apsveikumu:

Katrai svecītei ir liesmiņa,

Tā ir svecītes sirsniņa! 

Sveču diena

04.02.2019

Sveču diena ir viena no Māras dienām. Tautā šo dienu vēl sauc dažādi: Svecaine, Grabenīca, Vēja diena, Govju diena. Sveču diena ir ziemas vidus. Šajā dienā daudz jātērē un jāēd, jālej sveces.

Tā kā 2. februāra diena bija apmākusies un miglaina, tad pēc ticējumiem var secināt, ka šis gads būs zemniekiem bagāts gads – būs labas ražas. Ir sagaidāms arī jauks pavasaris, taču vasara solās būt lietaina!

Šo un arī citus interesantus faktus 5. klases skolēni uzzināja savā klases stundā. Skolēni klasē izveidoja jauku sveču izstādi.

Skolotāja Anita G

Novada Krievu valodas olimpiāde 7.-8. klasei28.01.2019

24. janvārī notika Kandavas novada krievu valodas olimpiāde 7. 8. klasei. Olimpiādē piedalījās komandas no 6 novada skolām. Zantes skolu šai olimpiāde pārstāvēja Madara Krūmiņa, SofijaLīga Ābele no 7. klases un Ernests Jānis Kodols, Kristers Liepiņš no 8. klases. Jautājumi bija gan grūti, gan arī interesanti. Zantes komanda turējās braši un ieguva 5. vietu, īpaši neatpaliekpt no pārējām komandām.

Paldies skolēniem par ieguldīto darbu!

Skolotāja Anita G

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Sniegavīru celšana

25.01.2019

Jauktās grupas bērni ar lielu prieku devās celt sniegavīrus. Norunājām, ka celsim 3 sniegavīrus-lielu, vidēju un mazu. Paralēli arī matemātikas nodarbībās mācījāmies šos jēdzienus. Vislabāk bumbas savelt izdevās mūsu grupas meitenēm. Zēniem pietrūka pacietības. Viņi gribēja taisīt tikai pikas.

Pirmais mums tapa lielais sniegavīrs, tad vidējais un pats pēdējais mazais. Arī deguni bija atbilstoši izmēriem. Lielais sniegavīrs tika pie garākā burkāna, vidējais pie vidējā, bet mazākais pie mazākā. Acīs likām kastaņus. Pašiem mums vislabāk patika pats mazākais sniegavīrs. 

Noslēgumā visi kopīgi izpikojāmies.

                                                                             Skolotāja Ieva

Novada vēstures olimpiāde11.01.2019

11.janvārī notika Kandavas novada 25. vēstures olimpiāde. Zantes skolu godam pārstāvēja 9.klases skolēni Edijs Zagorskis un Jānis Krūmiņš. Olimpiādes uzdevumi nebija viegli. Maksimālais punktu skaits bija 174, Edijs nopelnīja 110 punktus un ieguva 3.vietu, Jānis – 104 punktus un 4.vietu.

Paldies par ieguldīto darbu! Apsveicam!

Skolotāja Laila

printēt

Pasniegtas ATZINĪBAS par labām un teicamām sekmēm 2018./2019. m.g. 1. semestri noslēdzot23.01.2019

Pasniegtas ATZINĪBAS par labām un teicamām sekmēm 2018./2019.m.g. 1. semestri noslēdzot:

1. klases skolniecēm Paulai Butai, Katei Libergai, Vanesai Fekļistovai, Martai Emīlijai Liepiņai un Sendijai Sofijai Reinholdei.

2. klases skolniecei Montai Jeļičevai.

3. klases skolniecēm Kristiānai Sendijai Ozolai un Evelīnai Krastiņai.

4. klases skolniekiem Annijai Savvai, Dārtai Cinkusei un Kristeram Oliņam.

5. klases skolniecei Ievai Krūmiņai.

6. klases skolniekam Mārim Uldim Doniņam.

7. klases skolniecēm Madarai Krūmiņai, Sofijai Līgai Ābelei un Elīzai Oliņai.

8. klases skolniecei Beātei Dišlerei.

printēt

Haleva fonds sagādā davanas pašiem mazākajiem

22.01.2019

22. janvārī-svētku mēneša izskaņā, Zantes krīzes centra pagalmā sākumskolas skolēni un bernudārza 5.-6.gadīgie bērni saņēma saldumu paciņas un mīļmantiņas, ko bija laipni sarūpējuši dāsnie draugi no Haleva fonda

Cienasts meža dzīvniekiem

11.01.2019

Ir iestājusies īsta ziema  ar visu sniegu. Tagad meža dzīvniekiem atrast kaut ko ēdamu ir daudz grūtāk. Nolēmām kaut nedaudz viņiem palīdzēt.

 Kaut laukā pūta vējš un no debesīm krita sniegpārslas, jauktās vecuma grupas bērni apņēmgi devās uz tuvējo Zantes ābeļdārzu. Katram maisiņā bija līdzi kāds kārums cienastam meža dzīvniekiem. Cienastam nesām  burkānus, kartupeļus un ābolus. Par to paldies mūsu vecākiem. 

Pa ceļam sniegā vērojām dzīvnieku atstātās pēdas. Redzējām mežacūku, stirnu, briežu un zaķu pēdas. Ābeļdārzs ir tuvu Zantes centram un šādi meža dzīvnieki ir šeit viesojušies. 

Pēc kāda laika, aiziesim apskatīties, vai mūsu cienasts meža dzīvniekiem ir garšojis.

                                                                                     Skolotāja Ieva

Barikādēm 2809.01.2019

printēt
<>


Jaunākās galerijas