Diena bez iepirkšanās

28.11.2015

2015. gada 28. novembris


Kāpēc vajadzīga diena bez iepirkšanās?

Šī diena ļauj apdomāt mūsu paradumus, patēriņa ietekmi uz vidi un to, vai mēs tiešām vēlamies pavadīt laiku iepērkoties, kā arī atrast brīnišķīgas alternatīvas. Diena bez iepirkšanās ir iespēja mest izaicinājumu ieradumiem, kas dominē patērētājsabiedrībā un mūsu pašu apziņā.

Tā ir iespēja ietekmēt un mainīt pasauli.

Piemēram, klimata pārmaiņas un vides piesārņojums nav tikai abstraktas problēmas, kas pastāv neatkarīgi no mums. Tās lielā mērā ir neilgtspējīgas ražošanas un pārmērīga patēriņa sekas. Katrs no mums var tās ietekmēt, mainot savus personīgos paradumus un aicinot to darīt arī citus.

Kādēļ tieši 28. novembris?

Dienas bez iepirkšanās datums izvēlēts ar nolūku, tas sakrīt ar, novembra pēdējo piektdienu, kad sākas pirms Ziemassvētku izpārdošanas. Dienas bez iepirkšanās ir kļuvusi populārā teju visā pasaulē.

Vai viena diena bez iepirkšanās kaut ko mainīs?

Ir svarīgi ne tikai iztikt bez iepirkšanās vienu dienu, bet pārdomāt un mainīt savus paradumus kopumā. Dienas bez iepirkšanās mērķis ir parādīt ieguvumus, kas rodas, atbrīvojoties no vēlmes un vajadzības pirkt, un atrast alternatīvas.

Apdomā savus pēdējā mēneša laikā izdarītos pirkumus. Cik daudzi no tiem tiešām bija nepieciešami? Vai iepērkoties iztērēto laiku un naudu bija iespējams izmantot citādi?

Ko darīt dienā bez iepirkšanās?

 • Noorganizē pasākumu kopā ar draugiem, paziņām, skolas
 • Dodieties pārgājienā.
 • Apmeklējiet koncertu vai noorganizējiet to paši (kaut vai kopīgu padziedāšanu).
 • Noorganizējiet ballīti ar cienastu no tikai vietējiem produktiem. Pārāk grūti? Varbūt, bet tas būs lielisks veids kā rosināt sarunas par to, cik globāla ir kļuvusi mūsu diēta un kādas ir tā sekas.
 • Mājās kopā ar draugiem noorganizējiet piparkūku mīklas gatavošanas darbnīcu, filcēšanas darbnīcu vai jebko citu, kas ļauj iemācīties ko jaunu un kopā pavadīt laiku.
 • Ziedo savu laiku tiem, kuri ir vientuļi.
 • Ziedo savu naudu kādam labam mērķim, biedriem vai kaimiņiem.

Ja tomēr iepērcies -apdomā!

Dienu bez iepirkšanās var izmantot arī, lai pārdomātu savus iepirkšanās paradumus. Kā samazināt sava patēriņa ietekmi? Visvienkāršākais veids ir nepirkt lietas, kuras tev nav vajadzīgas. Pirms pērc, vienmēr apdomā, vai tev šī lieta tiešām ir vajadzīga. Daži jautājumi, ko sev pavaicāt iepērkoties:

Vai es bez šīs lietas varu iztikt?

Cik bieži es to lietošu? Vai es šo lietu varu nevis pirkt, bet aizņemties?

Vai man jau ir līdzīgas mantas? Vai man vajag vēl vienu?

Vai šo lietu varēs salabot, ja tā saplīsīs? Ja tā būs jāizmet, vai to varēs pārstrādāt?

Vai precei, kuru vēlos pirkt, nav pārāk daudz nevajadzīga iepakojuma?

Vai man šī prece ir vajadzīga tās funkciju vai statusa dēļ?

Vai es to pirktu, ja nebūtu redzējis/usi reklāmās?

No kurienes šī prece nāk un kurš ir strādājis, lai to saražotu?

Pērkot pārtiku, cik iespējams, izvēlies godīgās tirdzniecības un vietējos produktus.

Par dāvanām un dāvināšanu...

Tuvojas Ziemassvētki: Bieži vien, tieši pērkot dāvanas, mēs iegādājamies visvairāk lietu, kuras patiesībā nevienam nav vajadzīgas (un tādas arī saņemam), jo dāvināšana ir kļuvusi teju par pienākumu. Tā vietā, lai steigtos uz lielveikalu, sāc jau laikus domāt, vai nevari pagatavot dāvanas savām rokām vai pārsteigt mīļos nemantiskā veidā. Piemēram:

Pagatavo piparkūku mīklu, lai Ziemassvētkos pārsteigtu ar 100% paštaisītiem gardumiem. Lai mīkla būtu garšīgāka, tai jāļauj nostāvēties, tāpēc novembra beigas īstais brīdis!

Uzfilcē čības vai iemācies liet sveces, adīt.

Apgūsti masāžas tehniku.

Parunā ar saviem draugiem un ģimeni –varbūt arī viņi dāvanu apmaiņas vietā labprātāk ieviestu kādu jaunu tradīciju.

Piedāvā iemācīt kaut ko tu pats proti: valodu, spēlēt ģitāru, dejot, remontēt divriteni.

Apsoli palīdzēt: mēnesi mazgāt traukus, iznest kaķa kasti vai atkritumus.

Atbalsti kultūras dzīvi: dāvini biļetes uz teātri, koncertiem un izstādēm.

Ja zini, ka kāds lauza galvu par, to kādu dāvanu nopirkt tev, iedod viņam “atbrīvots no dāvināšanas” kartīti, tādā veidā pasakot, ka nav jājūt pienākums dāvināt.

Kandavas novada konkurss “Cildens mans novadiņš ”.

12.11.2015

2. novembrī 9.klases skolnieces Signe un Laura, 8.klases skolnieki Miķelis un Valērijs pārstāvēja savu skolu konkursā, kuru rīkoja Kandavas novada Izglītības pārvalde.

Skolēni izveidoja savu skolas auseklīti un aizstāvēja prezentāciju “Mans pagasts 20.gadsimta sākumā un tagad”. Saņēmām pateicību no Izglītības pārvaldes vadītājas S.Tiltiņas un gardu kliņğeri no pagasta pārvaldes vadītāja J. Kāļa.

Apsveicam!!!

12.11.2015

Kandavas novada Zantes pamatskolas IERINDAS SKATE 2015.gada 11. novembrī

11.11.2015

11.novembrī, Lāčplēša dienā, skolēni no 2.-9.klasei piedalījās ierindas skatē. Žūrijas komisijas locekļi uzsvēra, ka šogad sniegums bija daudz labāks kā iepriekšējos gados!

Rezultāti:

Sākumskolas grupā 1.vieta – 4.klasei

2.vieta – 3.klasei

3.vieta – 2.klasei.

Pamatskolas grupā 1.vieta 8.-9.klasei

2.vieta 6.klasei

3. vieta 5.klasei

4.vieta 7.klasei.

Katrā grupā tika novērtēts labākais komandieris – Marta Vanderzelle, 4.klases komandiere un Artūrs Bērziņš, 8.-9.klases komandieris.MĀRTIŅDIENA ATNĀKUSI-VISIEM SVĒTKUS ATNESUSI!

09.11.2015 10:40 kur : Zantes pamatskola

9.nov. - pl.10.40. skolas zālē

 • 1.-4.kl svētku ieskandināšana ar spēlēm un rotaļām.
 • Pašu audzētu dārzeņu degustācija.
 • No 2. nov. gatavojam Mārtiņgaiļus no dabas vai otrreiz izmantota materiāla-novietojam redzamā vietā skolā.
 • Iemācīties 1 Ltdz par Mārtiņiem.
 • Ja ir vēlēšanās, var ierasties maskās.

Jūs sagaidīs un ar Mārtiņdienas tradīcijām iepazīstinās Elīza un Māris

„Mārtiņdiena atnākusi-visiem svētkus atnesusi.”

09.11.2015

2015.gada 9. novembrī Kandavas novada Zantes pamatskolas 1.-4.kl. skolēni kopā ar klašu audzinātājām pulcējas skolas zālē uz Mārtiņdienas svētku ieskandināšanu – „Mārtiņdiena atnākusi-visiem svētkus atnesusi.”

Visus sagaida un ar Mārtiņdienas tradīcijām iepazīstina 3.kl. skolēni Elīza un Māris. Visi sākumskolas skolēni ir sagatavojuši un skandē latviešu tautasdziesmas par Mārtiņiem. Ir ieradušies arī daži budēļi!

Kopā ar mūzikas skolotāju izspēlē latviešu tautas rotaļas.

Skolēni min mīklas un paši izveido ticējumus par rudeni un Mārtiņiem.

Katra klase ir izgatavojusi un izlikusi izstādē Mārtiņgaiļus, kas izgatavoti no dabas materiāla vai no otrreiz izmantojama materiāla.

Notiek kopīga pašu dārzos audzēto dārzeņu degustācija-kāļi, kāposti, rutki, ķirbji, burkāni-šo svētku veselīgie našķi!

Paldies visām skolotājām ,kas ziedoja dārzeņus veselīgajiem našķiem!

Mazpulku rudensprojektu forums

24.10.2015541. Zantes mazpulcēni savu darba gadu ir pabeiguši, jo gada laikā izstrādātie projekti ir veiksmīgi aizstāvēti Kurzemes un Zemgales projektu forumā, kurš šogad 24. oktobrī notika Saldus novadā.

Zantes Mazpulku šajā pasākumā pārstāvēja Signe Petrova , Artūrs HeidingersNiks Brīvers .

Projektu forums iesākās ar Mazpulcēnu tirgu Saldū Kepleru namā. Mūsu mazpulcēniem tirgošanās veicas ļoti labi, par ko ieguvām arī balvu- maizes klaipiņu. Pasākums turpinājās Lutriņu pamatskolā, kurā mazpulcēni aizstāvēja savus projektus.

Visiem trim Zantes mazpulcēniem godalgotās vietas –

Signei 1. vieta par projektu ”Gudrie zirnīši”,

Artūram 1. vieta par projektu „Sarkanie sīpoli”

Nikam – 1. vieta par projektu „Ķirbji manā dārzā”.

Signes Petrovas vecāki par nesavtīgu atbalstu Zantes Mazpulkam saņēma pateicības rakstu un ābelīti, kuru varēs iestādīt savā augļudārzā.

VIDES KODEKSA atjaunošanas konkurss Zantes pamatskolā

06.10.2015 - 23.10.2015

Zantes pamatskolas EKO padome aicina skolēnus un skolotājus piedalīties

VIDES KODEKSA atjaunošanas konkursā.

Jāsacer asprātīgs dzejolis vai sauklis par „zaļu” vidi sev apkārt.


Darbus lūdzu atstāt skolotājai Zaigai līdz 23.oktobrim

Putrings Zantes pamatskolā

23.10.2015

23. oktobrī Kandavas novada Zantes pamatskolas 5. gadīgo un 6. gadīgo grupu bērni un 3.klases skolēni piedalījās putras stundā.

Pirmsskolas grupu bērni pagatavoja pavāru cepures un devās uz skolu. Skolā bērni noskatījās prezentāciju, kurā profesors Grauds un Pūcēns iepazīstināja ar nepieciešamību uzturā lietot graudaugus. Pēc tam bērni gāja dažādās rotaļās. Meiteņu mājturības klasē kopīgi vārījām auzu pārslu putru. Putra bija izdevusies ļoti garda. Bērni to ēda kopā ar zemeņu un ķiršu ievārījumu.

Dodoties atpakaļ uz bērnudārzu, satikām skolotāju Zaigu. Viņa nesa sveicienus mums no Putras rūķa. Katrs putras stundas dalībnieks saņēma dāvanā auzu pārslu putras paciņu ar dzērvenēm un grāmatiņu - ceļvedi putras pasaulē “ Putrings”. Katra grupa un klase, kuras piedalījās šajā pasākumā saņēma diplomus.

Drošības nedēļa Zantes pamatskolā

05.10.2015 - 09.10.2015

No 5. - 9. oktobrim Zantes pamatskolā norisinājās Drošības nedēļa. Skolēni zīmēja plakātus par drošu ceļu no mājām uz skolu. 8. oktobrī skolā viesojās Latvijas valsts policijas pārstāvji ar lekcijām par drošību.

Konkurss „Mūsu mazais pārgājiens 2015”

02.09.2015 - 02.10.2015

Zemkopības ministrija (ZM) jau devīto reizi izsludina jau par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens 2015". Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Konkursa "Mūsu mazais pārgājiens 2015" mērķis ir iepazīt un izpētīt meža ietekmi uz savu pagastu, novadu, pilsētu un Latviju. Moto: "Mežs - mūsu bagātība!"

Lai piedalītos konkursā, jāveic literatūras un informācijas avotu izpēti par koka mūsdienīgiem un daudzfunkcionāliem izmantošanas veidiem savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā un jāsagatavo radošu izpētes darbu - pārgājiena vai ekskursijas aprakstu brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).

Konkursa darbs jāiesniedz līdz š.g. 2. oktobra plkst.15.00 Zemkopības ministrijas Meža departamentā vai nosūta pa pastu Zemkopības ministrijas Meža departamentam ar norādi "Konkursam "MŪSU MAZAIS PĀRGĀJIENS 2015"" (pasta zīmogs 02.10.2015.). Konkursa nolikums pieejams ZM mājas lapā saitē: https://www.zm.gov.lv/mezi/

<>


Jaunākās galerijas