Lapas karte
Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2021. gada 12. aprīlī Kandavas novada Zantes pamatskolas audzēkņiem zoom platformā bija iespēja klausīties duetu “Santehniķi” ar koncertlekciju “Trubafona stāsts”, kurā, divi muzikāli jaunieši, skolēnus iepazīstināja ar kādu unikālu un savdabīgu mūzikas instrumentu – trubafonu, kura galvenā sastāvdaļa ir santehnikas caurules, bet vālīšu vietā tiek izmantotas pludmales čības.
Programmā bija iekļautas dažādu laiku un stilu kompozīcijas - dažādu paaudžu pasaules hiti, klasiski skaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmas.
Melodijas vijās ar mūziķu stāstiem par profesionālās un personiskās dzīves izaicinājumiem, uzvarām un zaudējumiem.
Skolēni atzinīgi novērtēja dueta „Santehniķi” uzstāšanos. Viņuprāt, koncertlekcija bija vērtīga un interesanta.
Skolotāja Tija
19.04.2021 Kandavas novada Zantes pamatskolas audzēkņi noskatījās un noklausījās LATVIJAS SKOLAS SOMA ietvaros koncertierakstu "Kino mūzikas vēsture".
Pasākuma mērķis – iepazīties ar pasaules kinomākslas un kino mūzikas vēsturi un atcerēties pazīstamās pasaules un Rīgas kinostudijas filmas.
Skolēni uzzināja interesantus faktus par kino attīstību, sākot no mēmā kino laikiem, noslēdzot ar mūsdienu titulētākajām filmām Latvijā un pasaulē, ko skolēniem piemērotā, atraktīvā veidā atklāja mūziķi Mikus Abaroniņš un Arta Abaroniņa.
Videolekcija lieliski ievadīja skolēnus kinomūzikas, animācijas filmu un mūziklu tematā.. Tika iekļauti fakti no vēstures, kā vispār radās kino mūzika. Tika aktualizēti pasaulē labi zināmi skaņdarbi no filmām un multfilmām, par ko stundās iznāk stāstīt un integrēt saturā ļoti maz citu tēmu apjoma dēļ. Ļoti pārdomāti, soli pa solim – apskatīti visi filmu žanri. Tika likts uzsvars uz kino klasiku – “Mūzikas skaņas”, aktualizēta pasaulē populārākā multfilma “Ledus sirds”. Katram skaņdarba atskaņojumam tematiski izvēlēts un demonstrēts 3D fons, kas skolēniem neļāva garlaikoties klausīšanās procesā.
Skolotāja Tija
Kandavas novada Zantes pamatskolā 22.03.2021viesojās Laborantorium ar aizraujošu pasākumu – “Mākslas un zinātnes krustpunkti”.
Zoom platformā vieslektoru Mārtiņu klausījās un skatījās aizraujošus demonstrējumus 2.-9.klases izglītojamie. Nodarbības laikā skolēni iepazina Latvijas vēsturiska pilnmetrāžas spēlfilmas "Dvēseļu putenis" veidošanas aizkulises: uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis un speciālus degošos šķidrumus, kā trenējas kaskadieri u. c. Lai radītu iespējami ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos vēsturiskos notikumus, nepieciešamas specifiskas zināšanas un nepieciešams veikt precīzus aprēķinus. Nodarbības laikā skolēni varēja brīvi sarunāties ar nodarbības vadītāju, kas sniedza atbildes uz jautājumiem. Kā pēc nodarbības atzina skolēni- viņiem bija interesanti un ļoti patika, labprāt vēlētos vēl skatīties līdzīgas nodarbības.
Šajā dienā ikviens skolas skolēns, skolotājs un skolēnu vecāki tika aicināti pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.
Ūdens dienā aicinām ikvienu atcerēties to, ka šī mums tik pierastā, bet tik nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama un taupāma!
Mūsu skolas skolēni iesūtīja foto par tēmu – Ūdens manā dzīvē!
Lasīt visu ziņuKlausījos, brīnījos
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā.
Lieldienas, kā pavasara saulgriežu svētki, saistīti ar dabas atmodu gan Latvijā, gan arī citur Eiropā. Biežākie Lieldienu simboli ir ola un zaķis. Ola simbolizē sauli un jaunu dzīvību, bet zaķis - auglību un bagātību. Viens no galvenajiem seno latviešu lieldienu rituāliem ir šūpoļu kāršana un šūpošanās, kas veicina auglības spēku. Jo augstāk šūpojas, jo labāka raža būšot gaidāma. Jāšūpojas arī tādēļ, lai vasarā odi nekostu. Šūpoties var vēl visu nedēļu pēc Lieldienām.
6. aprīlī jauktās grupas bērni svinēja Lieldienas. Bērni skaitīja tautasdziesmas, dejoja deju un dziedāja dziesmas par zaķi un Lieldienām kā arī gāja rotaļās. Pēc tam mēs rīkojām sacensības ar olas izstaigāšanu, lekšanu, olu ripināšanu, olu kaujām, ātrāko olas nolobīšanu un olu meklēšanu.
Pašā noslēgumā, bērni kopīgi izkrāsoja lielo Lieldienu olu, kura rotā mūsu grupiņu.
Paldies vecākiem par krāšņajām Lieldienu olām!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu
Tikai cilvēkam būt Un atvērtu sirdi turēt,
Kas jūt sava tuvākā sāpes un raizes...
Ja vajag – dalīt uz pusēm gabalu maizes.
Atvērtu atmiņu turēt Un neaizmirst Tās daudzās dvēseles...
Latviešu tautai liktenīgs datums - 25.marts. Šogad mūsu skolā piemiņas brīdis, pirms 72.gadiem, izsūtītajiem latviešiem notika tiešsaistē. Skolotāja Laila skolēniem bija sagatavojusi vēstures faktus, deportēto cilvēku atmiņu fragmentus, kā arī protams informāciju par Zantes pagasta izsūtītajiem iedzīvotājiem. No Zantes pagasta, 1949.gada 25 martā, tika deportēti 63 iedzīvotāji, kas tika izsūtīti uz Tomskas apgabala Šegarskas rajonu.
Skolēni skatījās smilšu kino “Stāsti smiltīs …”. Benitai Plezerei bija 11 gadi, kad 1949. gada 25. martā viņu kopā ar ģimeni no lauku mājām Zemgalē izveda uz nomitinājumu aiz Urāliem. Lai attēlotu piedzīvoto ceļā un dzīvi izsūtījumā, Benita zīmēja pastkartītes, kuras sūtīja krustmātei uz Latviju. Iedvesmojoties no zīmējumiem un intervijas ar Benitu, radīta Smilšu kino filmiņa.
Skolēni tika aicināti aiziet pie Piemiņas akmeņa deportētajiem un nolikt pūpola zariņus vai pavasara ziedus, lai pieminētu cilvēkus, kas izcietuši deportācijas.
Vēstures skolotāja L.Šaicane
Marta mēneša tēma jauktās grupas bērniem bija "Kā lai izaudzē?". Mēneša sākumā sarunā ar bērniem secinājām, ka, viņuprāt, aug dzīvnieki, mati un nagi, kājas, augi un arī paši bērni. Katram augšanas procesam ir nepieciešams laiks. Tā kā audzēšanas laiks ir tikai mēnesis, tad kopīgi izvēlējāmies audzēt augus.
Marta mēnesī, jauktās grupas bērni, plaucēja dažādu koku un krūmu zarus,stādīja sīpolus, sēja zirņus, pupas un kviešus.
Pastaigas laikā, pirmajā marta nedēļā, norāvām plūmes, bērza, kastaņas, ceriņa un dzeltenās akācijas zaru. Atnesām uz grupiņu un ielikām vāzē, kurā ielējām ūdeni. Pēc nedēļas jau varējām vērot koku lapas un ziedus. Visātrāk saplauka ceriņu lapas, bet visvēlāk kastaņa. Plūmes un dzeltenās akācijas ziedi uzplauka reizē. Kastaņas pumpurā bija paslēpies mazs zaļš tārpiņš. To ieraudzījām tikai tad, kad kastaņa bija atplaukusi. Problēmsituācija - ko tagad darīt ar tārpiņu? Bērni teica, ka ir jāiznes laukā un jānoliek zālītē. Un tā arī izdarījām.
Vēl pirmajā nedēļā bērni iestādīja sīpolus. Pēc tam tos aplēja un nolika uz palodzes augt. Auga ļoti labi. Lai sīpoli augtu, tie ir ik pa trim dienām jāaplej.
Otrajā nedēļā sējām pupu un zirni. Diemžēl, mums neuzdīga neviena pupa, taču zirņi gan. Garākais zirnis izauga 32,5 cm, bet īsākais 7 cm garš. Zirņus vajadzēja liet reizi 5 dienās.
Trešajā nedēļā sējām kviešus. Tiem ļoti patika augt mūsu grupiņā. Sadīga pāris dienās. 14 dienā jau bija izstiepušies tik gari, ka gāzās ārā no trauka. Kviešus var liet reizi nedēļā.
Ceturtajā nedēļā iesējām "pārsteigumu", ko šobrīd neatklāsim. Kā arī gatavojoties Lieldienām, iesējām kviešus olu čaumalās.
Šajā mēnesī darbojoties, bērni nonāca pie šādiem secinājumiem:
1. Visātrāk var izaudzēt koku lapas un ziedus, plaucējot dažādu koku un krūmu zarus.
2. Sēklas var būt dažādu izmēru, krāsu un formu.
3. Lai kaut kas izaugtu, ir nepieciešama augsne, sēkla, siltums, mitrums, gaisma. Un, lai augi augtu, tiem tāpat kā mums ir nepieciešams arī gaiss.
Šādi darbojoties, mēs ātrāk ienesām grupiņā pavasari!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņuLai nodrošinātu interneta tīkla pieejamību visā izglītības iestādē, sadarbībā ar Miktotik, izglītības iestādē ir uzstādīti četri WiFi rūteri interneta tīkla pārklājuma nodrošināšanai mācību telpās mācību procesa nodrošināšanai.
Paldies MIKROTIK par dāvinājumu!
Lasīt visu ziņu