Lapas karte

Jaunumi

5.-9.klašu deju kolektīvs piedalās lielkoncertā "Trakā kaza" Engurē

26.01.2024

screenshot20240301202555whatsapp.jpg


Zantes pamatskolas ,5.-9.kl. tautas deju kolektīvs,piedalījās 26.janvarī,Engurē,lielkoncertā "Trakā kaza". Diena sākās ar sporta spēlēm, kur bija jāparāda sava veiklība un komandas saliedetība,kas bērniem ļoti labi izdevās.

Dienas otrajā pusē, bija jārāda sava prasme ,tautas dejas soļu izdejošanā. Kolektīvs izdejoja divas dejas no obligātā deju repertuāra gatavojoties skolētu Dziesmu un deju svētkiem.

                                                             Skolotāja Marita Dišlere

Lasīt visu ziņu

Zantes pamatskolas pirmsskolas grupa piedalās pasākumā "Ziemas pasaka pilī" Jaunpils pilī

18.01.2024


whatsapp-image-2024-01-19-at-12-21-12.jpg


Zantes pamatskolas pirmsskolas grupa 18.janvārī devās uz Jaupils pili, lai piedalītos pasākumā "Ziemas pasaka pilī". Bērniem bija iespēja piedalīties svētku pasākumā un izstaigāt ekskursijā  pils  pagrabus un  kambarus. Ekskursiju vadīja pils dāma ar interesantu stāstījumu par pils vēsturi.


                                                                Skolotāja Marita Dišlere

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Sniega diena

18.01.2024 kur : Zantes pamatskola


whatsapp-image-2024-01-18-at-18-35-06-4.jpg

18.01 Zantes pamatskolas parkā notika Sniega dienas sportiskās aktivitātes. Bērni dažādās grupās sacentās ziemas aktivitāšu sacensībās:komandu bluķa vilkšanā,“”makšķerēšanā”,braucienā uz riepām, apslēptās mantas meklēšanā, skeletonā, kamaniņu braucienos u.c. Bija ieradies arī Zantes pagasta seniors M.Neimanis, kurš savā vecumā demonstrēja izcilu slēpošanas prasmi. Pasākuma noslēgumā visi izveidoja sniega eņģeļus. Ja ziema un sniegs vēl lutinās, tad sniega aktivitātes bērni gribētu atkārtot vēl.

                                                                        Skolotāja Tija Tripāne

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Zantes jaunsargi piedalās Lietuvas barikāžu piemiņas dienas skrējienā Viļņā

13.01.2024 - 14.01.2024 kur : Zantes pamatskola

2-2.jpg

13.-14.01.2024. Zantes jaunsargu vienības jaunsargi M.Rasa un J.Vanderzellis  piedalījās Lietuvas barikāžu piemiņas dienas skrējienā Viļņā, Lietuvā. Saldus un Zantes jaunsargi bija vienīgie, kuri pārstāvēja Latvijas Republiku šajā pasākumā. Šis 9 km garais skrējiens no barikāžu upuru piemiņas kapsētas līdz Viļņas televīzijas tornim ir Lietuvas ikgadējā tradīcija jau vairāk kā 30 gadus. Skrējienā piedalās gan civiliedzīvotāji, gan visu veidu dienestu pārstāvji. Šogad formas tērpos skrēja ap 1500 Lietuvas jauniešu militārās organizācijas pārstāvji un ap 5000 Lietuvas bruņoto spēku pārstāvji, kuriem piebiedrojās arī Latvijas un Igaunijas jauniešu militārās organizācijas.

                                                                                             jaunsargu instruktors Jānis Pūpols

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Bateriju vākšana

15.01.2024

baterijas.jpg  6. klase aicina skolēnus nest izlietotās baterijas uz skolu!

 6. Klase vēlas uzsvērt izlietoto bateriju pārstrādes nozīmi, kā arī motivēt skolēnus ikdienā atbildīgāk izturēties pret pašu radītiem videi kaitīgo preču atkritumiem.  

 Izlietotās baterijas klasificējamas kā videi kaitīgie atkritumi. Bateriju sastāvā esošās ķīmiskās vielas, smagie metāli, skābes un sārmi padara tās nepiemērotas izmešanai kopā ar sadzīves atkritumiem, kā arī nav pieļaujama bateriju nonākšana vidē vai izmešana šķirošanas konteineros kopā ar iepakojuma atkritumiem. Izlietoto bateriju savākšanai ir izveidota efektīva sistēma, kur ikvienam ir iespēja ērti atbrīvoties no sadzīvē radītiem bateriju atkritumiem, izmetot tos savākšanas kastēs.

Baterijas var nodot:

6. klases skolēniem,kuri veiks uzskaiti,lai mācību gada beigās būtu iespējams noteikt uzvarētāju-“Čaklāko bateriju vācēju”.

Ziemassvētki Zantes pamatskolā

22.12.2023 kur : Zantes pamatskola

img-20231224-wa0005.jpgBaltie Ziemassvētki Piparkūku ciemā
22.12.2023. Zantes pamatskolā sagaidījām Piparkūku ciema rūķus. Tie skolas bērniem bija sarūpējuši lielu maisu ar dāvanām, bet tieši mirkli pirms svētkiem, dāvanas nolaupīja ragana. Piparkūku rūķīši – Skaitītājs, Gudrinieks, Otiņa, Pļāpa, Piparkūciņa, Direktors un Pastnieks vieni nespēja atgūt paslēpto dāvanu maisu, kaut arī raganu viņiem izdevās notvert. Ragana pieprasīja, lai bērni norunā dzejolīšus, nodzied dziesmu, ar to nebija gana, prasīja, lai uzmin viņas mīļāko dziesmu un izpilda. Bērni raganu pārsteidza ar ukuleles spēli, nelielu, bet ļoti sirsnīgu un aizkustinošu teātri, muzikālu gabalu ar trubām, dzejoļiem vairākas valodās, ka beigu beigās nožēloja savu nekrietno rīcību un lūdza, lai viņu arī uzņem Zantes pamatskolā. Tad bērni lika raganai minēt mīklas, lai pārbaudītu, kurā klasē tad raganu varētu uzņemt. Viss beidzās laimīgi, bērni tika pie dāvanām un raganu uzņēma skolas saimē.
Skolas direktore cildināja skolēnus, kuri šo semestri bija ļoti labi mācījušies. Ciemos bija ieradies Zantes pagasta pārvaldes vadītājs, bibliotekāre, kultūras nama vadītāja un sociālā darbiniece. Visi vēlēja jaukus svētkus, ticēt brīnumam un priecājās par skolas bērnu sasniegumiem, par spēju uzstāties, pateicās par skolas labajiem darbiem, apciemojot pagasta vientuļos, vecos cilvēkus. Bibliotekāre apsveica čaklākos grāmatu lasītājus. Skolā valdīja patīkama svētku gaisotne, bērni bija parūpējušies par slepeno Ziemassvētku pastu, daudzi saņēma jaukus apsveikumus svētkos. Skolas zālē, pie lielās egles notika jautra ballīte, par tās saturu parūpējās katra klase. Izdejojām Letki, Putniņdeju, Genovevu, krēslu deju, Ādamam bij septiņi dēli, Tūdaliņ, tāgadiņ, Adiet bērni ko adiet, cepuru deju un citas.
Vēlos pateikt PALDIES ik katram, kurš iesaistījās svētku tapšanā, ik katram, kurš pajautāja, ko palīdzēt. Labais vairo labo, prieks prieku! Lai visiem, visiem mierpilni Ziemassvētki!
                                                                                                                                            Inga Ozola Inkina

Lasīt visu ziņu galerija (42)

6.klases gatavo dāvanas "7 ballēs"

20.12.2023
whatsapp-image-2023-12-20-at-18-43-40.jpg

20.12.Zantes pamatskolas 6.klases skolēni apmeklēja radošo darbnīcu “”7balles”” un gatavoja Ziemsvētku dāvaniņas-lēja sveces. Nepilnas stundas laikā katra paša veidotā svece bija gatava. Dažādu krāsu parafīna sveču liešana ir  iespējama dažādos veidos – formiņā, stikla trauciņā, vērta no apļiem un tīta. Gan formiņas, gan trauciņi ir dažādi. Tos var izvēlēties atbilstoši savai iecerei. Stikla trauciņi ir izgatavoti no pārgrieztām burciņām un pudelēm. Skolēni savas krāsainās sveces lēja formiņās,klausoties stāstījumu,lai šo procedūru varētu veikt arī mājas apstākļos.

                                                                                                                                         Skolotāja Tija Tripāne

Lasīt visu ziņu galerija (5)

"Mazo rūķu" Ziemassvētki jaukta vecuma grupā

19.12.2023
img-20231219-wa0003.jpg

Rūķītis pa mežu iet,

Galvā sārtu mici liek.

Iet un skaita pārsliņas

Tās, kas krīt uz plaukstiņas.


Lielais rūķis mazos rūķeņus, ar Ziemassvētku vilcienu, veda svinēt Ziemassvētkus. Kopīgi atrada pašu skaistāko eglīti, izcepa piparkūkas, satika zaķēnu. Zaķim rūķi parādīja ko darīt ziemām, pacienāja ar piparkūkām. Zaķēns steidzās uz lielo meža balli un aicināja rūķus līdz. Aizbraucot, atrada eglē vēstuli. Vēstuli bija rakstījis Ziemassvētku vecītis. Nevarēdams zaķēnu sagaidīt, tas aizsteidzās pie lācēniem dalīt dāvanas. Zaķēna un rūķu dāvanas, tas bija paslēpis. Un rūķi tās arī atrada.

                                                                                                                                Priecīgus Ziemassvētkus!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Skolotāja Ieva KokinaLasīt visu ziņu galerija (36)

Teātra izrādes "Ziemassvētku dziesma" Kandavas kultūras namā

18.12.2023

whatsapp-image-2023-12-18-at-20-31-40.jpg

18.12. Zantes pamatskolas 2.,4.,5. un 6.klases skolēni Kandavas kultūras namā apmeklēja režisora V.Šoriņa lielizrādi “”Ziemassvētku dziesma””pēc Č.Dikensa stāsta motīviem. Lomas atveidoja brīnišķīgie Kandavas amatierteātra aktieri. Izrādē bērni vēroja  aizkustinošu vēstījumu par līdzjūtību, labestību un sirdsapziņu. Galvenais varonis sīkstulis Skrūdžs,  Ziemassvētku naktī piedzīvoja brīnumainu pārvērtību, pārtopot no skopuļa žēlsirdības un devīguma pilnā Ziemassvētku simbolā. Cerams ,ka šis stāsts mudinās gan mazus, gan lielus līdzjūtībai un labdarībai.

                                                                 Skolotāja Tija Tripāne

Lasīt visu ziņu galerija (1)
<>


Jaunākās galerijas