Lapas karte
2015.gada 9. novembrī Kandavas novada Zantes pamatskolas 1.-4.kl. skolēni kopā ar klašu audzinātājām pulcējas skolas zālē uz Mārtiņdienas svētku ieskandināšanu – „Mārtiņdiena atnākusi-visiem svētkus atnesusi.”
Visus sagaida un ar Mārtiņdienas tradīcijām iepazīstina 3.kl. skolēni Elīza un Māris. Visi sākumskolas skolēni ir sagatavojuši un skandē latviešu tautasdziesmas par Mārtiņiem. Ir ieradušies arī daži budēļi!
Kopā ar mūzikas skolotāju izspēlē latviešu tautas rotaļas.
Skolēni min mīklas un paši izveido ticējumus par rudeni un Mārtiņiem.
Katra klase ir izgatavojusi un izlikusi izstādē Mārtiņgaiļus, kas izgatavoti no dabas materiāla vai no otrreiz izmantojama materiāla.
Notiek kopīga pašu dārzos audzēto dārzeņu degustācija-kāļi, kāposti, rutki, ķirbji, burkāni-šo svētku veselīgie našķi!
Paldies visām skolotājām ,kas ziedoja dārzeņus veselīgajiem našķiem!
Lasīt visu ziņu9.nov. - pl.10.40. skolas zālē
Jūs sagaidīs un ar Mārtiņdienas tradīcijām iepazīstinās Elīza un Māris
Lasīt visu ziņu11.novembrī, Lāčplēša dienā, skolēni no 2.-9.klasei piedalījās ierindas skatē. Žūrijas komisijas locekļi uzsvēra, ka šogad sniegums bija daudz labāks kā iepriekšējos gados!
Rezultāti:
Sākumskolas grupā 1.vieta – 4.klasei
2.vieta – 3.klasei
3.vieta – 2.klasei.
Pamatskolas grupā 1.vieta 8.-9.klasei
2.vieta 6.klasei
3. vieta 5.klasei
4.vieta 7.klasei.
Katrā grupā tika novērtēts labākais komandieris – Marta Vanderzelle, 4.klases komandiere un Artūrs Bērziņš, 8.-9.klases komandieris.
2. novembrī 9.klases skolnieces Signe un Laura, 8.klases skolnieki Miķelis un Valērijs pārstāvēja savu skolu konkursā, kuru rīkoja Kandavas novada Izglītības pārvalde.
Skolēni izveidoja savu skolas auseklīti un aizstāvēja prezentāciju “Mans pagasts 20.gadsimta sākumā un tagad”. Saņēmām pateicību no Izglītības pārvaldes vadītājas S.Tiltiņas un gardu kliņğeri no pagasta pārvaldes vadītāja J. Kāļa.
Lasīt visu ziņu2015. gada 28. novembris
Kāpēc vajadzīga diena bez iepirkšanās?
Šī diena ļauj apdomāt mūsu paradumus, patēriņa ietekmi uz vidi un to, vai mēs tiešām vēlamies pavadīt laiku iepērkoties, kā arī atrast brīnišķīgas alternatīvas. Diena bez iepirkšanās ir iespēja mest izaicinājumu ieradumiem, kas dominē patērētājsabiedrībā un mūsu pašu apziņā.
Tā ir iespēja ietekmēt un mainīt pasauli.
Piemēram, klimata pārmaiņas un vides piesārņojums nav tikai abstraktas problēmas, kas pastāv neatkarīgi no mums. Tās lielā mērā ir neilgtspējīgas ražošanas un pārmērīga patēriņa sekas. Katrs no mums var tās ietekmēt, mainot savus personīgos paradumus un aicinot to darīt arī citus.
Kādēļ tieši 28. novembris?
Dienas bez iepirkšanās datums izvēlēts ar nolūku, tas sakrīt ar, novembra pēdējo piektdienu, kad sākas pirms Ziemassvētku izpārdošanas. Dienas bez iepirkšanās ir kļuvusi populārā teju visā pasaulē.
Vai viena diena bez iepirkšanās kaut ko mainīs?
Ir svarīgi ne tikai iztikt bez iepirkšanās vienu dienu, bet pārdomāt un mainīt savus paradumus kopumā. Dienas bez iepirkšanās mērķis ir parādīt ieguvumus, kas rodas, atbrīvojoties no vēlmes un vajadzības pirkt, un atrast alternatīvas.
Apdomā savus pēdējā mēneša laikā izdarītos pirkumus. Cik daudzi no tiem tiešām bija nepieciešami? Vai iepērkoties iztērēto laiku un naudu bija iespējams izmantot citādi?
Ko darīt dienā bez iepirkšanās?
Ja tomēr iepērcies -apdomā!
Dienu bez iepirkšanās var izmantot arī, lai pārdomātu savus iepirkšanās paradumus. Kā samazināt sava patēriņa ietekmi? Visvienkāršākais veids ir nepirkt lietas, kuras tev nav vajadzīgas. Pirms pērc, vienmēr apdomā, vai tev šī lieta tiešām ir vajadzīga. Daži jautājumi, ko sev pavaicāt iepērkoties:
Vai es bez šīs lietas varu iztikt?
Cik bieži es to lietošu? Vai es šo lietu varu nevis pirkt, bet aizņemties?
Vai man jau ir līdzīgas mantas? Vai man vajag vēl vienu?
Vai šo lietu varēs salabot, ja tā saplīsīs? Ja tā būs jāizmet, vai to varēs pārstrādāt?
Vai precei, kuru vēlos pirkt, nav pārāk daudz nevajadzīga iepakojuma?
Vai man šī prece ir vajadzīga tās funkciju vai statusa dēļ?
Vai es to pirktu, ja nebūtu redzējis/usi reklāmās?
No kurienes šī prece nāk un kurš ir strādājis, lai to saražotu?
Pērkot pārtiku, cik iespējams, izvēlies godīgās tirdzniecības un vietējos produktus.
Par dāvanām un dāvināšanu...
Tuvojas Ziemassvētki: Bieži vien, tieši pērkot dāvanas, mēs iegādājamies visvairāk lietu, kuras patiesībā nevienam nav vajadzīgas (un tādas arī saņemam), jo dāvināšana ir kļuvusi teju par pienākumu. Tā vietā, lai steigtos uz lielveikalu, sāc jau laikus domāt, vai nevari pagatavot dāvanas savām rokām vai pārsteigt mīļos nemantiskā veidā. Piemēram:
Pagatavo piparkūku mīklu, lai Ziemassvētkos pārsteigtu ar 100% paštaisītiem gardumiem. Lai mīkla būtu garšīgāka, tai jāļauj nostāvēties, tāpēc novembra beigas īstais brīdis!
Uzfilcē čības vai iemācies liet sveces, adīt.
Apgūsti masāžas tehniku.
Parunā ar saviem draugiem un ģimeni –varbūt arī viņi dāvanu apmaiņas vietā labprātāk ieviestu kādu jaunu tradīciju.
Piedāvā iemācīt kaut ko tu pats proti: valodu, spēlēt ģitāru, dejot, remontēt divriteni.
Apsoli palīdzēt: mēnesi mazgāt traukus, iznest kaķa kasti vai atkritumus.
Atbalsti kultūras dzīvi: dāvini biļetes uz teātri, koncertiem un izstādēm.
Ja zini, ka kāds lauza galvu par, to kādu dāvanu nopirkt tev, iedod viņam “atbrīvots no dāvināšanas” kartīti, tādā veidā pasakot, ka nav jājūt pienākums dāvināt.
Lasīt visu ziņu