Jaunumi

Pastinaki “Maxima ” veikalu plauktos.

15.11.2022

pastinaki-foto.jpgŠogad mazpulcēnu biznesa projekts bija “Pastinaki”. 541. Zantes mazpulkā pastinakus audzēja, novāca un safasēja pārdošanai, trīs čakli  mazpulcēni:

  •  Rafaels Jānis Reinfelds – 115kg,
  • Renārs Krūmiņš 285 kg,
  • Juris Vanderzellis – 100kg.

Šajā projektā piedalījās 50 jaunie lauksaimnieki no 19 Latvijas mazpulkiem.

Jauniešu izaudzētā raža jau pieejami "Maxima" veikalos visā Latvijā. Ikvienam veikala klientam ir iespēja atbalstīt Latvijas apņēmīgos bērnus un jauniešus, iegādājoties šo kvalitatīvo vietējo produktu

Šī projekta ietvaros mazpulcēni iemācās darba prasmes un apgūst pirmās biznesa iemaņas, no saņemtās sēklu paciņas jāizaudzē pastinaki, tad tie jānovāc, jāsašķiro un jāsapako, lai varētu nodot

tirdzniecībai veikalos. Liels paldies mazpulcēnu vecākiem par atbalstu!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Mārtiņi jauktajā grupiņā

10.11.2022 kur : Zantes pamatskola

img-20221110-wa0025.jpg

Mārtiņš bija labs vīriņš

Par visiem vīriņiem:

Ne ruden, pavasar,

Pašā maizes laiciņā.


Šajā nedēļā jauktās grupas bērni krāsoja un līmēja dažādus Mārtiņdienas gailīšus. Bet 10.novembrī, bērni pārtapa dažādos pasaku tēlos.

Iepazināmies ar Mārtiņdienas tradīcijām, skaitījām dzejolīti,  dejojām dejas, gājām rotaļās. Bērni mēģinājām lasīt "graudus" kā gailīši. Visvairāk graudiņus salasīja Sofija Drūnese. 

Cienājāmies ar pīrāgiem, āboliem un bumbieriem. Skatījāmies latviešu animācijas filmu "Neparastie rīdzinieki".

                                                                                                                                                                                                    Skolotāja Ieva 

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Āra izglītības diena 2022

28.10.2022

ara.jpgŠogad Āra izglītības diena notiks 3. Novembrī.


Kas ir Āra izglītības diena?

Āra izglītības diena ir globāla kustība, kuras mērķis ir veicināt uzturēšanos dabā, svaigā gaisā un panākt, ka šī aktivitāte kļūtu par katra bērna ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Katru gadu divās akcijas dienās skolotāji ved bērnus ārā spēlēties un mācīties

Kā atzīmēt šo dienu?

  • Rīkojiet nodarbības ārpus klases, grupiņas telpām;
  • Dodieties pārgājienos, velobraucienos – vai aiciniet to darīt ģimenēm kopā ar saviem bērniem;
  • Rotaļājaties vai vienkārši pavadiet laiku ārā;
  •  Zantes skolas skolēni šajā dienā veiks izglītojošu darbu dabā.

    Lai veicas!

Ekskursija uz Ventspili.

28.10.2022

whatsapp-image-2022-10-25-at-12-25-47.jpg20.10. Zantes pamatskolas 4.-8.kl. skolēni devas ekskursijā uz Ventspils VIZIUM. Skolēnus zinātnes centrā sagaidīja plaša ekspozīcija ar vairāk nekā 80 izglītojošiem eksponātiem, kas interaktīvā un izklaidējošā veidā māca par dabaszinātnēm un tehnoloģijām. Arī izklaide var būt izzinoša. Zinātnes centra eksponāti izklaidējošā veidā izglīto par STEM jomu, tādējādi vairojot labāku izpratni par skolā apgūstamiem mācību priekšmetiem un veicinot jauniešu interesi saistīt nākotnes profesijas izvēli ar zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku. Pēc tam laiks jautri tika pavadīts akvaparkā izklaidējoties ar ūdens atrakcijām. Visinteresantākais skolēniem likās Kuldīgas dzīvais muzejs ”Senās Kuldīgas stāsts”. Ekskursija bija kā pastaiga cauri vēsturei. Gida pavadībā skolēni uzzināja par notikumiem dažādos laika posmos Kuldīgā – par cietumsodiem, par hercoga Jēkaba kuģiem, tirdzniecības plāniem, par Kuldīgas spožumu un postu.

                                                            Skolotāja Tija

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Izstādes "Dārza brīnumi 2022" apmeklējums Zantes kultūras namā.

12.10.2022 kur : Zantes pamatskola

img20221012114240.jpg

12. oktobrī jauktās vecuma grupas bērni devās uz Zantes kultūras namu aplūkot dārza brīnumu izstādi.  

Visvairāk izstādē bija pārstāvēti tomāti, burkāni un dažādi ziedi. Īpaši no ziediem  izcēlās garās saulespuķes.

Interesanti bija kartupeļi, kuri atgādināja cilvēka seju un sirdi. Bērni atpazina ļoti daudz dārzeņus.

Izstādē varēja aplūkot Sanda Oliņa rekordtomātu, kurš svēra 1,033 kg. Pārsteidza Initas Usas kaktusu kolekcija. Bērniem ļoti patika arī Sanitas Plotko zirnekļu tīkls ar rasas lāsītēm. Vijas Oliņas dārzā, noņemot ražu, tika atrasta peļu ģimene, kuru  varējām apskatīt. Izstādē  apskatījām arī Inas Plotko dārzā redzēto zaļo vītolgrauzi un koku vairogblakti. Vērojām arī sēnes -  tintenes, kuras auga  Intas Neicinieces dārzā. Skaidrībā netikām ar Irīnas Butas dārza brīnumu. Joprojām paliek neatbildēts jautājums- kas tas ir?

                                                                                                                                       Skolotāja Ieva


Lasīt visu ziņu galerija (8)

Miķeļdienu gaidot

26.09.2022 - 29.09.2022 kur : Zantes pamatskola

3091638605654212986945184979137462587617621n.jpgLieldieniņa liela diena

Tā atnāca tukšu roku;

Miķelītis mazs vīriņš,

Tas atnāca pilnu roku.


Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Svētku latviskais nosaukums ir apjumības jeb appļāvības , jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību, vāca izaugušo ražu un govīm bija arī pēdējā ganu diena. Ja Miķeļos līst, būšot silta ziema.  Bet, ja koku lapas nobirst pēc Miķeļiem, pavasarī ilgi turēšoties sniegs.

Miķeļdienu gaidot, jauktās grupas bērni:

* kopā ar vecākiem izveidoja dārza un dabas brīnumu izstādi,

* iepazina dārzeņus un augļus, atspoguļojot tos dažādos darbiņos,

* noņēma dekoratīvos ķirbīšus mūsu puķu dobē,

* spēlēja spēles, gāja rotaļās un dziedāja dziesmu,

* degustēja dažādus dārzeņus un augļus no mūsu dārziem.


Paldies vecākiem par atsaucību un sadarbību!

                                                                                                                                          Skolotāja Ieva

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Pretī rudenim!

06.09.2022

whatsapp-image-2022-09-05-at-12-09-41.jpg2.09.2022 Zantes pamatskolas parkā notika sportiskas aktivitātes ”Pretī rudenim.” Pasākuma mērķis -iepazīties un sadarboties ar jaunajiem klasesbiedriem, atcerēties vasaru, ar priecīgāku prātu sagaidīt mācību uzsākšanu. Bija izveidotas stacijas ar dažādiem uzdevumiem, kuri jāveic sadarbojoties grupai. Gan lielus gan mazus priecēja piepūšamās atrakcijas Lego un Mcqueen - ar mūziku un disco gaismām. Pat mazā Elza (1,3 gadi) kopā ar opi izmēģināja piepūšamo slidkalniņu.Pasākumā iesaistījās jaunsardzes vadītājs J.Pūpols ar šaušanas apmācību.Aija Karlsone Gulbe uzraudzīja un pamācīja, kā iedegt  ugunskuru  ar karma palīdzību.Veicamie uzdevumi bija dažādi un daudz, piemēram, kopīgi “jātransportē”, tikai ar virvju palīdzību, toveris ar bumbām, lai tas neapgāztos, vai  jāpārnes “slimnieks” uz segas.Bija uzdevumi, kur visai klasei jāparāda kopīga deja, satverot partnera rokas zem ceļiem, jāveido piramīda no 1/3 daļas kāju kopskaita, jāpārvar “purvs”, lai neiešķindas zvaniņi u.c.

PII bija uzdevumi tika pielāgoti šai vecuma grupai. Protams, lielākais prieks bija izlēkāties piepūšamajās atrakcijās.
Visas klases saņēma balvas uzvarētāju nominācijās:
“Dejīgākā klase”-2.kl.
“Vismazākie, visaktīvākie”-PII
“Purva bridēji”-3.kl.
“Snaiperu klase”-8.kl.
“Sadarbīgākā klase”-6.kl.
“Radošākā klase”-4.kl.
“Dzirdīgākā/izprotošākā klase”-1.kl.
“Stiprākā klase”-5.kl.
“Koordinētākā klase”-7.kl.
“Ugunīgākā klase”- 9.kl.

Paldies Egijai Lācei un Aijai Gulbei-Karlsonei par aktīvu piedalīšanos veicot tiesnešu un žūrijas pienākumus, kā arī klašu audzinātājiem par uzmundrinājumiem savu klašu audzēkņiem.

Lasīt visu ziņu galerija (56)

Zinību diena mūsu skolā!

01.09.2022

whatsapp-image-2022-09-01-at-10-43-43-pm.jpgAr vēja spārniem ir aizlidojusi vasara, un pie durvīm klauvē septembris. Ir pienācis atkal laiks doties uz skolu. Šis mācību gads mūsu skolā ir ļoti īpašs, jo skolas gaitas uzsāk 12 pirmklasnieki, ar kuriem kopā jaunas zināšanas palīdzēs apgūt skolotāja Anda Besere.

Kā ierasts, sumināti tiek skolotāji, kuri svin pedagoģiskā darba stāža jubilejas-

Kristīne Elksnīte – 25 darba gadi;

Marita Jekuma – 20 darba gadi;

Ēriks Ieviņš – 5 darba gadi.

            Paldies tika teikts arī tehniskajiem darbiniekiem, kuri arī svin apaļas un pusapaļas darba jubilejas –

            Gunita Sprukte – 35 darba gadi;

            Inga Todlebena – 5  darba gadi.

Šogad darba gaitas mūsu skolā uzsāk pirmsskolas skolotāja Amanda Rimoviča un datorikas skolotājs Roberts Muško.

Lasīt visu ziņu galerija (51)
<>


Jaunākās galerijas