Lapas karte

Pasākumi

8. klases ekskursija Ložmetējkalnā: Sveču liesmas un patriotisma gars

11.01.2025

img-20250113-wa0095.webp11.janvārī 8. klases skolēni un draugi piedalījās Ziemassvētku kauju 108. gadadienas atceres brīdī Ložmetējkalnā, kur mežš sveču gaismā mirdzot radījā maģisku atmosfēru, kas aicināja aizdomāties par latviešu strēlnieku drosmi, upurēšanos un Latvijas neatkarības cenu.

Pasākuma ietvaros skolēni apmeklēja Latvijas skautu un gaidu ziemas nometni "Baltais vilks 2025", kur bija iespēja aplūkot strēlnieku ekipējuma ekspozīciju, tikties ar nometnes dalībniekiem un pārrunāt skautu un gaidu vērtības. Šīs sarunas sniedza iedvesmu un izpratni par kopību, sadarbību un patriotismu.

Tāpat skolēni kāpa Ložmetējkalna tornī un klausījās, kā mežs stāsta mūsu latviešu strēlnieku skaudro vēsturi.

Vakara kulmināciju veidoja dalība kopīgās aktivitātēs ar Zantes kultūras nama folkloras kopu “Vācelīte”. Tautiskās rotaļas un dziesmas ne tikai sildīja ziemas vakara aukstumā, bet arī radīja vienotības un prieka sajūtu. Skolēni arī paši aktīvi piedalījās, izbaudot tautas tradīciju dzīvību un daili.Sveču gaismiņām īpašu noskaņu piedeva arī lēni krītošais sniegs starp koku galotnēm.

Šis vakars Ložmetējkalnā bija ne tikai aizraujošs piedzīvojums, bet arī svarīga mācība par mūsu valsts vēsturi un tautas gara spēku. Tas atgādināja, cik nozīmīgi ir saglabāt Latvijas kultūras un brīvības vērtības, kā arī cik svarīga ir vienotība un sadarbība.

Autobusā skolēni piedalījās dziedāšanas duelī “Toreiz un tagad” ar Zantes kultūras nama folkloras kopu “Vācelīte”.

Paldies visiem, kas padarīja šo vakaru tik īpašu un neaizmirstamu!

                                                                                                                    Skolotāja  Everita Muceniece

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Zantes pamatskolas 4. klases skolēni apgūst sveču liešanas prasmes

15.01.2025

img-20250115-wa0043.webp

Zantes pamatskolas 4. klases skolēni 15.01.2025 aizraujošā praktiskajā nodarbībā Dizaina un tehnoloģiju stundā apguva sveču liešanas prasmes. Šī aktivitāte ne tikai ļāva bērniem radoši izpausties, bet arī palīdzēja izprast sveču tapšanas procesu un nozīmi.

Sveču liešana ir viena no tēmām, ko skolēni apgūst Dizaina un tehnoloģiju stundā. Tēmas sākumā skolēni kopā ar skolotāju pārrunāja, kā tiek gatavots sveču vasks, kādi materiāli un instrumenti ir nepieciešami, lai izgatavotu sveces. Viņi iepazinās ar drošības noteikumiem, kas jāievēro, strādājot ar karstu vasku, kā arī izgatavoja savas instrukcijas soli pa solim, lai zinātu kā nonākt līdz gala produktam.. Tāpat mācijās par veidnēm un paši izgatavoja veidni savai svecei. Katrs skolēns varēja izvēlēties sev tīkamākās krāsas un formas svecei, izveidojot un izmantojot dažādas formiņas un krāsu pigmentus.

Skolēni bija sajūsmā par šo procesu un atzina, ka bija interesanti redzēt, kā šķidrais vasks sacietē un pārvēršas sveces formā.

Nodarbības beigās katrs skolēns ar lepnumu turēja rokās paša gatavotās sveces un pastāstīja, kur izmantos sveci tālāk vai  kam dāvinās. Tāpat skolēni priecājās par sveču smaržu, ko izdevās panāk ar skujām.

Šāda veida praktiskās nodarbības ne tikai attīsta bērnu radošumu, bet arī veicina pacietību un prasmi rūpīgi strādāt.Šī bija lieliska iespēja skolēniem iepazīt amatu prasmes un novērtēt roku darbu. Tā ir arī praktiska pieredze, kas palīdz veidot saikni starp teoriju un reālo dzīvi.

Paldies skolotājai Elitai Osei, kas palīdzēja sveču liešanā un darbu sagatavošanā!

                                                                                                                                 Skolotāja Everita Muceniece

Lasīt visu ziņu galerija (32)
<>


Jaunākās galerijas