Lapas karte
Sveču diena ir viena no Māras dienām. Tautā šo dienu vēl sauc dažādi: Svecaine, Grabenīca, Vēja diena, Govju diena. Sveču diena ir ziemas vidus. Šajā dienā daudz jātērē un jāēd, jālej sveces.
Tā kā 2. februāra diena bija apmākusies un miglaina, tad pēc ticējumiem var secināt, ka šis gads būs zemniekiem bagāts gads – būs labas ražas. Ir sagaidāms arī jauks pavasaris, taču vasara solās būt lietaina!
Šo un arī citus interesantus faktus 5. klases skolēni uzzināja savā klases stundā. Skolēni klasē izveidoja jauku sveču izstādi.
Skolotāja Anita G
Lasīt visu ziņu4. februāris Sveču diena bērnu dārzā. Sveču izstāde, pārrunāt sveču dažādību- krāsas, forma, smarža. Noskatīties filmu, kā lej sveces. Eksperiments ar sveci. Gatavot apsveikumu:
Katrai svecītei ir liesmiņa,
Tā ir svecītes sirsniņa!
Lasīt visu ziņu (9)Jauktās grupas bērni ar lielu prieku devās celt sniegavīrus. Norunājām, ka celsim 3 sniegavīrus-lielu, vidēju un mazu. Paralēli arī matemātikas nodarbībās mācījāmies šos jēdzienus. Vislabāk bumbas savelt izdevās mūsu grupas meitenēm. Zēniem pietrūka pacietības. Viņi gribēja taisīt tikai pikas.
Pirmais mums tapa lielais sniegavīrs, tad vidējais un pats pēdējais mazais. Arī deguni bija atbilstoši izmēriem. Lielais sniegavīrs tika pie garākā burkāna, vidējais pie vidējā, bet mazākais pie mazākā. Acīs likām kastaņus. Pašiem mums vislabāk patika pats mazākais sniegavīrs.
Noslēgumā visi kopīgi izpikojāmies.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (9)22. janvārī-svētku mēneša izskaņā, Zantes krīzes centra pagalmā sākumskolas skolēni un bernudārza 5.-6.gadīgie bērni saņēma saldumu paciņas un mīļmantiņas, ko bija laipni sarūpējuši dāsnie draugi no Haleva fonda
Lasīt visu ziņu (4)Ir iestājusies īsta ziema ar visu sniegu. Tagad meža dzīvniekiem atrast kaut ko ēdamu ir daudz grūtāk. Nolēmām kaut nedaudz viņiem palīdzēt.
Kaut laukā pūta vējš un no debesīm krita sniegpārslas, jauktās vecuma grupas bērni apņēmgi devās uz tuvējo Zantes ābeļdārzu. Katram maisiņā bija līdzi kāds kārums cienastam meža dzīvniekiem. Cienastam nesām burkānus, kartupeļus un ābolus. Par to paldies mūsu vecākiem.
Pa ceļam sniegā vērojām dzīvnieku atstātās pēdas. Redzējām mežacūku, stirnu, briežu un zaķu pēdas. Ābeļdārzs ir tuvu Zantes centram un šādi meža dzīvnieki ir šeit viesojušies.
Pēc kāda laika, aiziesim apskatīties, vai mūsu cienasts meža dzīvniekiem ir garšojis.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (11)Klusi koki spēlē vēji,
Mostas mežs un atkal dus,
Dieviņ tu pār zemi sēji
Ziemassvētku brīnumus.
Lasīt visu ziņu (25) (14) (16)"Peles brauca dzirnavās
Jūdza runci kamanās.
Peles brauca dzirnavās
Jūdza runci kamanās.
Zvārgulīši džin, džin, džin,
Pakaviņi klib, klab, klab.
Dzirnaviņas murrā, murrā, murrā, murrā, mur..."
Murrādams un ausis mazgādams jauktajā grupiņā ieradās runcis, aicinādams visus doties uz "Kaķu un peļu Ziemassvētkiem". Saticis savus draugus - kaķus un peles - kopīgi devās uz dzirnavām. Pēc tālā ceļa, visi bija noguruši un izsalkuši. Nolēma vārīt putru no pieciem miltiem. Bet ak vai, atskrēja runcītis un visu izgāza. Nu gan negatnieku ķēra visi rokā. Noķēruši, kopīgi nodziedāja dziesmiņu "Kaķīts mans" un izspēlēja pirkstiņu rotaļas par kaķīti un pelīti. Izdziedājušies un izdancojušies kaķi un peles sauca Ziemassvētku vecīti. Un ticiet vai ne, vecītis pie viņiem atnāca. Visi skaitīja dzejolīšus un saņēma no Ziemassvētku vecīša paciņas.
Paldies vecākiem un mūzikas skolotājai Agitai par jauko sadarbību!
Gaišus Ziemassvētkus un laimīgu, panākumiem bagātu 2019. gadu!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (10)13. decembrī 7.klases skolēni izmantoja valsts simtgades dāvanu un projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros devās uz Latvijas valsts Ministru Kabineta ēku Rīgā, lai aplūkotu izstādi “Latvijas valdībai 100”.
Lasīt visu ziņu (21) 11.decembrī Zantes pamatskolas 2.un 3.klases skolēni devās piedzīvojumā uz Vecīša cimdiņu.
Tur mūs sagaidīja cimdiņa iemītniece Muša, ar kuru kopā devāmies iepazīt visus pārējos iemītniekus. Satikām nerātni zaķēnu, kas draiskojās ap eglīti un aicināja pievienoties arī mūs, Kopā ar Lāci ugunskurā cepām maizi un dzērām tēju. Lai sasildītos, dziedājām dziesmas un gājām rotaļās.Pelītes alā gatavojām glezniņas no dabas materiāla un barību putniņiem.
Teritorijā satikām zirdziņu, kurš ganījās aplokā, bet pamanījis bērnus, ātri bija klāt. Mēs bijā paņēmuši cienastu zirdziņam un trusīšiem, kurus drīkstēja ņemt rokās un samīļot.
Piedzīvojumiem bagātā diena ātri tuvojās noslēgumam, vēl tikai kopīgs foto!
6. decembrī 8. un 9.klases skolēni izmantoja valsts simtgades dāvanu un projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros devās uz Zinoo centru Rīgā, lai papildinātu un nostiprinātu savas zināšanas dabaszinību un mākslas jomā.
Lasīt visu ziņu (13)Skaista mana tēvu zeme
Par visām zemītēm:
Augsti kalni, plaši lauki,
Zilis jūras ūdentiņš.
Šogad mūsu Latvijai aprit 100 gadi. Visu nedēļu bērni veidoja dažādus darbiņus par godu šim notikumam.
16. novembrī kopīgi gatavojām svētku kūku, klausījāmies Latvijas himnu, skaitījām dzejoļus, noskatījāmies animācijas filmu "Neparastie rīdzenieki" un protams, ka ar gardām mutēm apēdām kūku. Paldies vecākiem par atbalstu un sadarbību!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (10)Zeme rīb, rati klaudz
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.
Mārtiņos beidzas klusais veļu laiks, kas sācies Miķeļos, un sākās jautrā ķekatās iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Mārtiņi svinēti vienlaikus ar apkūlībām. Pats vārds sevī ietver svinēšanas iemeslu: nobeigtu labības kulšanu. Mārtiņu svinību mielasts ir bagātīgs, jo ietver sevī arī lopu kaušanas laiku.
Gatavojoties Mārtiņiem, jauktās vecuma grupas bērni, krāsoja, aplicēja un veidoja gaiļus. Svētku dienā saģērbās kā ķekatnieki, gāja dažādās rotaļās, skaitīja dzejoļus un dziedāja dziesmas, kā arī cienājās pie bagātīgi klāta galda. Par cienastu liels paldies sakāms vecākiem. Arī paldies sakām ciemiņiem-ķekatniekiem no piecgadīgās un sešgadīgās apmācības grupām un skolotājām Maritai un Evitai.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (4)8. novembrī, skolā notika militārā stafete par godu Lāčplēša dienai un LR 100gadei. Tajā piedalījās skolēni no 3.-9.klasei. Pavisam startēja deviņas komandas. Stafetē bija jāpaveic 10 etapi –jāatšifrē vēstījums ar morzas ābeces palīdzību, jāsniedz palīdzība ievainotajam un jāprot izsaukt “ātrā” palīdzība, jāšauj ar gaisa pistoli mērķī, jāizveido latviskā zalkša zīme, jāatpazīst valsts simboli un valsts ievērojamas personības, jāmet šķēps, jāpārvar gaisa takas un vēl citi. Komandām bija sagatavošanās uzdevums pirms militārās stafetes – jāizdomā komandas nosaukums un komandas noformējums.
Lasīt visu ziņu (36)