Lapas karte

2019./20.m.g.

Zinību diena!

06.09.2019

whatsapp_image_2019_09_02_at_16_18_13_1.jpgTālumā aiz košiem siliem

Noskan sapņains skolas zvans

Ir nu atkal klāt tas brīdis,

Kad uz skolu doties laiks.

 

   Ar rudens ziedu pušķiem, ar atklaredzēšanās prieku, ar pirmklasnieku biklajiem smaidiem , ar vecāku un skolotāju uzmundrinošajiem ceļa vārdiem jaunajā mācību gadā atkal atnākusi Zinību diena. Visus klātesošos sveica un labus ceļa vārdus jaunajā mācību gadā novēlēja skolas direktore K.Elksnīte, Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece G.Cīrule, Zantes pagasta pārvaldes vadītājs J.Kālis, Zantes ģimenes atbalsta centra vadītāja A.Švāne un vecāku padomes pārstāvji.

   

Skolas direktore ar divu ņipru žurkulēnu Koko un Riko palīdzību (M. Rone un A. Šulca) skolas saimē uzņēma septiņus pirmklasniekus:

  • Patrīciju Gerasimovu
  • Ralfu Gilovu
  • Artūru Līci
  • Rafaelu Jāni Reinfeldu
  • Adrianu Verneru Roni
  • Alisi Zorgi
  • Markusu Gaļicki .

Pa zinību līkločiem 1.klasi vadīs audzinātāja D.Poška.

   Ar skaļām ovācijām tika godināta skolotāja A. Krūtaine, kuras pedagoģiskais darba stāžs ir 49 gadi. 25 gadu  darba jubileju atzīmēja skolotāja Z.Puriņa , 10  - I. Ērgle, 5 – M.Jakuško, 10 - tehniskā darbiniece L.Dišlere.

   Skolotāju saimi papildināja jaunā skolotāja A.Besere.

Lai izdodas piepildīt visas 35 mācību nedēļas!

 

                                                                                                                  Pasākuma organizatore sk. A. Grundmane

   

Lasīt visu ziņu galerija (45)

Tēvu diena!

06.09.2019

afisa_page0001.jpg

Tēvu diena Zantē 2019

24.09.2019

  Tēvu dienā Zantē

       12. septembrī ar atraktīvām izdarībām un desiņu cepšanu ugunskurā turpat Zantes skolas parkā tika svinēta Tēva diena. Vairāk gan Tēva diena izvērtās par ģimenes dienu, jo komandas, kurām bija jāpieveic septiņi skolotāju sagatavotie kontrolpunkti, grupējās visdažādākajās kombinācijās, to skaitā arī māsu un brāļu vai arī draugu kompānijās.

      Uzdevumi bija visdažādākie – sākot ar precīzu zāģēšanu, kur “uz aci” vajadzēja no koka sprunguļa atdalīt tieši piecus centimetrus, un beidzot ātrumsacensībām, kur konkrētā laika nogrieznī bija uz vienu pusi jāsagriež pļavā izkaisīti metāla vāciņi. Neskaitot pieminēto zāģēšanu, bija arī citu pavisam praktisku un ikdienā noderīgu prasmju demonstrējumi. Nu, piemēram, bērni kopā ar vecākiem varēja apgūt kartupeļu mizošanas pamatiemaņas vai izlocīt papīra kuģīti.

     Pasākuma norisi padarīja vēl jautrāku MINJONA ierašanās.  MINJONS gan uzmundrināja dalībniekus, gan jautri uzdejoja, gan arī „iepozēja” kopējā bildē.

       Noslēdzot sacensību, kur par katru paveikto darbiņu varēja saņemt zīmodziņus, bija iespēja savu tēti, mammu vai citu līdznācēju pārģērbt par kādu pasaku tēlu, kā arī piedalīties loterijā.

    Visas loterijas biļetes bija ar laimestu.  Galveno balvu – ”super” lāpstu, vinnēja Kristers Oliņš ar savu komandu! 

 

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Olimpiskā diena!

25.09.2019

Kandavas novada Zantes pamatskolā Olimpiskā diena notika 19.septembrī. Izmaiņas bija nepieciešamas, jo 20.septembrī no skolas trīs komandas dodas uz Zemgales reģionālajām ugunsdzēsības sacensībām „Brašais ugunsdzēsējs”.

Olimpiskā diena sākās Zantes kultūras namā.Paldies 9. klases meitenēm Keitai un Beātei par vingrošanas kompleksa sagatavošanu, visu dalībnieku iesildīšanu un izvingrināšanu. Kā viesis uz pasākumu tika uzaicināta veselīga dzīvesveida popularizētāja , novadniece Elīna Amatniece. Sportiste pastāstīja skolēniem par veselīgu dzīvesveidu, ēšanas paradumiem un skriešanas pozitīvo iedarbību uz organismu. Dalījās pieredzē par šo aktivitāti, par prieku un labsajūtu, ko dod skriešana jebkuros laika apstākļos, par peldēšanos ziemā āliņģī un citām interesantām un aizraujošām aktivitātēm. Olimpiskās dienas otrā daļa norisinājās stadionā, kur skolēni sacentās krosa skrējienos dažādās vecuma grupās. Piedalījās arī Zantes PII bērni , kuri sacentās , kurš iemetīs vairāk bumbiņu lielajā spainī. 1. klases skolēni sacentās gumijas bumbas mešanā grozā.Par aktivitātēm visi skolēni saņēma Starptautiskā Olimpiskā prezidenta Tomasa  Baha parakstītu sertifikātu. Ašākie un izturīgākie skolēni saņēma diplomu par iegūtajam godalgotajām vietām krosā.Olimpiskās dienas trešā daļa bija pārgājiens ar nosaukumu „Pretī nākotnei -pētīsim ūdeni”. Daudzos kilometrus nebija nemaz tik viegli pievarēt.Vecāko klašu skolēni nogāja 9-10 kilometrus.

Šodienas nepieciešamā kustību norma ir izpildīta! Urrā!

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Klimata gājiens

25.09.2019

img_20190925_wa0012.jpgPiektdien, 20. septembrī, Rīgā un daudzās citās pasaules valstīs notika klimata aktīvistu akcija "Gājiens nākotnei".

Vismaz puse akcijā pārstāvēto jauniešu nāk no lauku skolām. Daudzos plakātos jaunieši vērsās tieši pie politiķiem – pieņemt lēmumus, domājot par vidi, kā arī ieklausīties zinātniekos.

Kustības "Fridays For Future Latvia" pārstāvis Jēkabs Kārlis Rasnačs skaidroja, ka “mēs gribam, lai politiķi vairāk ieklausītos zinātniekos.

Arī mēs, Zantes pamatskolas skolēni kopā ar skolotājiem  un atbalstītājiem veidojām plakātus un organizējām Klimata gājienu Zantes pagastā. Devāmies uz kultūras namu, kur piedalījāmies Olimpiskās dienas pasākumos. Tālāk ceļš veda uz stadionu, lai jauku pavadītu dienu un gatavotos pārgājienam pa Zantes teritoriju.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lielākā mācību stunda

25.09.2019

img_20190925_wa0013.jpg2019.gada  Pasaules lielākā mācību stunda aicina domāt par planētas un cilvēces ilgtspējīgu attīstību un vīziju nākotnei, uzsvaru liekot uz Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, taisnīgas sabiedrības veidošanu un bioloģisko daudzveidību kā dabas ilgtspējas pamatu.

 Zantes pamatskolas 3.un 4.klases skolēni kopā ar Vides draugu pulciņa dalībniekiem  nedēļas laikā , no 23.-27. septembrim ,stāda istabas augus, lai tos audzētu savās mājās vai atjaunotu puķu kolekcijas  klašu telpās. Augu stādiņus skolēni atnesa no mājām, un padalījās ar klasesbiedriem.

Vides draugu pulciņa dalībnieki noformē skolas rekrācijas telpu rudens noskaņā. No mājām tiek sanesti dekoratīvie ķirbīši, graudi, kastaņi, mežrozītes un košas rudens lapas.  Vāzē  saliekam rudens ziedus-asteres un martiņrozes, lai priecē skolēnus un skolotājus tumšajā laikā.

Lasīt visu ziņu galerija (5)
<>


Jaunākās galerijas