Lapas karte
Septembris Latvijā iezīmē jauna mācību gada sākumu un aicina ieklausīties un izjust dzejas spēku.
Īpašs gandarījums šogad tika vecāko klašu skolniekiem, jo Dzejas dienu ietvaros ciemos bija atbraucis dzejnieks Krišs Treikals, kurš pastāstīja jauniešiem kā ir būt dzejniekam, kādas ir sajūtas turot rokās savu pirmo dzejoļu krājumu, kuros brīžos pie viņa atnāk dzejolis. Atmosfēra bija patīkama, brīva un reizē mierīga, jaunieši varēja uzdot sev interesējošos jautājumus, kas arī bija diezgan daudz.
Šogad mūsu Zantes pamatskolā visi bērni arī paši kļuva par dzejniekiem un sacerēja katrs savu dzejoli par tēmu “Rudens pieskāriens”, kā arī ilustrēja to.
Dzeja mūsdienās nav aizmirsta, tā dzīvo un ir sastopama ik uz soļa gan bēdās, gan priekos.
I.Ozola Inkina
Lasīt visu ziņu (7)7. septembrī mazpulcēniem, biznesa projekta dalībniekiem, Ogres novada Madlienā , notika “Biešu audzētāju seminārs.”
No 541. Zantes mazpulka uz semināru devās Juris Vanderzellis, Rafaels Jānis Reinfelds, Renārs Krūmiņš un mazpulka vadītāja Anita Gaile.
Z/S Ezerkauliņi galda biešu laukā notika praktiska un izzinoša nodarbība, kuras laikā mazpulcēni ieguva informāciju, kā pareizi sagatavot bietes nodošanai .
541. Zantes mazpulka vadītāja - Anita Gaile
Lasīt visu ziņu (8)No 8.-10.08. Zantes skolas aktīvās meitenes Monta un Adriāna piedalījās jauniešu apmācībās- nometnē Šlokenbekas muižā, kur mācījās gatavot videosižetus un sadarboties komandā!
Paši mazākie Zantes pamatskolas jauktās grupas bērni devās ekskursijā uz mini Zoo "Silavas".
Sētā iebraucot, mūs sagaidīja trīs draudzīgi suņi. Apskatījām iekštelpas ekspozīcijā bruņurupučus, zivtiņas, kanārijputniņus, papagaiļus, paipalas, kāmjus žurkas, žņaudzējčūsku.
Ar burkānu trauciņiem, devāmies apskatīt un pacienāt dzīvniekus ārā. Tur mūs sagaidīja truši, vistas ar cālīšiem un gaili, poniji, zirgi, ēzeļi, zosis, strausi, pāvi, kakadū, aitas, kazas, jūras cūciņas un degū.
Jauka vieta, kurā noteikti atgriezīsimies!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (16)Es savai māmiņai
Kā sirsniņa azotē.
Kā sirsniņa azotē,
Kā puķīte dārziņā.
15.maijā jauktās grupas bērni sveica ar svētku koncertu un pašu gatavotu dāvaniņu savas māmiņas Mātes dienā.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (14)Klausījos, brīnījos,
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā.
11. aprīlī jauktās vecuma grupas bērni svinēja Lieldienas. Bērni devās zaķu parādē, dejoja dejas, veica dažādus uzdevumus par Lieldienām, ripināja olas, kāvās ar olām, tās ēda. Krāsoja, līmēja un dekorēja lielās olas. Pastaigas laikā devās izšūpoties lielajās šūpolēs Zantes estrādē un ciemojāmies pie Zantes zaķiem.
Šogad mūsu grupā uzvarēja sīpolu mizās krāsotās olas. Paldies vecākiem par skaistajām Lieldienu olām.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (32)Ej projām, Metenīt,
Ar to miežu plācenīti!
Man atnāks Lieldieniņa
Ar baltām oliņām. (ltdz)
Meteņi ir latviešu gadskārtu svētki. Tas ir vidusspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Laiks, kad atvadāmies no ziemas un gaidām pavasari. Meteņos, pēdējo reizi ziemas laikā, iet ķekatās. Nākamā reize, kad atkal ies ķekatās, būs Mārtiņos.
21. februārī pirmsskolas bērni svinēja Meteņus. Pagasta estrādē bērni iepazina Meteņu tradīcijas, gāja rotaļās un dejoja dejas.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (12)Jauktās grupas bērni devās uz skolu iepazīt interaktīvo tāfeli. Nostiprinājām prasmi atpazīt un darboties ar figūrām. Prieku bērniem sagādāja arī iespēja iepazīt klasi un iesēsties skolēna solā.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (9)Dārzā auga ķirsītis,
Putni ogas ēda.
Zvirbulītis ēda,
Balodītis ēda,
Zīlīte ēda.
Bet vārnu mēs caps, noķersim,
Ja nenoķersim, tad aizbaidīsim.
Ziemā, kad uzsnieg sniegs, Latvijā ziemojošiem putniem ir arvien grūtāk atrast barību. Draudzības mēneša noslēgumā, jauktās grupas bērni, sagatavoja cienastu pašiem mazākajiem draugiem - putniņiem. Cienasta gatavošanā tika izmantots zemesriekstu sviests, graudi un dažādas sēkliņas. Pagatavoto cienastu bērni izkāra bērnudārza teritorijā augošajos ķiršos un forsitijās.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (7)Ziemassvētku vecīti,
Ziemassvētku vecīti.
Mēs Tevi gaidījām
Drīz būs Ziemassvētki.
21. decembrī, jauktās grupas bērni un vecāki pārtapa par rūķiem un devās līdzi lielajam rūķim meklēt Ziemassvētkus.
Meklējot svētkus mežā, rūķi pamodināja lāci. Lācis stāstīja un rādīja, ka viņa Ziemassvētki ir mīkstie un krāsainie spilveni. Lāča Ziemassvētki rūķiem tomēr nepatika un viņi devās tālāk meklēt svētkus.
Pa mežu rūķiem pretī skrēja zaķis un lielīgs stāstīja, ka zina, kas ir Ziemassvētki. Zaķis izbēra pikas no maisa un kopā ar rūķiem pikojās. Tomēr arī šādi Ziemassvētki rūķiem nelikās īstie. Un viņi devās tālāk.
Pēkšņi lielais rūķis izdzirdēja, ka ar viņu runā egle. Egle stāstīja, ka īstie Ziemassvētki ir tad, kad ir izrotāta eglīte un tajā mirdz gaismiņas. Mazie rūķi nevarēja saprast, kas ir jādara, lai eglīte sāktu mirdzēt. Sākumā rūķi plaukšķināja plaukstas, tad pūta vēju, bet eglīte nemirdzēja. Šo brīnumu rūķiem izdevās paveikt tikai tad, kad viņi eglītei nodziedāja dziesmiņu.
Lielajam rūķim šķita, ka beidzot Ziemassvētki ir atrasti. Bet lācis ar zaķi nebija mierā. Lai būtu īsti Ziemassvētki, vēl vajagot Ziemassvētku vecīti un dāvanas. Mazie rūķi tik sparīgi sauca Ziemassvētku vecīti, ka tas caur puteņiem nobridies, smagu dāvanu maisu pārstiepies, bija klāt.
Mīļumjaukus svētkus!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (16)Es mīlu Tevi, Latvija,
Vai tu to tagad dzirdi?
Es mīlu Tevi, Latvija,
Ar savu mazo sirdi!
Es mīlu Tevi, Latvija,
Vai tu to tagad dzirdi?
Es gribu, lai Tu Latvija
Kā spoža zvaigzne mirdzi!
/Dace Kravale, Jolanta Saukante/
Šodien, 17. novembrī, jauktās grupas bērni svinēja valsts svētkus.
Kopīgi gatavojām sarkanbaltsarkanos karodziņus, svētku sviestmaizes, klausījāmies valsts himnu, aplūkojām Latvijas karti, dziedājām dziesmu, dejojām deju, muzicējām ar mūzikas instrumentiem un gājām rotaļās.
Noslēgumā klājām svētku galdu, cienājāmies ar pašu gatavotām sviestmaizēm un konfektēm Latvija.
Saules mūžu Latvijai!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (20)Mārtiņš bija labs vīriņš
Par visiem vīriņiem:
Ne ruden, pavasar,
Pašā maizes laiciņā.
Šajā nedēļā jauktās grupas bērni krāsoja un līmēja dažādus Mārtiņdienas gailīšus. Bet 10.novembrī, bērni pārtapa dažādos pasaku tēlos.
Iepazināmies ar Mārtiņdienas tradīcijām, skaitījām dzejolīti, dejojām dejas, gājām rotaļās. Bērni mēģinājām lasīt "graudus" kā gailīši. Visvairāk graudiņus salasīja Sofija Drūnese.
Cienājāmies ar pīrāgiem, āboliem un bumbieriem. Skatījāmies latviešu animācijas filmu "Neparastie rīdzinieki".
Skolotāja Ieva
12. oktobrī jauktās vecuma grupas bērni devās uz Zantes kultūras namu aplūkot dārza brīnumu izstādi.
Visvairāk izstādē bija pārstāvēti tomāti, burkāni un dažādi ziedi. Īpaši no ziediem izcēlās garās saulespuķes.
Interesanti bija kartupeļi, kuri atgādināja cilvēka seju un sirdi. Bērni atpazina ļoti daudz dārzeņus.
Izstādē varēja aplūkot Sanda Oliņa rekordtomātu, kurš svēra 1,033 kg. Pārsteidza Initas Usas kaktusu kolekcija. Bērniem ļoti patika arī Sanitas Plotko zirnekļu tīkls ar rasas lāsītēm. Vijas Oliņas dārzā, noņemot ražu, tika atrasta peļu ģimene, kuru varējām apskatīt. Izstādē apskatījām arī Inas Plotko dārzā redzēto zaļo vītolgrauzi un koku vairogblakti. Vērojām arī sēnes - tintenes, kuras auga Intas Neicinieces dārzā. Skaidrībā netikām ar Irīnas Butas dārza brīnumu. Joprojām paliek neatbildēts jautājums- kas tas ir?
Skolotāja Ieva
Lieldieniņa liela diena
Tā atnāca tukšu roku;
Miķelītis mazs vīriņš,
Tas atnāca pilnu roku.
Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Svētku latviskais nosaukums ir apjumības jeb appļāvības , jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību, vāca izaugušo ražu un govīm bija arī pēdējā ganu diena. Ja Miķeļos līst, būšot silta ziema. Bet, ja koku lapas nobirst pēc Miķeļiem, pavasarī ilgi turēšoties sniegs.
Miķeļdienu gaidot, jauktās grupas bērni:
* kopā ar vecākiem izveidoja dārza un dabas brīnumu izstādi,
* iepazina dārzeņus un augļus, atspoguļojot tos dažādos darbiņos,
* noņēma dekoratīvos ķirbīšus mūsu puķu dobē,
* spēlēja spēles, gāja rotaļās un dziedāja dziesmu,
* degustēja dažādus dārzeņus un augļus no mūsu dārziem.
Paldies vecākiem par atsaucību un sadarbību!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (15)Zinu, zinu, bet neteikšu
Kur baltais zaķīts guļ.
Aiz upītes kalniņā,
Sīkā kārklu krūmiņā.
19.aprīlī jauktās grupas bērni svinēja Lieldienas. Bērni dejoja dejas un skaitīja dzejoļus par zaķi un Lieldienām, kā arī gāja rotaļās. Pēc tam ripināja olas un ēda tās ar sāli. Vēlāk devāmies laukā uz lielajām šūpolēm Zantes estrādē, kur kārtīgi izšūpojāmies, lai odi vasarā nekož. Atgriežoties pēc pastaigas ripinājām "olas" (dekoratīvos ķirbīšus) no kalna, izstaigājām olas kontūru un spēlējām zaķu boilingu.
Paldies vecākiem par krāšņajām Lieldienu olām!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (34)