Lapas karte
Šogad, 22. martā, tiek svinēta Pasaules ūdens diena. Latvijā šo dienu atzīmē jau no 1996.gada. Tātad jau 25 gadus. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.
Šodien jauktās grupas bērniem bija 3 uzdevumi:
1. Pareizi iemācīties nomazgāt rokas, taupot ūdeni.
2. Dodoties pastaigā, pievērst uzmanību redzamajam ūdenim dabā.
3. Veikt eksperimentu ar krāna, peļķes un kausēta sniega ūdeni, lai eksperimenta beigās izsecinātu, kurš no šiem 3 ūdeņiem ir kvalitatīvāks un lietojams uzturā.
Lielu paldies vēlos pateikt vecākiem par sadarbību!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (25)Spoži sprēgā svecītes
Tā kā tu, tā kā es.
Skaļi sprēgā svecītes,
Tu un es, tu un es,
Divas jautras svecītes.
Jau izsenis, latvieši pat februāri dēvējuši par sveču mēnesi. Šajā dienā esot daudz bijis jāēd, daudz jātērē un galvenais jālej sveces no aitu taukiem vai vaska. Tad parasti sveces esot izdevušās pašas labākās - degot neesot pilējušas un dūmojušas.
Šodien, 2. februāri, jauktās grupas bērni svinēja sveču dienu. Katrs no mājām bija paņēmis līdzi savu svecīti. Kopīgi izveidojām sveču izstādi. Mūsu izstādē bija ļoti dažādas sveces - eglīšu svecītes, brīnumsvecītes, tējas svecītes, dūmu svece, sveces ar dažādām krāsām un formām, kā arī svecītes, kuras smaržo.
Pēc tam mēs vērojām laiku ārā. Mūsu senči ticēja, ja ārā ir bargs sals, tad par siltu pavasari nav ko domāt. Vēl novērojām nelielas vēja brāzmas un puteni, kas savukārt norāda uz jauku pavasari, siltu un lietainu vasaru.
Kopīgi vērojām sveces liesmu un bērni sauca krāsas, kuras tajā redz. Klausījāmies vai svecītes liesma skan. Izrunājām vai sveces liesmu var pagaršot un pasmaržot. Bērni vēroja sveces liesmu un kustējās tai līdzi.
Izrunājot drošības jautājumus, kopīgi veicām arī dažus eksperimentus. Eksperimentos mēs izmantojām sveci, šķīvi, krāsainu ūdeni, glāzi un brīnumsvecītes.
Noslēgumā katrs bērns izkrāsoja vai uzzīmēja savu svecīti.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (20)Sniedziņš krīt, sniedziņš krīt,
Visu zemi apsedz drīz.
Sniedziņš krīt uz vaidziņiem,
Sniedziņš krīt uz pleciņiem,
Sniedziņš krīt uz kājiņām,
Iekrīt mūsu rociņās -
Ai, cik priecīgas ir tās!
(B. Brice)
Ar lielu nepacietību, jauktās grupas bērni, gaidīja sniegu. Un beidzot tas ir klāt. Pirmās tapa sniega pikas un sākās lielā pikošanās. Tad braucām no kalna ar ragavām un "ābolīšiem". Rīkojām sniega brišanas sacensības, kurās uzvarēja draudzība. Taisījām arī sniega salūtu.
Gribējām celt arī sniegavīru un sniega sienu, bet ārā ir pārāk liels sals. Tāpēc sniegā veidojām sniega eņģeļus un zaķi.
Ļoti ceram, ka ziema mūs vēl kādu laiku lutinās ar sniegu. Mums ļoti patīk dažādas aktivitātes ārā.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (24)Rūķītis pa mežu iet
Galvā sārtu mici liek.
Iet un skaita pārsliņas
Tās, kas krīt uz rociņas.
Mirdzošām acīm ,mazie "rūķēni" gatavojās Ziemassvētkiem. Beidzot šie svētki bija klāt.
Grupiņā viņi ieradās "rūķu vilcienā". Tad devās uz mežu meklēt eglīti. To atraduši, visi atgriezās mājās svinēt svētkus - dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus un dejoja dejas. Mazie rūķēni ļoti ilgojās pēc sniega un ziemas priekiem. Noskaidrojuši, kas ir Ziemassvētki, mazie "rūķēni" gaidīja Ziemassvētku vecīti'.
Ziemassvētku vecītis šogad pie "rūķēniem" ieradās attālināti. Pie mazajiem tas nāca caur tāliem mežiem, ļoti noguris. Bērnudārzu tas atrada, "rūķēnus" ne, jo bija jau nakts. Tāpēc dāvanas noslēpa. Atstājis norādes, Ziemassvētku vecītis devās tālāk pie citiem bērniem.
"Rūķēni" ļoti cītīgi meklēja paslēptās dāvanas. Un atrada. Skaitot pie eglītes dzejoļus un dziedot dziesmiņas, mazie "rūķēni" tās arī saņēma.
Lai Jums visiem mierpilni svētki!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (21)Mazs bij tēva novadiņš,
Bet diženi turējās .
Visi sīki kadiķīši
Zied sudraba ziediņiem.
17. novembrī jauktās grupas bērni svinēja Latvijas 102. dzimšanas dienu. Jau ceturto gadu pēc kārtas gatavojām kūku. Šoreiz tā bija ar putukrējumu, biezpienu un ķiršu ievārījumu. Bērni ar lielu aizrautību kūla putukrējumu, lika tajā biezpienu un maisīja. Pēc tam smērēja kūkas kārtas. Visi kopā arī kūku izdekorējām.
Kad kūka bija gatava, klājām un dekorējām galdu.
Pēc tam noklausījāmies Latvijas valsts himnu, iepazināmies ar Latvijas valsts simboliem, skaitījām tautasdziesmas, dziedājām dziesmas un dejojām dejas. Pēc koncerta cienājāmies ar pašu gatavoto kūku.
Daudz laimes, Latvija!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (17)Kas dimd, kas rīb
Ap istabiņu?
Mārtiņa gailīši dancīti veda,
Mārtiņu vakaru gaidīdami.
Veselu nedēļu jauktās grupas bērni krāsoja un līmēja dažādus Mārtiņdienas gailīšus. Bet šodien, 10.novembrī, bērni paši pārtapa gailīšos.
Iepazināmies ar Mārtiņdienas tradīcijām, skaitījām dzejolīšus par gailīti, dziedājām dziesmas, dejojām dejas, mēģinājām lasīt "graudus" un cienājāmies ar pīrāgiem.
Paldies par jauko sadarbību vecākiem! Jūsu gatavotās gaiļu cepures bērniem ļoti patika.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (13)Šorīt jauktās grupas bērnus sagaidīja pārsteigums. Ienākot grupiņā viņus gaidīja divi Helovīna ķirbīši.
Kopā dziedājām dziesmas, dejojām dejas un gājām rotaļās. Pēc tam katrs bērns izvēlējās savu balonu un piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs ar tiem. Pasākuma laikā pamanījām, ka pie mums grupiņā ir ielidojis un nosēdies uz krēsla ciemiņš - naktstauriņš.
Bērniem ļoti patika balonu salūts. Noslēgumā cienājāmies ar Helovīnu saldumiem.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (16)26. oktobrī Zantes pamatskolas jauktās grupas bērni devās uz Zantes kultūras namu, lai apskatītu Zantes iedzīvotāju izaudzēto dārzeņu foto izstādi "Dārza brīnumi 2020".
Visvairāk izstādē varējām vērot tomātus. Tie bija gan pavisam maziņi, gan arī ļoti lieli. Vislielāko tomātu bija izdevies izaudzēt Initai Usai. Tas svēra 707 gramus.
Mums arī ļoti patika Liesmas Upmanes izaudzētie ķirbji, kuri izskatījās pēc čūskām.
Vijas Oliņas dārzā bija izauguši dažādu formu kartupeļi. Visiespaidīgākais bija sarkans kartupelis sirds formā. Pārējos kartupeļos, pieliekot nedaudz fantāzijas, varēja saskatīt dažādus zvēriņus.
Arī burkānus izstādē varēja vērot dažādās formās un krāsās. Daces Rozes dārzā bija izauguši sarkanie burkāni.
Izstādē ir vērojami vēl daudz un dažādi dārza brīnumi. Iesakām aiziet apskatīties. Izstāde Zantes kultūras namā vēl ir apskatāma līdz 30. oktobrim.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (2)
Metens kaktā sukājās,
Pelnu dienas gaidīdams.
Ej, Meteni, pa durvīm,
Gaidīsim Lieldieniņas!
Sācies Meteņu laiks. Daba ir pirmā, kas dod šo ziņu - ārā gaiss smaržo jau citādi, saule spīd arvien biežāk un putni čivina arvien skaļāk, atgriežas arī gulbji. Pavasaris klāt. Dabā Meteņi novērojami kā divu lielu stihiju – ziemas un pavasara – satikšanās .
Arī mēs ar nepacietību gaidām pavasari. Tāpēc šodien jauktajā grupiņā svinējām Meteņus ar karnevālu. Pārģērbāmies par zaķiem, lāčiem, kaķi, suni, gaili un saimnieku. Kopā gājām rotaļās, dziedājām dziesmas, dejojām dejas.
Skolotāja Ieva
14. janvārī pirmsskolas jauktās grupas bērni iepazinās un izpētīja putnu barotavu. Pagājušajā gadā ziemā nesām cienastu meža zvēriem. Šogad gribējām pacienāt savvaļas putnus.Kaut gan putnu piebarošana ir svarīgāka sniegotos un aukstos ziemas apstākļos. Šādos siltos ziemas apstākļos, kā šobrīd, savvaļas putni barību spēj atrast paši. Bet tomēr bērni iepazinās ar produktiem, ar kuriem var pacienāt putnus. Šoreiz putnu barotavā likām kviešu graudus, putraimus un baltmaizes drupačas. Pārrunājām, ka drīkst likt arī prosu, saulespuķu sēklas, linsēklas, nesālītu speķi. Ar cienastu pilno barotavu novietojām ārpusē pie bērnudārza.
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (11)Ausis man ir garas, garas
Kājas mani ātri nes.
Tālu varu visu dzirdēt
Tālu varu cilpot es.
Jauktās grupas bērni Ziemassvētki eglīti svinēja 17. decembrī. Šogad iejutāmies zaķu tēlā. Mazie zaķēni rādīja kā sēj eglīti, kā tā aug, kā to cērt, nes mājās un pušķo. Izdejoja "Zaķīšu pirtiņu", gāja rotaļās, skaitīja dzejoļus, dziedāja un gaidīja Ziemassvētku vecīti.
Paldies vecākiem par sadarbību!
Gaišus un mierpilnus Ziemassvētkus un veiksmīgu 2020. gadu!
Skolotāja Ieva
Lasīt visu ziņu (13)