Dari pats - Zantes parka aktīvās atpūtas zonas teritorijas apzaļumošana01.11.2018

2018.gada jūnijā domubiedru grupa tikās, lai apspriestu iespējas labiekārtot Zantes pagasta teritoriju un nolēma, ka nepieciešami uzlabojumi jaunizveidotajā āra trenažieru laukumā pie skolas. Tā kā šo teritoriju izmanto arī pagasta cilvēki un viesi, tika strādāts pie idejas par teritorijas apzaļumošanu. Tā radās projekta “Zantes parka aktīvās atpūtas zonas teritorijas apzaļumošana” pieteikums ar mērķi – pilnveidot Zantes parka aktīvās atpūtas zonu, veicot apzaļumošanu.

Projekta ietvaros tika izveidots norobežojošs dzīvžogs starp āra trenažieru atpūtas zonu un autostāvvietu, kā arī piekļaujošo teritoriju skolas ēkai. Projekta realizācijā tika izmantoti EUR 384,94, no kuriem EUR 316,40 „KANDAVAS NOVADA IESPĒJU FONDA” finansējums, EUR 68,54 līdzfinansējums.

Darbi sākās ar melnzemes iegādi, tika organizēta vietas sagatavošana stādiem – tika izraktas atbilstoša dziļuma un platuma bedrītes, piepildītas ar melnzemi un tad arī stādīti košumkrūmi – fiziokarpi un tūjas. Izvēlējāmies stādījuma ritmu pēc profesionāļu ieteikuma, lai tie izskatītos gaumīgi visa gada garumā.

Darbu veikšanā aktīvi piedalījās Zantes EKOskolas programmas vadītāja Z. Puriņa ar skolēniem. Viņiem palīdzēja arī skolas darbinieki, skolēnu vecāki un arī iedzīvotāji. Kad darbi bija paveikti, visi projekta dalībnieki pulcējās uz noslēguma pasākumu, lai pārrunātu projekta gaitu. Visi pie kopējas maltītes atzina, ka ir gandarīti par paveikto. Galvenais ieguvums – kopā veikts darbiņš, kas padara mūsu pagastu košāku.

Labiekārtota, norobežota, estētiski noformēta un droša atpūtas zona ir būtisks ieguvums no šī projekta, kuru izmantos ikviens šīs vietas apmeklētājs. Ar šī projekta norisi ir stiprināta iedzīvotāju pārliecība, ka viņu ieteikumi un idejas pagasta koplietošanas vides attīstībā un labiekārtošanā tiek sadzirdētas un realizētas, jo šī ideja tika aktualizēta Zantes pagasta apkaimes ideju darbnīcā.

Paldies domubiedru grupai, projekta dalībniekiem par atbalstu un sadarbību, kopā izveidojot vēl vienu sakoptu un labiekārtotu vietu mūsu pagastā.

Projektu finansē Kandavas novada iespēju fonds ar Kandavas novada domes un ziedotāju atbalstu. Projekta ideja aktualizēta Zantes pagasta apkaimes ideju darbnīcā projekta " Esi pilsoniski aktīvs – piedalies, iesaisties un dari Kandavas novadā!" ietvaros , kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

<>


Jaunākās galerijas