Lapas karte

2019./20.m.g.

Tautas deju festivāls “Trakā kaza”.

27.01.2020

img_20200125_wa0008.jpg24.janvārī, 7.-9.klases deju kolektīvs devās uz Engures vidusskolu, lai piedalītos tautas deju festivālā. Tajā bija sapulcējušies 15 deju kolektīvi, lai izvērtētu, kā notiek sagatavošanās Skolu jauniešu dziesmu un deju svētkiem. No sākuma visi deju kolektīvu dalībnieki sacentās veiklībā un ātrumā sporta sacensībās. Kopumā bija jāpiedalās 5 dažādās stafetēs. Mūsu skolas deju kolektīvs ieguva III. vietu.  Mēģinājumā skolēni iesildījās, atkārtoja deju soļus. Un tad jau bija klāt svarīgais brīdis – skate, kurā žūrija vērtēja deju soļus, stāju un deju kopvērtējuma. Mūsu dejotāji skatē, pēc žūrijas vērtējuma, ieguva II. pakāpi. Malači! Jāturpina strādāt! Pēc kārtīgi padarīta darba visi atpūtās disenītē.  Diena bija gara un piepildīta ar notikumiem. Paldies visiem dejotājiem!

Skolotāja Laila.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Projekts „Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem” konference.

17.01.2020

13.janvārī Rīgā notika projekta konference, kuru apmeklēja Zantes pamatskolas skolotājas E.Ose un T.Tripāne. Projekts jau vairākus gadus notiek dažādās Latvijas skolās, un to piedāvā Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Zviedru institūtu, Glada Hudik teātri ( Zviedrijā) un Velku biedrību. Kā saka Zviedrijas Glada Hudik teātra vadītājs Pērs Jūhansons, bērni tiešām nepiedzimst ar aizspriedumiem, tos viņi iegūst no mums, pieaugušajiem. Teātra trupā darbojas gan cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, gan aktieri bez funkcionālajiem traucējumiem, un šo cilvēku mērķis ir mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Ar savu dzīves pieredzi dalījās Zviedrijas pārstāvji, iedvesmojot konferences dalībniekus darboties, lai visi kopā veidotu tolerantu un cieņpilnu Latvijas sabiedrību, integrējot bērnus ar attīstības traucējumiem sabiedrībā.

Lai skolēni ar speciālām vajadzībām integrētos veiksmīgi, katram no mums ir jāapzinās savi aizspriedumi. Lai pasaule kļūtu labāka, ikvienam bērnam, vecākam jāapzinās, jāgrib, lai visi cilvēki iemācās iejūtību, sapratni, toleranci. Neviens šajā pasaulē nav pasargāts no tā, lai nesastaptos ar „speciālām vajadzībām”. Cilvēki ir ļoti dažādi, un arī atšķirīgais var dot sabiedrībai labumu, tikai jāiemācās to saskatīt, ieraudzīt šo cilvēku intereses, varēšanu, emocijas.

Zviedru uzņemtā spēlfilma „Cik daudz brūkleņu ir pasaulē” nestāsta par meža ogām, bet par īpašiem cilvēkiem un katra talantu. Tā ir emocionāla un aizdomāties liekoša filma, kura neatstāj vienaldzīgu nevienu skatītāju.

Meteņu karnevāls jauktajā grupā

18.02.2020


img_20200218_094730.jpg


Metens kaktā sukājās,
Pelnu dienas gaidīdams.
Ej, Meteni, pa durvīm,
Gaidīsim Lieldieniņas!

 Sācies Meteņu laiks. Daba ir pirmā, kas dod šo ziņu - ārā gaiss smaržo jau citādi, saule spīd arvien biežāk un putni čivina arvien skaļāk, atgriežas arī gulbji. Pavasaris klāt.  Dabā Meteņi novērojami kā divu lielu stihiju – ziemas un pavasara – satikšanās .

Arī mēs ar nepacietību gaidām pavasari. Tāpēc šodien jauktajā grupiņā svinējām Meteņus ar karnevālu. Pārģērbāmies par zaķiem, lāčiem, kaķi, suni, gaili un saimnieku. Kopā gājām rotaļās, dziedājām dziesmas, dejojām dejas. 

                                                                          Skolotāja Ieva  

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Tu i dulls, tu i traks

18.02.2020

img_20200219_wa0002.jpg18.02. 2020 Kandavas novada Zantes pamatskolā jau otro gadu norisinājās pasākums „Tu i dulls, tu i traks” cīņa par titulu „Zantes dullais padsmitnieks 2020”. Pasākums veidots pēc savu laiku populārā B.Sipenieces raidījuma „Dullais desmitnieks”. Skolēni sacentās divās vecuma grupās 1.-4.kl. un 5.-9.kl., kurš spēs ātrāk, veiklāk izpildīt dažādus dīvainus uzdevumus. Atlases kārtās piedalījās visi skolēni no visām klasēm. Ar katru nākošo kārtu uzdevumi kļuva grūtāki un smieklīgāki. Piemēram: „Uz sejas saspraust 10 veļas knaģus”, „No ūdens bļodas, tikai ar mutes palīdzību, izzvejot ābolus un pārnest”, „Aizmugurē ar striķī piesietu kartupeli nogāzt sērkociņu kastītes” u.c. Bija skolēni, kuri iekļuvuši pusfinālā, atteicās tālāk darboties un iespēju cīnīties finālā, atdeva saviem skolas biedriem. Par uzvarētājiem šajā mācību gadā un lielo balvu saņēma 1.-4.kl.grupā Rūdis Ronis un 5.-9.kl. grupā Kristers Oliņš, kurš pieveica  9.klases skolēnus.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Konkursa “Gada jaunietis 2019”

13.02.2020

img_20200213_wa0005.jpg Kā katru gadu arī šogad Kandavā tika izsludināts konkurss “Kandavas novada gada jaunietis 2019”. No mūsu skolas šajā konkursā tika pieteiktas 9. klases skolnieces Sendija Keita Stola un Beāte Dišlere.

Dalībnieku izvērtēšana notika 6. februārī centrā “Nagla” un prezentācijās meitenes stāstīja par saviem talantiem, sasniegumiem mācībās un iesaistīšanos sabiedriskajā darbā, demonstrēja iegūtās balvas, diplomus un medaļas.

13.februārī Kandavas kultūras nama mazajā zālē notika konkursa “Gada jaunietis 2019” apbalvošanas pasākums. 

Abas meitenes no žūrijas saņēma simpātijas balvas.

Lepojamies ar mūsu skolas meitenēm!

Lasīt visu ziņu galerija (4)
<>


Jaunākās galerijas