Lapas karte

2019./20.m.g.

Tikšanās ar sporta žurnālistu un producentu Armandu Tripānu Zantē.

25.02.2020

1.jpg„IEDVESMAS STĀSTS” - 

tikšanās ar sporta žurnālistu un producentu Armandu Tripānu Zantē.

 

21.februārī  Zantes kultūras namā ar Zantes pamatskolas skolēniem, skolotājiem  un vecākiem tikās  interesanta personība - sporta žurnālists un producents  Armands Tripāns.  

A.Tripāns pusi no sava mūža ir pavadījis hokejā, no sešu gadu vecuma spēlējot vienā maiņā ar L.Dārziņu un M. Karsumu, līdz ar to pārzinot visu par hokeju no A-Z.  Iespējams, ka tāpēc uzsāka veidot raidījumu ciklu „Hokeja laukums”. Kādu brīdi hokeja slidas bija nepieciešamas startējot "Red Bull Crashed Ice" pasaules čempionātā – pasaulē lielākajās, ātrākajās un ekstrēmākajās sacensībās uz slidām un ierindojoties starp 20 labākajiem sportistiem pasaulē. Kā sporta žurnālists translējis reportāžas no piecām Olimpiskajām spēlēm.  Ieguvis bakalaura grādu sporta zinātnē. Veido filmas par ievērojamām Latvijas personībām – leģendām – U.Semjonovu, H.Balderi, K.Stupeli u.c., kā arī dokumentālās filmas „Zemes stāsti” un „Meža stāsti”.

A.Tripāns ar aizrautību stāstīja par to, kas, viņaprāt,  ir  īsti un patiesi svarīgs dzīvē, lai sasniegtu virsotnes. Savas virsotnes - nevis vecāku, skolotāju vai draugu, un būt laimīgam darot darbu, kurš sagādā gandarījumu un finansiālu labklājību.  Atzina, ka tad, kad viņš mācījās skolā, tad nebija šāda iespēja, ka dažādi cilvēki viesojās skolās un stāstīja par sevi un iedvesmoja citus, un viņam tas ļoti pietrūcis. Stāstos galvenā doma un atziņa bija par mīlestību pret savu tuvāko, pret vietu, kur tu dzīvo, pret savu valsti. Armands ir bijis vairāk nekā 40 valstīs un atzīst, ka nekur nav labākas vietas par Latviju.

            Pasākumā piedalījās arī Armanda vecmāmiņa Zigrīda Neimane,  kura pirms 67 gadiem ir beigusi Zantes pamatskolu. Z.Neimane dzīvo kaimiņpagastā Viesatās, kur skolas gados Armands pavadījis vasaras, un ar lielu prieku atceras makšķerēšanu un peldēšanos Viesatu dīķī. Arī šobrīd, kad sanāk laiks, viņš laprāt brīvdienas pavada laukos.

A.Tripāns uzskata, ka ir jādzīvo ne pēc citu cilvēku domām, ieradumiem, vēlmēm, ieteikumiem, bet jāveido savs mērķis, sava pārliecība un jādzīvo ar sirdi. Tikai no cilvēka paša, viņa uzskatiem un domām veidojas vai nu laba dzīve, vai bedre, un katrs pats  izvēlās, kurā pusē būt.  Iedvesmojot skolēnus sapņot par lieliem mērķiem un ticēt, ka viss ir sasniedzams, kā piemērus, A.Tripāns demonstrēja video stāstus par cilvēkiem, kuri nākuši no tikpat  maziem pagastiem kā Zante, un ar neatlaidīgu darbu, gribasspēku un mērķtiecību ir sasnieguši savas virsotnes.  Nav jāvaino apstākļi, ģimene, valsts, bet katram pašam ir jāatrod savs mērķis un pa mazam solītim jādodas uz sevis izvēlēto virsotni. Ticiet sev, dariet un viss būs iespējams!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Biedrības “Latvijas Mazpulki” konference “Mūsu pēdas šodien!”

02.03.2020

img_20200222_103656.jpg     2020. gada 22. februārī Rīgā, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika ikgadējā Mazpulku konference.

541. Zantes mazpulku pārstāvēja mazpulka vadītāja Anita Gaile un mazpulka priekšniece - Madara Krūmiņa.

      Šogad konference bija veltīta klimata tēmai – Klimata pārmaiņas Latvijā. Atskatījāmies arī uz šī gada padarītajiem darbiem, sasniegumiem, veiksmēm un arī neveiksmēm.

     Tika runāts arī par nākamā gada prioritārajām projektu tēmām un nosprausti turpmākie uzdevumi. 

Mazpulcēnu 2020. gada prioritārie projekti būs:

  • Nopietns pupiņu bizness (sadarbībā ar Z/S Ezerkauliņi)
  • Projekts “Mazpulka sabiedrisko attiecību speciālists”.

·         Pākšaugu pētījums un genofonda atjaunošanas projekts (sadarbībā ar AREI Priekuļi)

·         Projekts “No sēklas līdz bagātām pļavām” ( sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu LDF)

·         Projekts “Mana Zaļā pēda”

·         Projekts “Koka auto”

 

Mazpulka vadītāja: Anita Gaile

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ūdens ekspedīcija

03.03.2020

20200228_114503.jpgŪdens ekspedīcija...

1. Ūdens tēma eksperimentos

28.februārī Zantes skolā notika pasākums,kas veltīts EKO skolas gada tēmai – ūdens.

5.-9.klašu skolēni rādīja eksperimentus, mēģināja tos izskaidrot jaunāko klašu skolēniem.

5.klases eksperiments  - pludiņa rekcija uz spiedienu ūdens pudelē;

6.kl. – pipari ūdenī; un saspraude uz ūdens virsmas;

7.kl.- degoša svece ūdenī;

8.kl. –  sālsūdens izmaiņas;

9.kl.  – degošās putas;

Visefektīvākais bija degošās putas, kas skolēnos izraisīja vislielāko interesi.

2. Pēc eksperimentu demonstrācijas notika viktorīna, kurā bija apkopoti ddažādi jautājumi, redzējumi, ticamas un neticamas lietas  par ūdeni.

Atraktīvi, aizraujoši pavadīta mācību stunda, un protams katra komanda guva jaunus priekšstatus un zināšanas par dzirdēto.

Atziņa – būsim atbildīgi pret dabu !

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Alternatīvā mācību diena jeb labo darbu diena 30.04.2020.

05.05.2020

Ja skolā atkal kādreiz iesim,

Mēs skolotājiem pretī skriesim.

Un skaļi sveicināsim tās.

Nu, mūsu skolas mīļākie,

Es stundās mazāk dauzīšos,

Un jūsu balsīs klausīšos,

Jo gribu zināšanas gūt,

Un par labo puiku kļūt!


Lasīt visu ziņu galerija (33)
<>


Jaunākās galerijas